Piaskowanie konstrukcji metalowych

piaskowanie stali - piaskowanie konstrukcji stalowych warszawa

Piaskowanie konstrukcji

Rozmaite procesy doprowadzają do niszczenia oraz korodowania metali. Instalacje zewnętrzne każdego typy, w tym również konstrukcje stalowe, narażone są na opady, zanieczyszczone powietrze, wilgoć czy inne czynniki środowiskowe. Sposobem na zredukowanie tego typu uszczerbków jest piaskowanie. To proces polegający na czyszczeniu powierzchni z użyciem materiału ściernego.

W katalogu usług naszej firmy znajduje się czyszczenie różnych powierzchni, w tym także konstrukcji stalowych.

Piaskowania konstrukcji metalowych – na czym polega proces?

Proces piaskowania konstrukcji metalowych opiera się na oczyszczeniu oraz przekształceniu metalicznej powierzchni. Do tego celu wykorzystywane są specjalne materiały ścierne rozpylane w strumieniu sprężonego powietrza.

Uzyskany w ten sposób efekt pod wieloma względami przypomina skutki szlifowania, jednak zapewnia większą równość powierzchni. Dzięki temu idealnie nadaje się ona do dalszej obróbki, na przykład pod malowanie i zabezpieczenie przeciwpożarowe. Po zakończeniu procesu konstrukcje stalowe powinny być jak najszybciej zabezpieczone.

Pozwala to uniknąć szkodliwego wpływu różnych czynników zewnętrznych, na przykład niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Piaskowanie konstrukcji stalowej – czy warto?

Prawidłowo przeprowadzone piaskowanie jest procesem wysoce efektywnym i wyjątkowo zaawansowanym pod względem technologicznym. Opiera się przede wszystkim na uderzaniu drobinkami materiału ściernego w powierzchnię. Dzięki czemu ulega ona oczyszczeniu. Tak przygotowana powierzchnia może być jeszcze skuteczniej zabezpieczona. Uprzednie piaskowanie konstrukcji stalowych (zamiast zwykłego, ręcznego ścierania) umożliwi lepsze zabezpieczenie powierzchni.

Do piaskowania konstrukcji stalowych z użyciem sprężonego powietrza można użyć różnych materiałów ściernych, najczęściej są to:

  • piasek kwarcowy o odpowiedniej frakcji,
  • rozdrobnione szkło,
  • żużel,
  • śrut.

Wszystkie materiały ścierne wykorzystane do piaskowania powinny być odpowiednio rozdrobnione. Wybór materiału ściernego oraz stopień jego zróżnicowania powinien zależeć między innymi od rodzaju powierzchni konstrukcji metalowej. Kluczowy jest również efekt, który chce osiągnąć klient.

Odpowiednie oczyszczenie powierzchni konstrukcji stalowej sprawia, że ta jest lepiej przygotowana do kolejnych działań. Efekt zabezpieczenia środkami antykorozyjnymi,  a nawet zwykłego malowania utrzymuje się dłużej. To przekłada się nie tylko na walory estetyczne, ale również na oszczędności, ponieważ prac konserwatorskich nie trzeba wykonywać tak często.

Bezpieczeństwo piaskowania konstrukcji stalowych

Podczas wykonywania zabiegu piaskowania konstrukcji stalowych bardzo duże znaczenie ma zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa ludzi, jak i odpowiedniego obchodzenia się z konstrukcjami oddanymi do renowacji.

Przede wszystkim nie można stosować materiałów szkodliwych, które zwiększają ryzyko wywołania chorób pyliczych. Nasza firma dba o to, by spełniać wszystkie wyśrubowane normy i działać w zgodzie z przepisami. Zapewniamy ubrania ochronne z wymaganą wentylacją. Do realizacji każdego zlecenia nasi pracownicy wykorzystują sprawdzone technologie oraz odpowiednio dobrane narzędzia.

Piaskowanie konstrukcji stalowych cennik

Podobnie jak w przypadku innych usług, finalna cena wykonania piaskowania konstrukcji stalowych zależy od kilku czynników. Między innymi od rodzaju i wielkości konstrukcji, ale też od stopnia zabrudzenia oraz ilości materiału do usunięcia.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, wyceniając faktyczny zakres usługi. Zachęcamy do obejrzenia efektów naszych dotychczasowych realizacji piaskowania konstrukcji stalowych w galerii dołączonej do artykułu oraz do obejrzenia nagrania z piaskowania stalowego ogrodzenia

Piaskowanie konstrukcji stalowej cena

Jeśli interesuje Państwa usługa taka jak piaskowanie konstrukcji stalowych (cena, termin realizacji), zachęcamy do kontaktu. Realizujemy zlecenia dotyczące czyszczenia konstrukcji stalowych na terenie całego kraju, a nawet w innych krajach na kontynencie. Oferujemy wysoką jakość, zespół doświadczonych fachowców oraz konkurencyjne ceny.

Aby skontaktować się z naszym biurem i zapytać o piaskowanie konstrukcji stalowych, wystarczy przesłać wiadomość w formularzu dostępnym na stronie lub zadzwonić pod numer wskazany w zakładce KONTAKT

 

Sprawdź ofertę: