Czy schody marmurowe można poddać renowacji?

Schody to bardzo ważny element każdego budynku piętrowego. Również te zewnętrzne spełniają ważną rolę i warto zastosować w ich przypadku trwały materiał wykończeniowy. Jednak nawet najbardziej trwały materiał kiedyś w końcu będzie wymagał odnowienia, renowacji. Sprawdź, czy schody marmurowe można poddać renowacji! Spis treści Jaki kamień na schody? Schody marmurowe – czym się charakteryzują? Czy marmur nadaje się na schody? Jak dbać o schody zewnętrzne marmurowe? Czy schody marmurowe można poddać renowacji? Jak wygląda odnawianie schodów marmurowych? Podsumowanie

Jaki kamień na schody?

Zastanawia Cię, jaki materiał na schody zewnętrzne jest w ostatnim czasie najpopularniejszy? Z pewnością w wielu przypadkach wygrywają schody granitowe, jednak i schody kamienne z marmuru doskonale spełniają oczekiwania inwestorów. Schody granitowe zewnętrzne, jak i marmurowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Kamień naturalny, taki jak marmur, bardzo często stosowany jest w przypadku schodów na wewnętrznych klatkach schodowych. Schody marmurowe wewnętrzne są znacznie ładniejsze, niż ułożone na nich płytki ceramiczne. Zazwyczaj są to schody polerowane. W przypadku Często posiadają chropowatą powierzchnię antypoślizgową, która jest w pełni

Schody marmurowe – czym się charakteryzują?

Schody wewnętrzne marmurowe cechują się ogromnymi walorami estetycznymi. Schody kamienne same w sobie są solidne, wytrzymałe, nie ścierają się tak mocno i szybko, jak inne materiały. Warto stosować marmur także wewnątrz pomieszczeń lub coś, co go przypomina. We wnętrzach można stworzyć schody polerowane posiadają gładką powierzchnię marmuru. Są dość śliskie, jednak można się do tego stanu rzeczy przyzwyczaić. W przypadku schodów zewnętrznych, marmur również sprawdza się doskonale. Schody wykonane z marmuru są odporne na czynniki atmosferyczne, mają rewelacyjne walory estetyczne. Na zewnątrz budynku warto jednak wykorzystać nieco bardziej chropowatą powierzchnię antypoślizgową, która zagwarantuje doskonałą przyczepność również zimą.

Czy marmur nadaje się na schody?

Marmur doskonale nadaje się na schody wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Świetnie sprawdza się w zadaszonych ciągach komunikacyjnych. Może mieć lustrzaną powierzchnię, która dodaje wytworności i nowoczesności wnętrzu, a przy okazji zachowuje cechy kamienia. Wystarczy profesjonalne podejście, by marmur znalazł się na naszych schodach.

Jak dbać o schody zewnętrzne marmurowe?

Choć schody granitowe wewnętrzne, jak i schody z granitu zewnętrzne są bardziej wytrzymałe, to jednak nie dają takiego efektu jak marmur. Schody zewnętrzne powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne, a po paru latach użytkowania powinny być w nienaruszonym stanie. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba o nie dbać. Wręcz przeciwnie. Koniecznością jest dbanie o ich czystość. Regularne zamiatanie, usuwanie śmieci, a także mycie jest wskazane. Z kolei od czasu do czasu trzeba je pokryć specjalnym preparatem impregnującym.

Czy schody marmurowe można poddać renowacji?

Marmur śmiało można poddać renowacji. W skład takiej usługi wchodzi polerowanie marmuru oraz krystalizacja. Podobnie wygląda to zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz. Polerowanie to nic innego, jak ścieranie zewnętrznej warstwy, która po kilku latach uzyskała sporo rys, w niektórych miejscach z pewnością zmatowiała.

Jak wygląda odnawianie schodów marmurowych?

Pierwszym krokiem renowacji jest polerowanie. To w tym kroku ścieramy wierzchnią warstwę oraz nadajemy marmurowi połysku. Kolejny krok to krystalizacja, czyli etap, w którym uzyskujemy powierzchnię błyszczącą niczym lustro. Po tych dwóch etapach można zaimpregnować posadzkę.

Podsumowanie

Jak widać, schody marmurowe można, a nawet trzeba co jakiś czas poddawać renowacji, aby można było cieszyć się ich wspaniałym wyglądem! Jeśli masz u siebie schody marmurowe i ich wygląd pozostawia wiele do życzenia – koniecznie postaw na ich odnowienie!

Zobacz również inne wpisy na naszym blogu: krystalizacja marmuru.