Usługi polerowanie kamienia

Polerowanie kamienia pięknie uwydatnia bogactwo kolorów kamienia. Po zabiegu polerowania kamienia, nie tylko powierzchnia posadzki nabiera mocnego blasku, ale i znacznie odżywają jej barwy.

Polerowanie kamienia to metoda, która przywróci mu utracony blask. Kamień jest często stosowanym w budownictwie materiałem ozdobnym. Posadzki wykonane przy jego wykorzystaniu są trwałe, mocne i niezwykle efektowne.

Niestety, jak każdy rodzaj posadzki, i te wykonane z kamienia mają skłonności do niszczenia po latach i utraty swych walorów estetycznych. Na szczęście kamień można dowolnie polerować, wygładzać i obrabiać przez szczotkowanie.

W przypadku podłóg mocno zanieczyszczonych konieczne będzie przeprowadzenie procesu wygładzania. W przypadku tego materiału jest on o tyle problematyczny, że odsłania naturalnie występujące w kamieniu otwory, które należy zaszpachlować przy pomocy żywic w trzech kolorach wypełnienia

Polerowanie kamienia odbywa się przy pomocy specjalnych ściernic o bardzo drobnych ziarnach. Co ciekawe, w przypadku tego typu posadzki, polerowanie pięknie uwydatnia bogactwo kolorów kamienia. Nie tylko powierzchnia posadzki nabiera mocnego blasku, ale i znacznie odżywają jej barwy. Polerowanie bardzo uwydatnia też żyły i pęknięcia naturalnie występujące w kamieniu.

W przypadku kamienia, po odrestaurowaniu wymagane jest przeprowadzenie procesu impregnacji, który ma za zadanie utrzymanie efektu przeprowadzonych prac przez dłuższy okres.

Posiadamy wysokiej klasy szlifierki planetarne i narzędzia diamentowe, dzięki którym będziecie mieć Państwo pewność, że Wasze posadzki są w dobrych rękach.

Dlaczego warto skorzystać z naszej usługi?

Jeśli obecny stan Twojej kamiennej powierzchni nie satysfakcjonuje Cię, wcale nie musisz wymieniać jej na nową – jest duża szansa, że wystarczy wykonać zabieg polerowania, aby przywrócić kamieniowi utracony blask.
Co więcej wybierając polerowanie, zapłacisz dużo mniej, niż w przypadku wymiany nawierzchni, a trzeba pamiętać, że kamień to cenny materiał budowlany. Oszczędzisz również na czasie – nasza usługa jest szybka i sprawna.

Polerowanie lastryka

Stopień połysku jaki zostanie osiągnięty dzięki polerowaniu, dostosujemy do Twoich preferencji. Możemy uzyskać połysk od satyny (tzw.półmat) aż po mocny, lustrzany blask.
Zatroszczymy się o Twoją kamienną podłogę tak, aby odwdzięczyła się wspaniałym wyglądem.

Zobacz jak piękny może stać się Twój kamień

Przez ponad 20 lat prowadzenia działalności, wykonaliśmy ogromną ilość prac związanych z renowacją powierzchni. Niektóre z nich udokumentowaliśmy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii, w której możesz znaleźć także rezultaty polerowania kamienia.

Najczęściej zdarza się nam polerować kamienne posadzki. Często zajmujemy się również kamiennymi ścianami, blatami czy portale kominkowe. Jest to bardzo pożądana usługa, ponieważ wypolerowany kamień prezentuje się naprawdę świetnie.

Usługa jest wykonywana przez doświadczonych specjalistów i przy użyciu wysokiej jakości sprzętu. Najczęściej działamy w obszarze Warszawy i okolic, jednak przyjmujemy zlecenia także od Klientów z całej Polski, a nawet Europy.