Modne podłogi do salonu – czym wyróżnia się posadzka wykonana z lastryka?

Modne podłogi do salonu – czym wyróżnia się posadzka wykonana z lastryka?

Jeśli zastanawiasz się, jaka podłoga w 2022 roku okaże się dobrym wyborem, warto przypomnieć, że do najnowszych trendów powraca lastryko. Znane również pod nazwą lastrico lub terazzo powstaje z białego cementu i kruszywa, które nadaje mu niepowtarzalnego wyglądu. Dawniej lastryko było chętnie wykorzystywane w miejscach, które wymagały wytrzymałej i łatwej w utrzymaniu w czystości podłogi. Obecnie ze względu na swój ciekawy wygląd oraz możliwość wyboru różnych pięknych wzorów lastryko to również modne podłogi do salonu, jadalni czy przedpokoju.

Posadzki wykonane z lastryka oprócz salonów pojawiają się również na tarasach – warto wówczas pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób je zaimpregnować, ponieważ niekiedy mogą nasiąkać wodą. Mimo to lastryko okazuje się godnym uwagi materiałem, gdy zależy nam na dużej wytrzymałości oraz odporności na ścieranie. Ponadto okazuje się również odporne na działanie chemii czyszczącej, dzięki czemu przez długi czas prezentuje się jak nowe.

Co ciekawe, lastryko równie dobrze sprawdzi się jako element, z którego wykonane są schody. Dzięki temu, że wyróżnia się klasycznym wyglądem staje się godną uwagi propozycją dla osób, które szukają nieco tańszych zamienników schodów z kamienia. Warto jednak wspomnieć, że mocno wypolerowane lastryko może okazać się śliskie, co bywa dużym utrudnieniem dla rodzin z małymi dziećmi lub z psami. Wówczas dobrym rozwiązaniem będzie lastryko płukane, które cechuje się nieco chropowatą powierzchnią i w ten sposób zapobiega poślizgnięciom( na zewnątrz ) oraz wykończenie w satynie wewnątrz pomieszczeń.

Dlaczego w 2022 roku warto zdecydować się na renowację podłogi?

Rozważając, jaka podłoga będzie modna w 2022 roku, nie sposób nie wspomnieć o nowoczesnych metodach odnawiania posadzek i na coraz większym skupianiu się na ekologicznych rozwiązaniach. Obecnie zarówno projektanci, jak i inwestorzy często są zainteresowani odnawianiem elementów dawnych wnętrz, co pozwala na stworzenie niepowtarzalnych aranżacji oraz na zachowanie materiału i detali architektonicznych w nienagannym stanie. Bardzo istotnym jest też pozostawienie kamienia w niezmienionej kolorystyce złoża np.sprzed kilkudziesięciu lat. Należy pamiętać, że w większości przypadków aktualnie nie ma możliwości zakupu kamienia naturalnego w kolorystyce jaką można uzyskać w trakcie naprawy posadzki kamiennej. Ponadto warto wspomnieć, że starannie odnowione posadzki okazują się godną uwagi inwestycją na długie lata.

Renowacji można między innymi poddać podłogi wykonane z lastryka, kamienia oraz betonu. W dużej mierze polega ona na oczyszczeniu i zeszlifowaniu zużytej już warstwy, a następnie uzupełnienie ubytków w powierzchni za pomocą szpachli, plomb i fleków, kończąc na wypolerowaniu podłogi, impregnacji oraz nadaniu jej blasku. Tego typu zabieg pozwala pozbyć się trwałych zabrudzeń czy różnego rodzaju pęknięć lub zarysowań. Godną uwagi firmą, która świadczy takie usługi, okazuje się między innymi Gravit-Renowacja. Ze względu na indywidualną wycenę w przypadku każdego klienta oraz na korzystanie z profesjonalnych urządzeń wspomniana firma zapewnia starannie przeprowadzoną renowację podłóg, po której prezentują się jak nowe i odzyskują swoją dawną wytrzymałość i blask.

Zawsze zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wiadomości e-mail, w celu uzyskania dodatkowych informacji. gravitrenowacja@gmail.com 603 669 156