Co wykorzystuje się do obróbki strumieniowo-ściernej?

Obróbka strumieniowo-ścierna

Powierzchnia, którą zamierzamy wyczyścić, jest poddawana działaniu ścierniwa. Podawane jest ono za pomocą strumienia powietrza pod ciśnieniem, które jest w stanie usunąć wszelkie zabrudzenia, jakie się zgromadziły. Ciśnienie pracy jesteśmy w stanie regulować od 0,2 do 8 Bar. Materiał ścierny zostaje dobrany idealnie pod kątem rodzaju zabrudzeń oraz tego, jak bardzo są one intensywne. Zakres ścierniw, które wykorzystuje się do tego procesu, jest bardzo szeroki począwszy od sody, mączek szklanych i dolomitowych, przez piaski kwarcowe po garnet, elektrokorund i polgrit. Przeprowadzane jest również gumkowanie z użyciem pudrów roślinnych. W efekcie proces strumieniowego oczyszczania jest niezwykle skuteczny i precyzyjny.

Jak przebiega proces obróbki strumieniowo-ściernej?

Remonty elewacji kamiennych i ceglanych wykonywane przy pomocy obróbki strumieniowo-ściernej są przeprowadzane z pomocą specjalnie dobranego ścierniwa. Jego ziarna, uderzając w daną powierzchnię, powodują oderwanie się nawarstwień powierzchniowych i odsłonięcie warstw leżących pod nimi. W zależności od rodzaju oraz stanu podłoża, należy wybrać ścierniwo o innej twardości oraz innym kształcie cząstek. Intensywność czyszczenia również jest regulowana dzięki strumieniowi powietrza. Tego typu czyszczenie na sucho i mokro jest bardzo skuteczne, a przede wszystkim szybkie.

Dodatkowo możemy zastosować technologię delikatnego czyszczenia niskociśnieniowego JOS, Ce-Pe lub Remmers Rotec Vortex z użyciem głowic rotacyjnych, stosowanych w przypadku czyszczenia zabytkowych elewacji wykonanych z cegły i piaskowca. W przypadku których czyszczenie bezinwazyjne jest priorytetem. W efekcie czyszczone powierzchnie nie zostają uszkodzone, a pierwotny kształt obiektów jest w całości zachowany. Materiały te mogą być bowiem bardzo wymagające w utrzymaniu.