Piaskowanie elewacji zewnętrznej z cegły dlaczego warto?

Piaskowanie elewacji zewnętrznej

Piaskowanie jako sposób na usunięcie osadów i brudu z dowolnej powierzchni

Piaskowanie to wyjątkowo skuteczny proces technologiczny polegający na usuwaniu osadu i brudu właściwie z dowolnej powierzchni. W czasie tego procesu specjalne urządzenie wykorzystuje sprężone powietrze , aby materiał ścierający dostał się na czyszczoną powierzchnię pod bardzo dużym ciśnieniem, lecz jesteśmy w stanie oczyszczać powierzchnie delikatne stosując metody niskociśnieniowe, szczególnie jest to ważne w trakcie czyszczenia obiektów zabytkowych.

Wszystkie metody stosujemy na sucho lub w osłonie wody. W efekcie kontaktu materiału z powierzchnią powstaje tarcie, które sprawia, że brud i inne zanieczyszczenia znikają. Piaskowanie porównuje się często do szlifowania, jednak w wyniku stosowania tego pierwszego procesu piaskowana powierzchnia jest znacznie równiejsza, a także idealnie przygotowana do malowania. To jednak nie wszystko. Piaskowanie pozwala na skuteczne oczyszczenie również nierównych powierzchni, na przykład pokrytych płaskorzeźbami lub innymi ozdobami, ponieważ bez problemu usuwa brud także trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Sprawia to, że czyszczone w ten sposób mogą być zarówno duże powierzchnie, na przykład elewacje budynków, jak i niewielkie materiały i przedmioty. Firma Gravit-Renowacja od lat specjalizuje się w piaskowaniu elewacji z różnych materiałów. Zaufało nam już wielu klientów – dołącz do nich!

Materiały wykorzystywane do piaskowania

Piaskowanie może wykorzystywać różne materiały ścierne. Najbardziej rozpowszechniony jest rzecz jasna piasek kwarcowy, od którego zaczerpnięta została nazwa procesu. Musi on być drobny, więc zawsze jest on odpowiednio sortowany i dzielony na piaski kwarcowe i piaski szklarskie. Do innych używanych materiałów zaliczyć można także śrut stalowy, sodę, mączki dolomitowe, szkło, suchy lód, a nawet łupiny orzechów. Wynik stosowania tych pozostałych materiałów ściernych jest zawsze bardzo interesujący. Stalowy śrut stosuje się najczęściej w przypadku powierzchni, która jest wykonana z bardzo twardego metalu. Wszystko dlatego, że używanie śrutu jest niezwykle inwazyjne, co mogłoby doprowadzić do niepotrzebnego uszkodzenia innego rodzaju powierzchni. Szkło stosuje się do oczyszczania metali takich, jak aluminium i stal nierdzewna. W wyniku tego zabiegu powstaje na nich efekt delikatnej satyny. Nie mniej jednak – piasek jest najczęściej w czasie piaskownia elewacji.

Na mokro czy na sucho – hydropiaskowanie jako alternatywa

Piaskowanie elewacji może być wykonywane na sucho lub na mokro. W przypadku tego pierwszego sposobu materiał ścierający trafia na czyszczoną powierzchnię dzięki sprężonemu powietrzu. Elewacja oczyszczana jest za pomocą drobinek, które uderzają o siebie. W drugim przypadku w trakcie oczyszczania woda stosowana jest jako osłona aby zapobiec nadmiernemu pyleniu, co sprawiło, że takie piaskowanie otrzymało swoją własną nazwę. Hydropiaskowanie, bo tak nazywa się ten proces, jest równie chętnie wykorzystywane, co piaskowanie na sucho. Ma jednak dodatkową zaletę – zmniejsza pylenie, które jest dość duże w czasie wykonywania czyszczenia przy pomocy powietrza. Właśnie dlatego hydropiaskowanie zyskało swoich zwolenników zarówno wśród profesjonalistów, jak i osób, które chcą wykonać piaskowanie samodzielnie. Jednak nieudolne przeprowadzenie czyszczenia z udziałem wody może spowodować zawilgocenie ścian. Jeśli powstaną mikrouszkodzenia, woda może je pogłębić, a w przypadku metalowych powierzchni – doprowadzić do powstania rdzy. Na szczęście Gravit-Renowacja to firma z wieloletnim doświadczeniem. Nie popełniamy takich błędów, bo dobieramy na podstawie próby optymalną metodę piaskowania do konkretnej elewacji i materiału. Możesz więc zaufać naszej wiedzy!

Jakie powierzchnie można piaskować?

W naszej ofercie znajduje się wiele sposobów oczyszczania elewacji. Zawsze dobieramy technikę do konkretnego tworzywa, z jakiego wykonane są ściany budynków, a zanim przystępujemy do pracy przeprowadzamy serię prób, aby odpowiednio dostosować materiał ścierny. Dzięki temu nie tylko elewacja zostaje perfekcyjnie oczyszczona i przygotowana do dalszych prac renowacyjnych, ale także nie ulegnie ona zniszczeniu. Piaskowane mogą być zarówno duże powierzchnie, jak i niewielkie elementy i przedmioty.

Mokre plamy na elewacji

W zależności od oczyszczanego materiału wybieramy najodpowiedniejszą technikę. Zdarza się, że zauważymy mokre plamy na elewacji, w takiej sytuacji zazwyczaj wystarczy poczekać jak wyschną. Jeżeli jednak zostają na dłużej, warto jest je wyczyścić. Piaskować można przedmioty i ściany wykonane z różnego rodzaju materiałów: cegły, kamienia, betonu, drewna oraz wielu innych, pragniesz pozbyć się niechcianych napisów na swej elewacji-zadzwoń Chcesz najlepszych rezultatów? Postaw na Gravit-Renowacja.

Piaskowanie ścian z cegły

Gravit-Renowacja wykonuje również piaskowanie muru z cegły. Odpowiednie przeprowadzenie zabiegu pozwala na perfekcyjne doczyszczenie powierzchni również w najmniejszych zakamarkach. To znakomity sposób na odświeżenie elewacji budynku, a także na przygotowanie jej do ponownego malowania. Technika ta sprawdzi się znakomicie przy czyszczeniu kamienic i domów wolnostojących. Precyzyjnie dobrany materiał ścierający usunie powstałe osady, a jednocześnie nie uszkodzi czyszczonej powierzchni. Piaskujemy ściany ceglane po zbijaniu tynku. Właśnie dlatego, jeśli pragniesz zlecić komuś piaskowanie cegły i chcesz, aby było wykonane rzetelnie i dokładnie – skontaktuj się z nami.

Piaskowanie domów drewnianych

Drewno również jest materiałem, który można oczyścić za pomocą piaskowania lub sodowania Gravit-Renowacja (sodowanie drewna) zapewnia bardzo atrakcyjny koszt piaskowania drewna. Dobra cena idzie w parze z dużą precyzją, z jaką przeprowadzamy proces czyszczenia. Dokładnie dobrany materiał usunie powstałe osady, możemy również piaskować nowe elementy drewniane w celu nadania im rustykalnego i postarzonego wyglądu. W ten sposób można wykonywać także piaskowanie drewna – zostaje ono odnowione i przygotowane do dalszych etapów renowacji.

Piaskowanie posadzek betonowych

W naszej wyjątkowej ofercie nie mogło zabraknąć piaskownia posadzek. Oczyszczenie z brudu jest szczególnie istotne również w przypadku betonowych elementów, które znajdują się na zewnątrz budynków. Można w ten sposób oczyścić chodniki wykonane z betonowej kostki lub kamienia polnego oraz usuwać oznaczenia z parkingów i chodników. Dostosujemy idealnie technikę piaskowania, a także wszystkie niezbędne materiały do indywidualnych potrzeb naszego klienta. Piaskowanie pozwoli Ci również na odświeżenie basenu przed sezonem kąpielowym. Masz wątpliwości, czy konstrukcja betonowa może być piaskowana – skontaktuj się z Gravit-Renowacja już dziś!

Hydropiaskowanie elewacji

Hydropiaskowanie to wyjątkowa odmiana piaskowania, w której zamiast sprężonego powietrza wykorzystuje się wodę pod wysokim ciśnieniem. Właśnie użycie wody zapobiega niebezpiecznemu dla zdrowia zjawisku pylenia. Po wykonaniu takiego zabiegu warto zadbać o odpowiednie zaimpregnowanie powierzchni, gdyż odsłonięte zostają mikropory, które mogą prowadzić do powstania poważnych uszkodzeń. Jakie powierzchnie można czyścić za pomocą hydropiaskowania? Przede wszystkim kamień, cegłę oraz konstrukcje i elewacje wykonane z betonu. To doskonałe przygotowanie do dalszych prac renowacyjnych – nakładania farby oraz lakieru, jak również impregnacji.

Cena piaskowania elewacji jest niższa niż myślisz!

Gravit-Renowacja liczy się przede wszystkim zadowolony z efektu klient. Nasze wieloletnie doświadczenie w oczyszczaniu różnego rodzaju elewacji przekłada się na znakomite efekty końcowe.Nasze liczne zalety sprawiają, że wiele osób prywatnych, a także duża ilość firm i przedsiębiorstw postanowiła postawić na współpracę z nami. Jeśli więc i Ty szukasz rzetelnej firmy,to dołącz do zadowolonych klientów Gravit-Renowacja.

Najważniejsze zalety współpracy z Gravit-Renowacja

Zlecenie piaskowanie firmie Gravit-Renowacja niesie ze sobą wiele korzyści. Oto tylko niektóre z nich:
    • wieloletnie doświadczenie w piaskowaniu elewacji i innych powierzchni,
    • odpowiednie dostosowanie techniki piaskowania oraz stosowanych w tym czasie materiałów do rodzaju powierzchni, która ma być czyszczona,
    • piaskowanie wielu rodzajów powierzchni, w tym:
     • cegły,
     • kamienia,
     • betonu,
     • stali,
     • metalu,
     • drewna,
     • wielu innych,
    • unikanie powstawania mikrouszkodzeń, które mogłyby zniszczyć czyszczoną powierzchnię,
    • bardzo atrakcyjna, niska cena wykonania piaskowania,
    • piaskowanie u klienta,
    • szybki i łatwy kontakt, fachowa pomoc ze strony na naszych specjalistów, a także ekspresowa realizacja zlecenia.

Wszystko o piaskowaniu co chcesz wiedzieć!

Pragniesz dowiedzieć się więcej? Chciałbyś ustalić szczegóły piaskowania obiektu, który potrzebuje fachowego oczyszczenia? Chcesz poznać możliwe sposoby piaskowania elewacji Twojego budynku? Pragniesz ustalić koszt piaskowania drewnianej elewacji Twojego domu? Nie wahaj się dłużej! Specjaliści w naszej firmie wiedzą wszystko o piaskowaniu! Pomożemy Ci znaleźć najodpowiedniejsze rozwiązanie, ustalić kosztorys wykonania usługi oraz odpowiedzą na wszystkie pytania, które dotyczą piaskowania elewacji.

Przeczytaj również inne wpisy na naszym bogu: na czym polega hydropiaskowanie.