Kiedy konieczne jest przeprowadzenie renowacji marmuru?

Renowacja marmuru

Jak wygląda proces renowacji marmuru?

Renowacja posadzek marmurowych to długotrwały proces. Wymaga zarówno niemałej wiedzy teoretycznej, jak i sporych umiejętności praktycznych. Decydując się na przeprowadzenie takich działań, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy Gravit Renowacja i zyskać gwarancję rzetelnego zrealizowania usług: renowacja cegły, elewacji, kamienia, lastryka, marmuru, posadzek.

Jakie uszkodzenia można usunąć z marmuru?

W procesie renowacyjnym marmuru wykorzystywane są rozmaite narzędzia i maszyny, a także środki chemiczne czy akcesoria ścierne. Pierwszym etapem jest ocena poszczególnych uszkodzeń, które powstają na skutek codziennej eksploatacji. Mogą to być na przykład:
    • pęknięcia
    • ubytki
    • rysy
    • zmatowienia
    • odspojenia płyt
Bardzo często domowe metody renowacyjne okazują się nieskuteczne, dlatego warto skorzystać z usług sprawdzonych fachowców. Firma jest w stanie zapewnić pożądane rezultaty na każdym etapie realizacji, dzięki zaangażowaniu ze strony pracowników. Gwarancją skuteczności są także profesjonalnie wybrane oraz wykorzystane narzędzia, środki i materiały o określonym zastosowaniu.

Jak przebiega proces renowacji marmuru?

Na początkowym etapie renowacji dobierane są odpowiednie masy żywiczne, dopasowane optymalnie do kolorystyki oraz twardości materiału. Wykorzystuje się je głównie do uzupełniania ubytków. Kompleksowa renowacja marmuru obejmuje jego wyrównanie, w celu uzyskania równej oraz jednolitej powierzchni. Następnie posadzka jest wygładzana, dzięki czemu możliwe jest usunięcie najbardziej widocznych rys. W ten sposób uzyskiwana jest powierzchnia gładka, z delikatnym odbiciem.

Jakie efekty daje renowacja marmuru?

Na końcowym etapie wykorzystywane są lekkie maszyny wolnoobrotowe oraz tarcze gradacyjne, pozwalające na otrzymanie czystego, lustrzanego odbicia powierzchni. Osiągnąć to można poprzez zastosowanie proszku polerskiego lub mieszaniny środków chemicznych, które spełniać będą funkcję katalizatora. Wykorzystywane są również pady i tarczki filcowe, po czym powierzchnia jest obmywana przy użyciu detergentu w niedużej ilości. Po osuszeniu posadzki nakładany jest impregnat, który po wniknięciu w strukturę kamienia zapewnia poprawę jego wyglądu, wyostrzenie koloru oraz zabezpieczenie przed wnikaniem rozmaitych cieczy.

Renowacja czy wymiana?

Jesteśmy w stanie odnowić nawet mocno zniszczoną powierzchnię i uzupełnić ubytki w marmurze. Jest to materiał dość drogi, więc jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu pieniędzy i czasu zdecyduj się na renowację. Efekty na pewno będą równie niesamowite lub lepsze niż całkowita wymiana .

Zobacz również inne wpisy na naszym blogu: wszystko o polerowaniu marmuru.