Usługa renowacja kamienia

Obróbka strumieniowo-ścierna

Piaskowanie przez nas wykonywane to rodzaj obróbki strumieniowo-ściernej który wykonujemy poprzez traktowanie czyszczonych powierzchni sprężonym powietrzem zawierającym drobinki ścierniw.

Jedną z usług, oferowanych przez naszą firmę, jest piaskowanie elewacji z cegły i kamienia. Proces ten pozwala na niezwykle skuteczne usunięcie zabrudzeń i wszelkich innych nalotów, zgromadzonych na materiale.

Pod pojęciem piaskowania kryje się technika obróbki strumieniowo - ściernej. Proces ten jest realizowany przy wykorzystaniu sprężonego powietrza, zawierającego drobinki materiału ściernego. Czyszczona powierzchnia traktowana jest strumieniem, który jest w stanie usunąć wszelkie nagromadzone zabrudzenia. Nazwa procesu wywodzi się od materiału ściernego, jaki pierwszy raz został użyty do oczyszczania strumieniowo - ściernego. Był nim piasek kwarcowy. Znaczący postęp, jaki na przestrzeni lat dokonał się w technice piaskowania, pozwolił na użycie innego rodzaju ścierniw. W chwili obecnej, materiał ścierny jest dobierany stosownie do rodzaju oraz intensywności zabrudzeń, jak również do rodzaju czyszczonej powierzchni. Zakres używanych ścierniw jest obecnie niezwykle szeroki i obejmuje różne materiały, począwszy od mączek szklarskich poprzez piasek kwarcowy, garnet, sodę, kukurydzę, mączki dolomitowe na zmielonych łupinach orzechów kończąc. To wszystko sprawia, że przeprowadzany proces piaskowania jest w stu procentach skuteczny. Skuteczność to jednak nie wszystko, w przypadku obiektów zabytkowych lub o szczególnej wartości, równie istotnym aspektem jest także bezpieczeństwo prowadzonych prac, na które wpływa nie tylko rodzaj ścierniwa, ale także zastosowana technika. Aby czyszczona powierzchnia nie uległa uszkodzeniu, konieczne jest nie tylko właściwe dobranie twardości ścierniwa, ale także zastosowanie odpowiedniego ciśnienia roboczego. Dzięki temu czyszczone powierzchnie nie ulegają uszkodzeniu a ich pierwotny kształt zostaje całkowicie zachowany.

Takie metody obróbki stosuje się w przypadku oczyszczania rzeźb i płaskorzeźb. Specyficzna charakterystyka obiektów zabytkowych, uwzględniająca liczne gzymsy, sztukaterie i zakamarki nie pozwalają na inny rodzaj czyszczenia niż piaskowanie. Piaskowanie elewacji z kamienia i cegły to jedna z wielu usług którą można wykonać dzięki powyższym technologiom. Piaskowiec i cegła są materiałami których użyto do uświetnienia fasad wielu budynków, szczególnie zabytkowych oraz dekoracyjnych. To właśnie te materiały odpowiadają za niepowtarzalny i unikalny styl tego typu obiektów. Nie należy jednak zapominać, że materiały te są niezwykle wymagające w utrzymaniu, a obiekty zabytkowe powinny być zachowane w nienagannym stanie, bez względu na ich wiek czy pełnioną przez nie funkcję. W związku z tym co jakiś czas wymagają odświeżenia i konserwacji, tak aby cały czas cieszyły swym wyglądem i zachwycały niepowtarzalnym stylem. Elewacje budynków przez cały rok wystawione są na destrukcyjne działanie różnego rodzaju czynników, wśród których należy wymienić nie tylko opady atmosferyczne (grad, śnieg, kwaśne deszcze), ale także unoszące się w powietrzu spaliny, dym, pył oraz, co niestety zdarza się często, działalność wandali - tzw. grafficiarza wciąż starają się zdobyć wątpliwą sławę w swoim, poprzez prezentowanie swoich zdolności na ścianach, często bezcennych, budynków. Wszystkie w/w czynniki mają znaczący wpływ na wygląd elewacji, całkowicie zmieniając charakter obiektu. Każdy budynek może jednak odzyskać swój dawny blask, którym olśniewał w latach swojej świetności. Proponowana przez naszą firmę metoda piaskowania to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na niezwykle skuteczne, a przy tym stuprocentowo bezpieczne usunięcie wszelkich zabrudzeń oraz osadów, które przez długie lata gromadziły się na ścianach obiektu, jak również efektów ciężkiej, wytężonej "pracy" wandali.

Kiedy konieczne są prace renowacyjne kamienia?

Kamienie naturalne to materiały, które wymagają szczególnie uważnej pielęgnacji oraz systematycznego zapobiegania uszkodzeniom. Jednym ze sposobów na utrzymanie posadzki czy okładzin ściennych z tego typu surowca w dobrym stanie jest regularne przeprowadzanie prac renowacyjnych. Posiada je w swojej ofercie firma , gwarantująca angaż najlepszych pracowników oraz wykorzystanie wyłącznie najnowocześniejszych narzędzi i preparatów.

Dlaczego warto pielęgnować kamień naturalny?

Impregnacja elementów wykonanych z kamienia naturalnego jest bardzo istotnym działaniem. Skorzystanie z usług profesjonalnego wykonawcy pozwala na uzyskanie precyzyjnych rezultatów. Impregnacji ulegają jednak wyłącznie czyste powierzchnie, ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do utrwalenia zabrudzeń. Poszczególne kamienie naturalne różnią się między sobą poziomem porowatości, a tym samym posiadają odmienną tendencję do przyjmowania zabrudzeń czy przebarwień. Dotyczy to zarówno tych powstałych pod wpływem obecności substancji stałych, jak i wchłoniętych przez strukturę kamienia płynów. Jedynie profesjonaliści są w stanie wykorzystać idealnie dobrane preparaty, dzięki czemu renowacja kamienia przynosi oczekiwane rezultaty.

Jak wygląda usuwanie przebarwień, zmatowień oraz rys?

Zniszczeniom ulegać mogą nie tylko powierzchnie posadzki oraz okładzin ściennych, ale również inne wykończenia z kamienia naturalnego, między innymi:

  • blaty
  • parapety
  • podłogi

Fachowa renowacja pozwala na przywrócenie pierwotnych walorów estetycznych kamienia naturalnego, niezależnie od jego wieku oraz rodzaju. Dotyczy to zarówno usunięcia wszelkich nieestetycznych przebarwień oraz plam, jak i wyrównania nagromadzonych rys czy nadania zmatowiałej powierzchni prawdziwie lustrzanego połysku. Pracownicy naszej firmy w pierwszej kolejności dokonują oceny stanu powierzchni, na której ma zostać przeprowadzona renowacja. Analiza ta pozwala na zarekomendowanie klientowi rozwiązania, które sprawdzi się na określonym obszarze oraz w danym obiekcie najlepiej oraz najskuteczniej. Każdy kamień naturalny jest nieco inny, a zatem wymaga indywidualnego podejścia oraz doboru optymalnych technologii.

 

Renowacja kamienia przynosi wspaniałe efekty, w znaczący sposób podnosząc estetykę powierzchni.
Rezultaty naszych prac mogą być dla wielu osób zaskakujące - sprawdź na naszych zdjęciach w galerii jak wygląda materiał przed i po wykonaniu zabiegu. Zobacz również jak wygląda renowacja lastryka.

Dlaczego lepiej skorzystać z usług profesjonalistów?

Kamień to materiał budowlany, który różni się właściwościami w zależności od rodzaju. Mało obeznana w tej tematyce firma może doprowadzić do zniszczenia jego struktury.

Dlatego decydując się na taką usługę jak renowacja kamienia, skorzystaj z naszych usług – posiadamy ponad 20 lat doświadczenia w tej dziedzinie.