Na czym polega czyszczenie elewacji?

Na czym polega czyszczenie elewacji?

Czyszczenie elewacji – dobór metody działania na podstawie prób

Czyszczenie elewacji wykonujemy metodami dobranymi indywidualnie do każdej elewacji, a konkretną technologię jej oczyszczania wybieramy na podstawie przeprowadzonych prób.

Czyszczenie elewacji – nasze doświadczenie

Usługami kamieniarskimi zajmujemy się już od ponad dwudziestu lat, więc zdążyliśmy zyskać szerokie grono zadowolonych klientów oraz zbudować dobrą reputację w branży. Jedną z naszych sztandarowych usług jest czyszczenie elewacji. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla wizerunku firmy jest utrzymanie jej budynku i otoczenia w czystości. Również i w przypadku budynków mieszkalnych ich schludny i czysty wygląd ma niebagatelne znaczenia dla samopoczucia mieszkańców. Dlatego też proponowane przez nasz usługi mycia elewacji mają gwarancję wykonania zlecenia z najwyższą starannością.

Każde zlecenie na mycie elewacji budynku traktujemy indywidualnie nie stosujemy wszędzie jednakowych metod, gdyż dobrze wiemy, jak duży wpływ ma konserwacja na daną powierzchnię. Ponadto nie ma czegoś takiego jak metoda uniwersalna – każda firma, która próbuje to wmówić klientowi – powinna być dobrze sprawdzona!

Z naszej strony zapewniamy, że czyszczenie elewacji wykonujemy metodami dobranymi indywidualnie do każdej elewacji. Natomiast konkretną technologię jej oczyszczania wybieramy na podstawie przeprowadzonych prób. Czyścimy niemalże wszystkie elewacje tzn:

  • czyścimy elewacje z cegły,
  • czyścimy elewacje z piaskowca,
  • czyścimy elewacje z kamienia naturalnego,
  • czyścimy elewacje z betonu.
Nasza usługa jest niezwykle dokładna. Usuwamy wszelkie zabrudzenia powstałe na materiale bez uszkadzania jego lica oraz łączących go spoin. Wykonywane przez nas mycie elewacji (np. mycie elewacji Katowice) odbywa się przede wszystkim z użyciem takiego sprzętu jak myjki wysokociśnieniowe oraz profesjonalna chemia do oczyszczania budynków zabytkowych (przykładowy używany przez nas produkt to cieszący się dobrą opinią w branży kamieniarstwa oraz konserwacji zabytków płyn Remmers) lub też metodą mechaniczną czyszczenia strumieniowego niskociśnieniowego Remmers Rotec i Jos Torc. Każda z tych dwóch metod oczyszczania może być wykonywana na sucho lub w osłonie mgły wodnej (jest to tak zwane strumieniowanie mgławicowe) – zazwyczaj nasza firma proponuje którąś z tych dwóch metod, jednak nie odmawiamy, gdy klient sam z góry nam ją narzuca. W naszej firmie powiedzenie „klient nasz pan” to nie jedynie pusty slogan, lecz nadrzędna zasada, dzięki stosowaniu której jesteśmy tak ochoczo polecani przez klientów znajomym oraz rodzinie. Warto zaznaczyć również, że optymalną metodę oczyszczania oraz odpowiednią twardość ścierniwa dobieramy za każdym razem po przeprowadzeniu próby pokazowej, w trakcie której określamy twardość materiału i fug. Ponieważ jesteśmy firmą z branży kamieniarstwa, to czyszczenie elewacji jest tylko jedną z wielu świadczonych przez nas usług. Przeprowadzamy również między innymi renowacje oraz remonty zabytkowych elewacji wykonanych z cegły i kamienia. W naszym zakładzie kamieniarskim w Warszawie dorabiamy zniszczone i brakujące elementy wystroju elewacji, a także restaurujemy elementy małej architektury. Ponadto oferujemy również usługi:
  • wymiany fug,
  • przemurowywania wątku ceglanego,
  • scalania kolorystycznego cegły i piaskowca,
  • impregnacji hydrofobowej ścian budynków,
  • usuwania graffiti z elewacji budynków,
  • zabezpieczania elewacji budynków powłoką tzw. anty-graffiti.
Zapraszamy do skorzystania z wyżej wymienionych usług. Zakres świadczonych przez naszą firmę usług jest naprawdę szeroki, więc jeśli nie znaleźli Państwo w artykule pożądanej usługi z naszej branży, można o nią po prostu zapytać poprzez formularz kontaktowy – zapraszamy do kontaktu! Wszelkich wycen dokonujemy na podstawie przesłanych zdjęć stanu rzeczywistego oraz zapytań ofertowych – dla zainteresowanych przygotowujemy projekty konserwatorskie.

Czyszczenie elewacji z cegły klinkierowej

Wielu z naszych klientów zwraca się do z zapytaniem jakimi metodami oczyszczamy stare elewacje wykonane z cegły bądź klinkieru? Nie da się tego określić nie przeprowadzając wizji lokalnej budynku, należy określić w jakim stanie znajduje się cegła z której wykonana jest elewacja oraz jakiego rodzaju występują na niej zabrudzenia glony, zabrudzenia atmosferyczne, graffiti lub mieliśmy również takie przypadki gdzie fasady były pomalowane farbami olejnymi które sprawiają najwięcej problemów podczas oczyszczania cegły. Na tej podstawie możemy określić cenę i metodę na czyszczenie elewacji z cegły klinkierowej. Po przeprowadzeniu wizji podejmujemy decyzję co do technologii oczyszczania począwszy od czyszczenia chemicznego(łącznie z kompresami) przez mycie chemiczne do hydropiaskowania i czyszczenia niskociśnieniowego włącznie, priorytetem w tego rodzaju pracach jest nieuszkodzenie lica cegieł bądź klinkieru co uzyskuje się przez właściwy dobór ciśnienia roboczego oraz twardości użytego ścierniwa.

Przeczytaj również: