Na czym polega czyszczenie elewacji?

Na czym polega czyszczenie elewacji?

Czyszczenie elewacji – dobór metody działania na podstawie prób

Czyszczenie elewacji wykonujemy metodami dobranymi indywidualnie do każdej elewacji, a konkretną technologię jej oczyszczania wybieramy na podstawie przeprowadzonych prób.

Czyszczenie elewacji – nasze doświadczenie

Usługami kamieniarskimi zajmujemy się już od ponad dwudziestu lat, więc zdążyliśmy zyskać szerokie grono zadowolonych klientów oraz zbudować dobrą reputację w branży. Jedną z naszych sztandarowych usług jest czyszczenie elewacji. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla wizerunku firmy jest utrzymanie jej budynku i otoczenia w czystości. Również i w przypadku budynków mieszkalnych ich schludny i czysty wygląd ma niebagatelne znaczenia dla samopoczucia mieszkańców. Dlatego też proponowane przez nasz usługi mycia elewacji mają gwarancję wykonania zlecenia z najwyższą starannością.

Każde zlecenie na mycie elewacji budynku traktujemy indywidualnie nie stosujemy wszędzie jednakowych metod, gdyż dobrze wiemy, jak duży wpływ ma konserwacja na daną powierzchnię. Ponadto nie ma czegoś takiego jak metoda uniwersalna – każda firma, która próbuje to wmówić klientowi – powinna być dobrze sprawdzona!

Z naszej strony zapewniamy, że czyszczenie elewacji wykonujemy metodami dobranymi indywidualnie do każdej elewacji. Natomiast konkretną technologię jej oczyszczania wybieramy na podstawie przeprowadzonych prób. Czyścimy niemalże wszystkie elewacje tzn:

 • czyścimy elewacje z cegły,
 • czyścimy elewacje z piaskowca,
 • czyścimy elewacje z kamienia naturalnego,
 • czyścimy elewacje z betonu.

Nasza usługa jest niezwykle dokładna. Usuwamy wszelkie zabrudzenia powstałe na materiale bez uszkadzania jego lica oraz łączących go spoin.

Wykonywane przez nas mycie elewacji odbywa się przede wszystkim z użyciem takiego sprzętu jak myjki wysokociśnieniowe oraz profesjonalna chemia do oczyszczania budynków zabytkowych (przykładowy używany przez nas produkt to cieszący się dobrą opinią w branży kamieniarstwa oraz konserwacji zabytków płyn Remmers) lub też metodą mechaniczną czyszczenia strumieniowego niskociśnieniowego Remmers Rotec i Jos Torc.

Każda z tych dwóch metod oczyszczania może być wykonywana na sucho lub w osłonie mgły wodnej (jest to tak zwane strumieniowanie mgławicowe) – zazwyczaj nasza firma proponuje którąś z tych dwóch metod, jednak nie odmawiamy, gdy klient sam z góry nam ją narzuca.

W naszej firmie powiedzenie „klient nasz pan” to nie jedynie pusty slogan, lecz nadrzędna zasada, dzięki stosowaniu której jesteśmy tak ochoczo polecani przez klientów znajomym oraz rodzinie.

Warto zaznaczyć również, że optymalną metodę oczyszczania oraz odpowiednią twardość ścierniwa dobieramy za każdym razem po przeprowadzeniu próby pokazowej, w trakcie której określamy twardość materiału i fug.

Ponieważ jesteśmy firmą z branży kamieniarstwa, to czyszczenie elewacji jest tylko jedną z wielu świadczonych przez nas usług. Przeprowadzamy również między innymi renowacje oraz remonty zabytkowych elewacji wykonanych z cegły i kamienia. W naszym zakładzie kamieniarskim w Warszawie dorabiamy zniszczone i brakujące elementy wystroju elewacji, a także restaurujemy elementy małej architektury. Ponadto oferujemy również usługi:

 • wymiany fug,
 • przemurowywania wątku ceglanego,
 • scalania kolorystycznego cegły i piaskowca,
 • impregnacji hydrofobowej ścian budynków,
 • usuwania graffiti z elewacji budynków,
 • zabezpieczania elewacji budynków powłoką tzw. anty-graffiti.

Zapraszamy do skorzystania z wyżej wymienionych usług. Zakres świadczonych przez naszą firmę usług jest naprawdę szeroki, więc jeśli nie znaleźli Państwo w artykule pożądanej usługi z naszej branży, można o nią po prostu zapytać poprzez formularz kontaktowy – zapraszamy do kontaktu!

Wszelkich wycen dokonujemy na podstawie przesłanych zdjęć stanu rzeczywistego oraz zapytań ofertowych – dla zainteresowanych przygotowujemy projekty konserwatorskie.

Wielu z naszych klientów zwraca się do z zapytaniem jakimi metodami oczyszczamy stare elewacje wykonane z cegły bądź klinkieru?

Nie da się tego określić nie przeprowadzając wizji lokalnej budynku, należy określić w jakim stanie znajduje się cegła z której wykonana jest elewacja oraz jakiego rodzaju występują na niej zabrudzenia glony, zabrudzenia atmosferyczne, graffiti lub mieliśmy również takie przypadki gdzie fasady były pomalowane farbami olejnymi które sprawiają najwięcej problemów podczas oczyszczania cegły.

Po przeprowadzeniu wizji podejmujemy decyzję co do technologii oczyszczania począwszy od czyszczenia chemicznego(łącznie z kompresami) przez mycie chemiczne do hydropiaskowania i czyszczenia niskociśnieniowego włącznie, priorytetem w tego rodzaju pracach jest nieuszkodzenie lica cegieł bądź klinkieru co uzyskuje się przez właściwy dobór ciśnienia roboczego oraz twardości użytego ścierniwa.

 

Czyszczenie elewacji budynku

Czyszczenie elewacji budynku to proces, który wymaga czegoś więcej niż tylko mydła i wody. Koniecznie trzeba wiedzieć, z jakim rodzajem zanieczyszczeń mamy w danym wypadku do czynienia. Kolejna kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę, to stopień zabrudzenia elewacji i fakt, czy są to zanieczyszczenia z wielu lat, nagromadzone w trakcie mijającego czasu. Pomoże to określić, które metody czyszczenia są najbardziej odpowiednie w Twojej sytuacji.

Fasada budynku to zewnętrzna powierzchnia budynku widoczna z ulicy i czasami określana jako „publiczna twarz” budynku. Fasada może składać się z jednego lub wielu materiałów. Fasady podlegają większemu zużyciu niż jakakolwiek inna część budynku, są też bardziej podatne na zabrudzenia. Aby zachować swój pierwotny wygląd, należy je okresowo czyścić, w zależności od tego, gdzie się znajdują i z jakiego materiału są wykonane. Proces czyszczenia można przeprowadzić ręcznie pod ciśnieniem wody lub za pomocą środków mechanicznych, takich jak szczotki, płuczki, myjki elektryczne.

Gravit – najlepsze rozwiązanie dla Twojej elewacji. Oferujemy szybkie i skuteczne czyszczenie elewacji budynków. Czyścimy elewacje ceglane, elewacje z piaskowca, czyścimy także elewacje z graffiti. Zapewniamy wysoką jakość usług, dokładność i rzetelność w atrakcyjnej cenie. Szybko i skutecznie czyścimy elewacje budynków. Nasze rozwiązania są przyjazne dla środowiska.

Oferujemy wysoką jakość usług z dokładnością i rzetelnością w atrakcyjnej cenie. Oferujemy pełen zakres usług obejmujący czyszczenie elewacji z cegły, czyszczenie elewacji z piaskowca, usuwanie graffiti, mycie okien, mycie ciśnieniowe itp. Pracujemy w bardzo napiętych terminach – możesz na nas polegać, że wykonamy pracę na czas, bez względu na to, jak napięty jest termin.

Czyszczenie elewacji z graffiti

Oczyszczenie elewacji z graffiti to trudne zadanie. Proces usuwania graffiti z budynków może być czasochłonny i kosztowny. Jednym z rozwiązań tego problemu jest zastosowanie metod czyszczenia niskociśnieniowego. Mycie niskociśnieniowe nie wymaga żadnych chemikaliów ani wody pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu jest bardziej przyjazną dla środowiska opcją czyszczenia elewacji. Nasza firma doskonale zna się na czyszczeniu elewacji i żadne zabrudzenia nie są dla nas problemem. Podchodzimy do zadania profesjonalnie i zawsze działamy fachowo.

Szybkie i skuteczne czyszczenie elewacji budynków. Zajmiemy się wszystkimi Twoimi potrzebami w zakresie czyszczenia cegieł, piaskowców i graffiti. Szybkie terminy realizacji, wysoka jakość usług. Współpracujemy z Tobą, aby ustalić jak najkrótszy termin przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości usług. Dokładność i niezawodność to coś, co nas wyróżnia. Nigdy nie przegapiamy żadnego miejsca ani nie pozostawiamy żadnych pozostałości. Działamy dokładnie i po prostu dobrze. Oferujemy konkurencyjne stawki, a nasze ceny są zawsze przejrzyste.

Czyszczenie elewacji z piaskowca

Proces czyszczenia elewacji z piaskowca to proces czyszczenia niskociśnieniowego. Sposób ten zakłada wykorzystanie wody pod wysokim ciśnieniem do usuwania brudu i gruzu z powierzchni delikatnej elewacji. Ciśnienie zastosowane w tym procesie nie jest wystarczająco silne, aby spowodować uszkodzenie piaskowca, dlatego można tę metodę stosować bezpiecznie. Pomaga przywrócić pierwotny kolor i fakturę delikatnych elewacji, nie powodując ich uszkodzenia.

Czyszczenie elewacji ceglanej

Czyszczenie ceglanych elewacji to trudne zadanie. Cegła jest porowata, co oznacza, że pochłania brud i wodę. Gdy ceglana elewacja ulegnie zabrudzeniu, czyszczenie jej bez uszkodzenia powierzchni cegieł może być wyzwaniem. Dlatego lepiej nie robić tego samodzielnie, ale powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej firmie, takiej jak nasza.

Najważniejszą rzeczą do zrobienia podczas czyszczenia elewacji ceglanych jest użycie produktów bezpiecznych dla materiału. Na przykład nigdy nie należy używać wybielacza na żadnym rodzaju kamienia lub cegły, ponieważ spowoduje to nieodwracalne uszkodzenia i przebarwienia. Pierwszym krokiem w czyszczeniu ceglanej elewacji jest usunięcie całego luźnego brudu za pomocą myjki ciśnieniowej lub węża do wody pod wysokim ciśnieniem. Następnym krokiem byłoby mocne mycie cegieł produktem przeznaczonym do tego konkretnego celu.

Czyszczenie elewacji domu

Proces czyszczenia elewacji to złożone zadanie, które wymaga dużej dbałości o szczegóły. Można to zrobić za pomocą różnych produktów chemicznych lub z wykorzystaniem wody o odpowiednim ciśnieniu. W niektórych przypadkach możliwe jest także czyszczenie ręczne. Ręczne czyszczenie odbywa się poprzez szorowanie powierzchni szczotką o sztywnym włosiu i mydłem, podczas gdy stosowane są chemiczne środki czyszczące w celu usunięcia brudu. Wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Czyszczenie elewacji parą wodną

Fasada domu jest jedną z najważniejszych części budynku. To jest ta część, którą ludzie z zewnątrz widzą i mogą na jej podstawie oceniać dom. Jeśli elewacja jest brudna, może to sprawić, że cały budynek będzie wyglądał na zaniedbany. Ważne jest, aby czyścić elewację domu przynajmniej raz w roku, ale w zależności od tego, w jakim otoczeniu znajduje się budynek, może być konieczne wykonanie takiego zabiegu częściej bądź rzadziej.

Czyszczenie parą to proces, w którym do czyszczenia elewacji budynków wykorzystuje się parę pod wysokim ciśnieniem. Jak to wygląda? Proces ten prowadzi się poprzez spryskanie budynku mieszaniną wody i pary pod ciśnieniem. Mieszankę nakłada się następnie na elewację za pomocą węża z gorącą wodą, który rozluźnia i zmiękcza brud, tłuszcz i inne zabrudzenia na powierzchni elewacji przed spłukaniem pod bieżącą wodą. Czyszczenie parą można stosować zarówno w budynkach komercyjnych, jak i mieszkalnych, które mają twarde powierzchnie, takie jak cegła, kamień lub beton.

Czyszczenie elewacji sodą

Zastosowanie sody jako środka czyszczącego do elewacji nie jest nową koncepcją. Jednak wykorzystanie tego rozwiązania w ostatnich latach wzrasta ze względu na jego walory ekologiczne i ekonomiczne. Roztwór sody składa się z wody, sody i kilku innych składników. Natryskuje się go na elewację budynku, a następnie szoruje się ściany szczotką, aby usunąć wszelkie zabrudzenia, które się na niej nagromadziły. Sposób ten może być stosowany na każdym rodzaju powierzchni, w tym na cegle, kamieniu, metalu itp.

Czyszczenie kamienic

Kamienica pierwotnie była rodzajem budynku mieszkalnego wynajmowanego osobom, których nie było stać na zakup własnych domów. Na początku XX wieku kamienice były powszechne w Nowym Jorku. Słowo „mieszkanie” pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego „trzymać”. Na przełomie XIX i XX wieku większość kamienic była zaniedbanymi budynkami z ciemnymi, brudnymi korytarzami i brakiem bieżącej wody na każdym piętrze. Kamienice często miały wspólne toalety i kuchnie na każdym piętrze, które nie były regularnie sprzątane. Obecnie wciąż wiele starszych kamienic jest zamieszkiwanych, szereg z nich zostało odnowionych, jednak wciąż dużo budynków potrzebuje odświeżenia. Nawet jeśli kamienica nie będzie odnawiana w najbliższym czasie, wyczyszczenie jej elewacji sprawi, że będzie wyglądać o wiele lepiej. Specjalizujemy się w czyszczeniu elewacji, także w przypadku kamienic, a również i tych zabytkowych. Działamy delikatnie i skutecznie, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Czyszczenie elewacji kamienicy nierzadko wymaga wody pod wysokim ciśnieniem, szczotki do szorowania oraz ściągaczki lub gąbki. Należy uważać, aby nie uszkodzić powierzchni mocnym szorowaniem lub zbyt dużym naciskiem.

Twój budynek zasługuje na najlepsze. Gravit to firma specjalizująca się w usługach czyszczenia elewacji. Oferujemy wysokiej jakości usługi z krótkimi terminami realizacji i przystępnymi cenami. Zajmujemy się wszystkimi rodzajami elewacji. Czyścimy cegłę, piaskowiec, usuwamy graffiti, czyścimy zabytki. Bez względu na rodzaj elewacji możemy sprawić, by wyglądała jak nowa! Także bez względu na wielkość Twojego projektu, dysponujemy wykwalifikowanym personelem i sprzętem, aby wykonać pracę na czas. Oferujemy również konkurencyjne stawki dopasowane do Twojego budżetu. Rozumiemy, jak ważne jest, aby budynek wyglądał jak najlepiej. Dlatego oferujemy szybkie terminy realizacji zleceń.

Czyszczenie fasad

Czyszczenie elewacji to proces mycia i szorowania zewnętrznej części budynku w celu usunięcia brudu, sadzy i innych zanieczyszczeń. Proces czyszczenia elewacji można wykonać ręcznie lub przy użyciu wody pod ciśnieniem z węża. Najczęstszymi narzędziami używanymi do elewacji są drabiny, szczotki i węże oraz woda pod odpowiednim ciśnieniem. Czyszczenie elewacji jest ważne dla każdego budynku, ponieważ poprawia walory estetyczne, a także pomaga w zapobieganiu korozji.

Gravit – najlepszy wybór na elewację Twojego budynku. Gravit to zespół profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie czyszczenia elewacji. Na tle innych firm wyróżniamy się krótkimi terminami realizacji, wysoką jakością i dokładnością w wykonywaniu pracy. Oferujemy szybkie terminy realizacji, z wysokiej jakości usługą, która Cię nie zawiedzie. Jesteśmy pewni, że nasze usługi spełnią Twoje oczekiwania i możemy zapewnić, że zostaną wykonane na czas! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży i wiemy, jak ważna jest dokładność i rzetelność w czyszczeniu elewacji. Możesz nam zaufać, że wykonamy pracę dobrze!

Czyszczenie zabytków

Czyszczenie elewacji z graffiti to częsty problem w wielu miastach, dotyczy wielu budynków, zarówno nowych, jak i zabytkowych. Być może czyszczenie nowego budynku nie jest bardzo trudne, nowe budownictwo różni się bowiem od starszego. Jak zatem czyścić zabytkowy budynek?

Najlepszym sposobem oczyszczenia elewacji zabytkowego budynku jest zastosowanie mycia niskociśnieniowego. Technika ta wykorzystuje wodę do usuwania brudu i innych substancji z powierzchni budynku. Nie jest to metoda tak agresywna, jak mycie wysokociśnieniowe i nie niszczy powierzchni budynku, nie usuwa też warstw farby, które mogłyby przypadkiem zostać uszkodzone w trakcie mycia bardziej inwazyjnego.

Profesjonalne czyszczenie elewacji. Gravit to profesjonalna firma sprzątająca, która specjalizuje się w usuwaniu zanieczyszczeń z elewacji z cegły, piaskowca, a także usuwaniu z budynków graffiti. Jesteśmy dumni z naszej pracy i nigdy nie idziemy na kompromis w kwestii jakości naszych usług. Nasz zespół jest wysoko wyszkolony i doświadczony, specjalizuje się w usuwaniu brudu z elewacji z cegły, piaskowca oraz w usuwaniu graffiti.

Szybkie terminy realizacji przy wysokiej jakości usług. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szybkiego, czy głębokiego czyszczenia, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Oferujemy elastyczne planowanie dla Twojej wygody. Świadczymy wysokiej jakości usługi. Jesteśmy ekspertami w usuwaniu brudu z elewacji z cegły, elewacji z piaskowca oraz w usuwaniu graffiti. Zaufaj nam, że przywrócimy Twój budynek do jego pierwotnej świetności!

Atrakcyjne ceny bez ukrytych opłat. Oferujemy konkurencyjne ceny bez ukrytych opłat – tylko jedna niska cena dla każdego rodzaju pracy!

Czyszczenie elewacji cena

Wygląd zewnętrzny budynku to jedna z najważniejszych cech, które mogą wpływać na sposób, w jaki ludzie go postrzegają. Dlatego konieczne jest jego prawidłowe utrzymanie. Czyszczenie elewacji z cegieł można wykonać na wiele sposobów, ale najczęściej wykorzystywanym jest mycie ciśnieniowe. Myjka ciśnieniowa może być używana do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni, ale jej skuteczność zależy od tego, jakie ma ciśnienie. Im wyższe ciśnienie, tym intensywniejszy i mocniejszy będzie strumień wody. Aby Twoja elewacja wyglądała dobrze, powinieneś skorzystać z usług profesjonalnego usługodawcy, takiego jak my, który wykona tę pracę za Ciebie.

Nie pozwól, aby elewacja Twojego budynku była nieestetycznie zabrudzona, co może doprowadzić do jej niszczenia. Gravit to doświadczona firma, która oferuje swoim klientom wysokiej jakości i szybkie usługi czyszczenia elewacji. Jesteśmy rzetelną firmą z doświadczeniem w branży. Potrafimy wyczyścić każdy rodzaj elewacji i każdy materiał, zawsze zapewniając wysoką jakość usług w krótkim czasie realizacji.

Oferujemy naszym klientom różnorodne rozwiązania dla ich potrzeb w zakresie sprzątania, od najprostszych do najbardziej skomplikowanych. Wystarczy wybrać pakiet, który odpowiada Twoim potrzebom, a my zajmiemy się resztą! Jesteśmy firmą, która ceni sobie reputację i jakość, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom przystępne ceny bez poświęcania jakości i terminów.

Czyszczenie elewacji z cegły cena

Niskociśnieniowe czyszczenie elewacji to proces stosowania niskociśnieniowego słupa zasilanego wodą do czyszczenia elewacji budynków. Proces odbywa się zwykle za pomocą teleskopowego drążka z dyszą i uchwytem dyszy, który jest połączony z wężem. Roztwór czyszczący można nanosić za pomocą opryskiwacza ręcznego lub automatycznego. Niskociśnieniowe czyszczenie elewacji jest zwykle używane do lekkich zastosowań, takich jak usuwanie brudu i gruzu z powierzchni budynku bez uszkadzania samej powierzchni. Może być również używany do bardziej intensywnych zastosowań, takich jak usuwanie graffiti lub innych rodzajów wandalizmu z powierzchni.

W naszej ofercie:

 • czyszczenie elewacji budynków,

 • czyszczenie niskociśnieniowe,

 • czyszczenie elewacji zabytkowych.