Czyszczenie piaskowca Warszawa

Czyszczenie piaskowca Warszawa

Po zgłoszeniu od jednego z naszych stałych klientów zapotrzebowania na czyszczenie piaskowca w Warszawie na elewacji jednej z jego posiadłości. Podjęliśmy się wykonania czyszczenia elewacji z piaskowca oraz impregnacji kamienia przed jego późniejszymi zabrudzeniami atmosferycznymi.

Niestety w trakcie oględzin okazało się że interwencji wymaga nie tylko elewacja kamienna lecz również schody marmurowe oraz kominy wykonane z piaskowca które wymurowane zostały wbrew sztuce kamieniarskiej, nie zapewniając im odpowiedniej cyrkulacji powietrza (co wiązało się z koniecznością ich pomalowania farbą Remmers). Niestety wilgoć wniknęła tak głęboko że nie było możliwości usunięcia jej z materiału. Czyszczenie piaskowca rozpoczęliśmy od kilku prób z wykorzystaniem różnych środków chemicznych w celu jak najskuteczniejszego usunięcia zabrudzeń z piaskowca a następnie wykonaliśmy impregnację piaskowca profesjonalnymi środkami firmy Remmers. Akurat w tym przypadku nie najlepiej się sprawdziły lecz dzięki posiadaniu kilku alternatyw dobraliśmy odpowiednie środki chemiczne dla tych zabrudzeń i prace posunęły się błyskawicznie. Po myciu piaskowca musieliśmy odczekać jeden dzień(pogoda była sprzyjająca) a następnie wykonaliśmy impregnację piaskowca z zastosowaniem profesjonalnych środków chemicznych, w między czasie okazało się że trzeba wykonać fugowanie schodów oraz przeprowadzić renowację schodów granitowych. Wszelkie prace kamieniarskie to dla nas nie problem tak więc klient jest zadowolony z wykonanej usługi a my mamy satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Na końcu pomalowaliśmy piaskowiec na kominach farbami silikonowymi na które producent udziela dziesięcioletniej gwarancji.

Fugowanie piaskowca?

Po takim kompleksowym czyszczeniu warto również wykonać fugowanie piaskowca. Jeżeli odpowiednio wcześniej przygotujemy zaprawę, to sama praca powinna przebiegać szybko. Na czym polega fugowanie piaskowca? Jest to wypełnianie przestrzeni pomiędzy płytkami lub innymi elementami. Bardzo ważnym aspektem jest dobór odpowiedniej fugi.

 

Polecane artykuły na blogu: