Piaskowanie rur - antykorozja

Czyszczenia rur wewnątrz

Śrutowanie wewnątrz rur zwykle wiąże się ze specjalnymi wymaganiami wobec obrabianej powierzchni. Dzieje się tak, ponieważ wewnętrzne powierzchnie rur są wykonane specjalnie w celu transportu cieczy chemicznych lub zastosowania ich
w przemyśle naftowym i gazowym. Żywotność powłoki ma duże znaczenie, dlatego też stosuje się wysokie wymagania dotyczące jej przygotowania przed drugą obróbką powierzchni. Z odpowiednim sprzętem do wewnętrznego czyszczenia rur upewniasz się, że odpowiednia chropowatość i czystość są zgodne ze specyfikacjami elementu.

Śrutowanie rur wewnątrz
Śrutowanie rur - proces działania

Śrutowanie rur – proces renowacji 

Urządzenia do śrutowania rur wewnątrz można podzielić na dwa typy. Jeden typ, w którym dysze strumieniowe są zamontowane na obracającej się głowicy i drugi typ, którego głowicą jest stożek wykonany z węglika boru, rozprowadzający ścierniwo na krótszą odległość. Łeb stożkowy nadaje się głównie do rur o średnicy wewnętrznej od 2″ do 6″. Jeśli średnica wewnętrzna jest większa niż 6 cali i jeśli wymagana jest idealna gęstość na obrabianej powierzchni, zawsze zalecamy użycie sprzętu z obrotową głowicą do czyszczenia strumieniowego o pełnej średnicy wewnętrznej 360 stopni.

Usuwanie korozji wewnątrz rur przesyłowych

We współczesnym świecie, rury o różnych rozmiarach są wykorzystywane do transportu wielu źródeł energii, takich jak gaz, olej, itd. Większość rurociągów jest wystawiona na ciężką korozję, dlatego wymagają one wysokiej jakości antykorozyjnej ochrony, jak również dalszego wysokiego utrzymania jakości. O ile czyszczenie rurociągów z zewnątrz nie stanowi szczególnego problemu przy użyciu standardowych urządzeń do piaskowania, o tyle czyszczenie wewnętrzne wymaga do tego celu specjalnego sprzętu.

Usuwanie korozji wewnątrz rur przemysłowych
System ekologicznego piaskowania rur

Kompletne systemy do ekologicznego piaskowania

Piaskarki i obróbka strumieniowo-ścierna są idealnym rozwiązaniem do czyszczenia i przygotowania powierzchni wewnętrznych przed nałożeniem zabezpieczeń antykorozyjnych. Maszyny do rur to kompletne systemy do ekologicznego piaskowania.

Chcesz uzyskać więcej informacji?