Czy warto piaskować beton?

Piaskowanie betonu, szlifowanie betonu warszawa

 

Czyszczenie betonu

Piaskowanie betonu to jedna z metod czyszczenia betonu architektonicznego – renowacji powierzchni na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Metoda ma szerokie zastosowanie. Dzięki niej można skutecznie usunąć zanieczyszczenia powstające na betonie w wyniku opadów atmosferycznych lub zanieczyszczeń obecnych w powietrzu.

W zakres oferowanych przez nas usług wchodzi zarówno piaskowanie metodą na sucho, jak również piaskowanie w osłonie mgiełki wodnej. Dzięki tej metodzie osiągamy znaczącą redukcję pylenia, nawet o 90 procent!

Na czym polega piaskowanie betonu?

Metoda piaskowania wykorzystuje do czyszczenia różnego typu powierzchni ścierniwo (na przykład piasek kwarcowy) aplikowane przy użyciu sprężonego powietrza. Można w ten sposób poddawać czyszczeniu praktycznie większość ścian i podłóg – z betonu, cegły, kamieni naturalnych.

Technika ta pozwala także na usunięcie zalegającego na betonie mleczka cementowego a nawet zniszczeń będących efektem wandalizmu, radzi sobie skutecznie z matowieniem betonu. Nasza firma wykonuje czyszczenie strumieniowo-ścierne oraz inne prace związane z obróbką betonu.

Piaskowanie betonu – odpowiednie maszyny i doświadczeni pracownicy

Specjalizujemy się w renowacji powierzchni betonowych, kamiennych i lastriko. Wykonujemy oczyszczanie – usuwamy zabrudzenia powstałe na skutek działania pogody i eksploatacji, przygotowujemy powierzchnię betonową do malowania.

W zależności od potrzeb można osiągnąć chropowatą strukturę o różnym stopniu – proces piaskowania betonu to nie tylko czyszczenie. Dlatego należy zapoznać się wcześniej z oczekiwaniami klienta.

Jaki efekt daje piaskowanie betonu?

Pierwszym etapem piaskowania betonu jest oczywiście oczyszczanie powierzchni. Możliwe jest usunięcie mleczka cementowego, klejów, zapraw, ale i zanieczyszczeń, które na powierzchnię betonową trafiają w wyniku działania czynników atmosferycznych i innych (kwaśne deszcze, smog itp.)

Ścierniwa z pomocą sprężonego powietrza usuwają zabrudzenia różnego typu i doskonale radzą sobie z matowieniem betonu. W wyniku obróbki powierzchnia betonu jest ujednolicona. Nadając jej w procesie piaskowania chropowatą strukturę wykonuje się podstawę do wykonywania na betonie kolejnych prac.

Metody piaskowania betonu

Powierzchnię betonu można piaskować na sucho i na mokro (z wodą rozpylaną w postaci mgiełki). Ten drugi rodzaj piaskowania betonu ma zastosowanie wówczas, gdy chcemy zredukować poziom zapylenia. Proces z wodą stosuje się też przy czyszczeniu zbrojenia.

Piaskowanie betonu może być zastosowane jako czyszczenie elewacji, przygotowanie powierzchni do nałożenia kolejnych warstw naprawczych (nadając powierzchni betonu chropowatą strukturę).

Piaskowanie betonu z zabrudzeń naturalnych

Posiadamy piaskarki z płynną regulację ciśnienia powietrza od 0,1 Bara oraz dokładnego dozowania dowolnego materiału ściernego. Przeznaczony do piaskowania beton oceniamy pod kątem jego stanu – tak, by piaskowanie nie uszkodziło powierzchni betonu, a czyszczenie było możliwie najbardziej skuteczne.

Ciśnienie i kruszywo należy ustalać indywidualnie. Jeśli mamy do czynienia z delikatną lub bardzo zniszczoną powierzchnią, piaskowaniem wykonanym pod zbyt wysokim ciśnieniem możemy uszkodzić powierzchnię betonu.

Piaskowanie betonu cena

Cały proces piaskowania betonu wyceniany jest każdorazowo na podstawie stanu powierzchni betonu oraz potrzeb klienta. Dopiero mając niezbędne dane nasi eksperci oceniają, czy będzie niezbędna obróbka niskociśnieniowa czy wysokociśnieniowa, z wodą (na mokro) czy bez.

Dlatego w pierwszej kolejności zawsze prosimy o szczegóły oraz wykonujemy wizję lokalną. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Jaką powierzchnię można piaskować oprócz betonu?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu możemy podejmować się czyszczenia pod ciśnieniem bardzo różnych materiałów. Doświadczenie naszej ekipy obejmuje między innymi drewno, metal (zbrojenia), kamienie naturalne, kamienie sztuczne (lastryko), powierzchnie z betonu.

Dobieramy metody i ścierniwa tak, by możliwe było uzyskanie efektu oczekiwanego przez klienta. Znaczenie ma stan czyszczonej powierzchni betonu oraz to, do czego ma doprowadzić piaskowanie betonu. Najczęściej jest to przygotowanie powierzchni betonu do kolejnych prac.

Piaskowanie betonu cena za m2

Piaskowanie stosuje się na powierzchnię, co do której mamy pewność, że nie ucierpi ona na skutek wykonania takiej usługi. Do materiałów delikatniejszych wykorzystujemy inny sprzęt i piaskowanie zastępujemy najczęściej sodowaniem. Obie metody dają ten sam efekt, ale stosuje się je w zależności od potrzeb.

Interesuje Cię piaskowanie powierzchni betonowych, czyszczenie zbrojenia lub cegły z mleczka cementowego. Polecamy zlecenie wszelkich zadań tego typu profesjonalistom.

Proces związany z piaskowaniem nie jest skomplikowany, ale powinien odbywać się przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu. Stosunkowo proste zadanie może okazać się fiaskiem, gdy wybrane zostanie nieodpowiednie ścierniwo, lub zbyt wysokie ciśnienie.

Na naszej stronie możesz obejrzeć wyniki naszej pracy, również beton przed piaskowaniem i po. W razie pytań o piaskowanie betonu lub inną usługę, zachęcamy do kontaktu.

Polecane artykuły na blogu:

Sprawdź ofertę: