Piaskowanie elewacji zewnętrznej z cegły dlaczego warto?

Piaskowanie elewacji zewnętrznej

Piaskowanie jako sposób na usunięcie osadów i brudu z dowolnej powierzchni

Piaskowanie to wyjątkowo skuteczny sposób usuwania osadu i brudu właściwie z dowolnej powierzchni. W czasie tego procesu specjalne urządzenie wykorzystuje sprężone powietrze , aby materiał ścierający dostał się na czyszczoną powierzchnię pod bardzo dużym ciśnieniem, lecz jesteśmy w stanie oczyszczać powierzchnie delikatne stosując metody niskociśnieniowe, szczególnie jest to ważne w trakcie czyszczenia obiektów zabytkowych.

Wszystkie metody stosujemy na sucho lub w osłonie wody. W efekcie kontaktu materiału z powierzchnią powstaje tarcie, które sprawia, że brud i inne zanieczyszczenia znikają. Piaskowanie porównuje się często do szlifowania, jednak w wyniku stosowania tego pierwszego procesu piaskowana powierzchnia jest znacznie równiejsza, a także idealnie przygotowana do malowania. To jednak nie wszystko. Piaskowanie pozwala na skuteczne oczyszczenie również nierównych powierzchni, na przykład pokrytych płaskorzeźbami lub innymi ozdobami, ponieważ bez problemu usuwa brud także trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Sprawia to, że czyszczone w ten sposób mogą być zarówno duże powierzchnie, na przykład elewacje budynków, jak i niewielkie materiały i przedmioty. Firma Gravit-Renowacja od lat specjalizuje się w piaskowaniu elewacji z różnych materiałów. Zaufało nam już wielu klientów – dołącz do nich!

Materiały wykorzystywane do piaskowania

Piaskowanie może wykorzystywać różne materiały ścierne. Najbardziej rozpowszechniony jest rzecz jasna piasek kwarcowy, od którego zaczerpnięta została nazwa procesu. Musi on być drobny, więc zawsze jest on odpowiednio sortowany i dzielony na piaski kwarcowe i piaski szklarskie. Do innych używanych materiałów zaliczyć można także śrut stalowy, sodę, mączki dolomitowe, szkło, suchy lód, a nawet łupiny orzechów. Wynik stosowania tych pozostałych materiałów ściernych jest zawsze bardzo interesujący. Stalowy śrut stosuje się najczęściej w przypadku powierzchni, która jest wykonana z bardzo twardego metalu. Wszystko dlatego, że używanie śrutu jest niezwykle inwazyjne, co mogłoby doprowadzić do niepotrzebnego uszkodzenia innego rodzaju powierzchni. Szkło stosuje się do oczyszczania metali takich, jak aluminium i stal nierdzewna. W wyniku tego zabiegu powstaje na nich efekt delikatnej satyny. Nie mniej jednak – piasek jest najczęściej w czasie piaskownia elewacji.

Na mokro czy na sucho – hydropiaskowanie jako alternatywa

Piaskowanie elewacji może być wykonywane na sucho lub na mokro. W przypadku tego pierwszego sposobu materiał ścierający trafia na czyszczoną powierzchnię dzięki sprężonemu powietrzu. Elewacja oczyszczana jest za pomocą drobinek, które uderzają o siebie. W drugim przypadku w trakcie oczyszczania woda stosowana jest jako osłona aby zapobiec nadmiernemu pyleniu, co sprawiło, że takie piaskowanie otrzymało swoją własną nazwę. Hydropiaskowanie, bo tak nazywa się ten proces, jest równie chętnie wykorzystywane, co piaskowanie na sucho. Ma jednak dodatkową zaletę – zmniejsza pylenie, które jest dość duże w czasie wykonywania czyszczenia przy pomocy powietrza. Właśnie dlatego hydropiaskowanie zyskało swoich zwolenników zarówno wśród profesjonalistów, jak i osób, które chcą wykonać piaskowanie samodzielnie. Jednak nieudolne przeprowadzenie czyszczenia z udziałem wody może spowodować zawilgocenie ścian. Jeśli powstaną mikrouszkodzenia, woda może je pogłębić, a w przypadku metalowych powierzchni – doprowadzić do powstania rdzy. Na szczęście Gravit-Renowacja to firma z wieloletnim doświadczeniem. Nie popełniamy takich błędów, bo dobieramy na podstawie próby optymalną metodę piaskowania do konkretnej elewacji i materiału. Możesz więc zaufać naszej wiedzy!

Jakie powierzchnie można piaskować?

W naszej ofercie znajduje się wiele sposobów oczyszczania elewacji. Zawsze dobieramy technikę do konkretnego tworzywa, z jakiego wykonane są ściany budynków, a zanim przystępujemy do pracy przeprowadzamy serię prób, aby odpowiednio dostosować materiał ścierny. Dzięki temu nie tylko elewacja zostaje perfekcyjnie oczyszczona i przygotowana do dalszych prac renowacyjnych, ale także nie ulegnie ona zniszczeniu. Piaskowane mogą być zarówno duże powierzchnie, jak i niewielkie elementy i przedmioty. W zależności od oczyszczanego materiału wybieramy najodpowiedniejszą technikę. Piaskować można przedmioty i ściany wykonane z różnego rodzaju materiałów: cegły, kamienia, betonu, drewna oraz wielu innych, pragniesz pozbyć się niechcianych napisów na swej elewacji-zadzwoń Chcesz najlepszych rezultatów? Postaw na Gravit-Renowacja.

Piaskowanie ścian z cegły

Gravit-Renowacja wykonuje również piaskowanie muru z cegły. Odpowiednie przeprowadzenie zabiegu pozwala na perfekcyjne doczyszczenie powierzchni również w najmniejszych zakamarkach. To znakomity sposób na odświeżenie elewacji budynku, a także na przygotowanie jej do ponownego malowania. Technika ta sprawdzi się znakomicie przy czyszczeniu kamienic i domów wolnostojących. Precyzyjnie dobrany materiał ścierający usunie powstałe osady, a jednocześnie nie uszkodzi czyszczonej powierzchni. Piaskujemy ściany ceglane po zbijaniu tynku. Właśnie dlatego, jeśli pragniesz zlecić komuś piaskowanie cegły i chcesz, aby było wykonane rzetelnie i dokładnie – skontaktuj się z nami.

Piaskowanie domów drewnianych

Drewno również jest materiałem, który można oczyścić za pomocą piaskowania lub sodowania Gravit-Renowacja zapewnia bardzo atrakcyjny koszt piaskowania drewna. Dobra cena idzie w parze z dużą precyzją, z jaką przeprowadzamy proces czyszczenia. Dokładnie dobrany materiał usunie powstałe osady, możemy również piaskować nowe elementy drewniane w celu nadania im rustykalnego i postarzonego wyglądu. W ten sposób można wykonywać także piaskowanie starego drewna – zostaje ono odnowione i przygotowane do dalszych etapów renowacji.

Piaskowanie posadzek betonowych

W naszej wyjątkowej ofercie nie mogło zabraknąć piaskownia posadzek. Oczyszczenie z brudu jest szczególnie istotne również w przypadku betonowych elementów, które znajdują się na zewnątrz budynków. Można w ten sposób oczyścić chodniki wykonane z betonowej kostki lub kamienia polnego oraz usuwać oznaczenia z parkingów i chodników. Dostosujemy idealnie technikę piaskowania, a także wszystkie niezbędne materiały do indywidualnych potrzeb naszego klienta. Piaskowanie pozwoli Ci również na odświeżenie basenu przed sezonem kąpielowym. Masz wątpliwości, czy konstrukcja betonowa może być piaskowana – skontaktuj się z Gravit-Renowacja już dziś!

Hydropiaskowanie elewacji

Hydropiaskowanie to wyjątkowa odmiana piaskowania, w której zamiast sprężonego powietrza wykorzystuje się wodę pod wysokim ciśnieniem. Właśnie użycie wody zapobiega niebezpiecznemu dla zdrowia zjawisku pylenia. Po wykonaniu takiego zabiegu warto zadbać o odpowiednie zaimpregnowanie powierzchni, gdyż odsłonięte zostają mikropory, które mogą prowadzić do powstania poważnych uszkodzeń. Jakie powierzchnie można czyścić za pomocą hydropiaskowania? Przede wszystkim kamień, cegłę oraz konstrukcje i elewacje wykonane z betonu. To doskonałe przygotowanie do dalszych prac renowacyjnych – nakładania farby oraz lakieru, jak również impregnacji.

Cena piaskowania elewacji jest niższa niż myślisz!

Gravit-Renowacja liczy się przede wszystkim zadowolony z efektu klient. Nasze wieloletnie doświadczenie w oczyszczaniu różnego rodzaju elewacji przekłada się na znakomite efekty końcowe.Nasze liczne zalety sprawiają, że wiele osób prywatnych, a także duża ilość firm i przedsiębiorstw postanowiła postawić na współpracę z nami. Jeśli więc i Ty szukasz rzetelnej firmy,to dołącz do zadowolonych klientów Gravit-Renowacja.

Najważniejsze zalety współpracy z Gravit-Renowacja

Zlecenie piaskowanie firmie Gravit-Renowacja niesie ze sobą wiele korzyści. Oto tylko niektóre z nich:

    • wieloletnie doświadczenie w piaskowaniu elewacji i innych powierzchni,
    • odpowiednie dostosowanie techniki piaskowania oraz stosowanych w tym czasie materiałów do rodzaju powierzchni, która ma być czyszczona,
    • piaskowanie wielu rodzajów powierzchni, w tym:
     • cegły,
     • kamienia,
     • betonu,
     • stali,
     • metalu,
     • drewna,
     • wielu innych,
    • unikanie powstawania mikrouszkodzeń, które mogłyby zniszczyć czyszczoną powierzchnię,
    • bardzo atrakcyjna, niska cena wykonania piaskowania,
    • piaskowanie u klienta,
    • szybki i łatwy kontakt, fachowa pomoc ze strony na naszych specjalistów, a także ekspresowa realizacja zlecenia.

Pragniesz dowiedzieć się więcej? Chciałbyś ustalić szczegóły piaskowania obiektu, który potrzebuje fachowego oczyszczenia? Chcesz poznać możliwe sposoby piaskowania elewacji Twojego budynku? Pragniesz ustalić koszt piaskowania drewnianej elewacji Twojego domu? Nie wahaj się dłużej! Specjaliści w firmie

Pomożemy Ci znaleźć najodpowiedniejsze rozwiązanie, ustalić kosztorys wykonania usługi oraz odpowiedzą na wszystkie pytania, które dotyczą piaskowania elewacji.

Piaskowanie drewna

Gravit to kompleksowa oferta dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z piaskowaniem. Oferujemy szereg różnych usług piaskowani, od piaskowania drewna po czyszczenie piaskowca, w atrakcyjnych cenach i krótkim czasie realizacji. Zadbaj o swoją elewację w profesjonalny sposób. Wiedza, której możesz zaufać. Działamy w branży od lat i pracowaliśmy nad różnymi zleceniami, od piaskowania domów po czyszczenie kamienia. Nasze doświadczenie oznacza, że możesz na nas polegać, aby za każdym razem otrzymywać wyniki najwyższej jakości. Oszczędzaj czas i pieniądze. Jesteśmy nie tylko przystępni cenowo, ale także szybcy!

Czyszczenie piaskowca

Profesjonalne usługi piaskowania. Gravit oferuje szeroką gamę profesjonalnych usług piaskowania, w tym piaskowanie drewna, domów, kamieni i innych powierzchni. Oferujemy także piaskowanie różnymi technikami. Proponujemy piaskowanie wodne, piaskowanie na mokro oraz piaskowanie mgławicowe. Czyścimy profesjonalnie różne powierzchnie. Oferujemy atrakcyjne ceny na wszystkie nasze usługi oraz krótki czas realizacji na wszystkie zlecenia.

Gravit to firma specjalizująca się między innymi w piaskowaniu i czyszczeniu piaskowca. Oferujemy atrakcyjne ceny i krótkie terminy realizacji. Używamy najnowszych technologii w piaskowaniu, aby zapewnić naszym klientom najlepszą możliwą obsługę. Nasz sprzęt jest przyjazny dla środowiska i nie pozostawia cząstek na powierzchni. Czyszczenie piaskowca. Usuwamy brud, tłuszcz i inne zanieczyszczenia z Twojej powierzchni, aby znów wyglądała jak nowa!

Piaskowiec to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych na świecie. Służy do wykonywania i pokrywania powierzchni wielu przedmiotów, od podłóg po ściany. Piaskowiec to skała osadowa, która została utworzona przez piasek osadzany na kolejnej warstwie piasku, a następnie skompresowany w czasie. Tworzy to twardą, mocną i trwałą powierzchnię, która jest używana od tysięcy lat. Należy go regularnie czyścić, aby zachować jego piękno.

Istnieje wiele różnych sposobów czyszczenia piaskowca, ale wszystkie wymagają cierpliwości, smarowania łokciami i czasu. Możesz użyć środka czyszczącego na bazie wody lub środka czyszczącego na bazie kwasu, takiego jak ocet lub wybielacz, aby usunąć uporczywe plamy i zabrudzenia, które nagromadziły się z czasem. Najlepiej jednak wybrać usługi wyspecjalizowanej firmy, która doskonale wie, jak obchodzić się z piaskowcem.

Czyszczenie kamienia

Gravit to zaufana firma oferująca wysokiej jakości usługi w zakresie piaskowania domów, czyszczenia piaskowca, czyszczenia kamienia, hydropiaskowania, piaskowania na mokro, piaskowania mgławicowego oraz piaskowania elewacji. Rozumiemy zmagania, z jakimi borykasz się przy piaskowaniu drewna – od żmudności znalezienia solidnej firmy po wysokie koszty piaskowania domu. Dlatego jesteśmy tu dla Ciebie. Zrób to wszystko z nami. Świadczymy szeroki zakres usług i mamy rozwiązania dla każdej potrzeby, którą możesz mieć. Niezależnie od tego, czy trzeba piaskować Twój dom, czy drewno, oferujemy kompletne rozwiązania w przystępnych cenach. Jesteśmy firmą godną zaufania, zatrudniającą najlepszych fachowców w swoich dziedzinach i oferującą atrakcyjne ceny naszych usług. Zawsze możesz na nas liczyć, zapewnimy sprawną obsługę – po prostu skontaktuj się z nami!

Czyszczenie kamienia jest konieczne, aby Twoje kamienne powierzchnie wyglądały dobrze. Podczas czyszczenia usuwany jest brud, plamy i inne zanieczyszczenia powierzchni, które mogą pogorszyć wygląd kamienia.

Piaskowanie domów

Oferujemy różnorodne usługi piaskowania, w tym piaskowanie na mokro i piaskowanie wodne, które są pomyślane tak, aby zapewnić jak najlepsze wyniki. W naszej pracy korzystamy wyłącznie z najnowocześniejszych technologii i sprzętu, dzięki czemu masz pewność, że Twoje zlecenie zostanie zrealizowany na czas i zgodnie z budżetem.

Hydropiaskowanie

Piaskowanie wodne to proces, który wykorzystuje wodę i piasek do czyszczenia powierzchni obiektu. Piaskowanie wodne stosuje się często do odnawiania powierzchni na kamieniu, cegle, betonie, lastryko i stiuku. Piaskowanie na mokro może być wykorzystywane do wielu różnych celów. Może być stosowany do czyszczenia starych budynków lub konstrukcji, usuwania farby z samochodów lub usuwania rdzy z maszyn.

Jesteśmy ekspertami w piaskowaniu, oferując wszystko od piaskowania drewna, domów, czyszczenia kamienia, poprzez piaskowanie wodne, mgławicowe i nie tylko. Piaskowanie to proces polegający na piaskowaniu powierzchni piaskiem, szklanymi kulkami lub innym materiałem. Służy do usuwania farby, rdzy i innych materiałów z metalu i drewna. Cząstki ścierne są przyspieszane sprężonym powietrzem. W przypadku piaskowania drewna, piaskowanie ma na celu usunięcie najbardziej zewnętrznej warstwy drewna, która eksponuje jego naturalny kolor.

Piaskowanie to proces, w którym cząstki ścierne są przyspieszane sprężonym powietrzem do piaskowania drewna. Piaskowanie ma na celu usunięcie najbardziej zewnętrznej warstwy drewna, która eksponuje naturalny kolor drewna.

Piaskowanie mokre

Proces piaskowania na mokro rozpoczyna się od naniesienia wody na powierzchnię czyszczonego przedmiotu. Woda jest następnie mieszana z niewielką ilością materiału ściernego, takiego jak piasek, aby utworzyć zawiesinę, która jest następnie wydmuchiwana na powierzchnię pod wysokim ciśnieniem. Usuwa to wszelkie niepożądane substancje z powierzchni przedmiotu i pozostawia ją czystą i błyszczącą.

Piaskowanie mgławicowe

Piaskowanie mgławicowe to proces, który pozwala na czyszczenie powierzchni bez ich uszkadzania. Doskonale nadaje się do delikatnych powierzchni, takich jak marmur czy granit. Woda doskonale niweluje pylenie i sprawia, że cały proces jest bezpieczniejszy.

Jakość, której możesz zaufać. Możesz liczyć na doświadczenie i wiedzę zespołu Gravit. Wiesz, że za każdym razem wykonamy naszą pracę na czas. Ciężko pracujemy, aby nasi klienci byli w 100% zadowoleni z naszych usług. Gotowy na piaskowanie domu? W branży działamy od dawna. Dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu i wiedzy jesteśmy w stanie zaoferować najlepsze usługi w atrakcyjnych cenach z krótkim terminem realizacji. Wszystkie nasze usługi wykonywane są przez doświadczonych fachowców, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty. To gwarancja bezpieczeństwa i odpowiedniej jakości pracy. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach lub poprosić o wycenę!

Piaskowanie elewacji cena

Piaskowanie elewacji to proces, który można wykonać na nowych lub starych elewacjach. Piaskowanie wykorzystuje strumień powietrza pod wysokim ciśnieniem do czyszczenia i usuwania farby, rdzy i innych zanieczyszczeń powierzchniowych z obiektu. Piaskowanie jest często używane do usuwania graffiti z budynków, ale może być również stosowane do usuwania brudu z powierzchni różnych obiektów.

Piaskowanie elewacji cena za m2

Piaskowanie to dość prosty proces, a efektem końcowym jest zazwyczaj atrakcyjna, czysta i sucha powierzchnia. Proces piaskowania wykorzystuje piasek lub szklane kulki do usuwania luźnej farby z powierzchni domu. Można to zrobić za pomocą dyszy ściernej lub za pomocą węża próżniowego do odsysania cząstek piasku, albo też szklanych kulek. Proces piaskowania może być stosowany na każdym rodzaju powierzchni, w tym na cegle, betonie, stiuku, sidingu drewnianym i metalu.

Piaskarka to urządzenie, które wykorzystuje piasek, sprężone powietrze i dodatki chemiczne do usuwania zewnętrznych warstw elewacji budynku. Proces ten jest zwykle wykonywany w celu usunięcia starej farby lub rdzy lub odsłonięcia oryginalnej cegły czy kamienia.

U nas w ofercie:

 • piaskowanie na mokro,

 • czyszczenie drewna,

 • piaskowanie kamienia,

 • piaskowanie piaskowca.