Piaskowanie rur - antykorozja

Dokładne czyszczenie i przygotowanie rur wewnątrz

W przypadku rur stosowanych w przemyśle gazowym i naftowym, wykorzystywanych do transportowania cieczy chemicznych, konieczne jest poddanie ich procesowi śrutowania. Piaskowanie rur wewnątrz ma na celu ich dokładne oczyszczenie, wzmocnienie powłoki i wydłużenie okresu żywotności. Właściwie zrealizowane zlecenie przełoży się na długotrwałe użytkowanie rur, z zachowaniem wszystkich odgórnie narzuconych wymogów. Produkt końcowy będzie w pełni spełniać swoją nadrzędną funkcję, zgodnie ze specyfikacją danego elementu.

Śrutowanie rur wewnątrz
Śrutowanie rur - proces działania

Piaskowanie rur wewnątrz powierz profesjonalistom

Piaskowanie rur wewnątrz jest procesem skomplikowanym, wymagającym wiedzy, doświadczenia i profesjonalnego sprzętu. Realizacja usługi wymaga stosowania się do wymogów narzucanych przez rodzaj powierzchni poddawanej obróbce. Kluczowe będzie odpowiednie przygotowanie powłoki do obróbki, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Firma Gravit do realizacji zlecenia wykorzystuje nowoczesne i sprawdzone metody, innowacyjne narzędzia, dzięki czemu prace przebiegają sprawnie, można liczyć na precyzję i wysoką jakość wykonania. Osiągane efekty zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Piaskowanie to jedna z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych metod czyszczenia rozmaitych powierzchni. Śrutowanie to technologiczny proces renowacji przebiegający przy użyciu dysz strumieniowych zamontowanych na obracającej się głowicy lub przy zastosowaniu stożka wykonanego z węglika boru, który rozprowadza ścierniwo pod odpowiednim kątem. Piaskowanie rur wewnątrz służy przede wszystkim oczyszczeniu powierzchni i jej wyrównaniu. W przypadku rur o średnicy od 2″ do 6″ stosuje się łeb stożkowy. Przy większej średnicy wewnętrznej i potrzebie uzyskania powierzchni o idealnej gęstości używa się do czyszczenia strumieniowego sprzętu z obrotową głowicą 360 stopni.

W pierwszej kolejności usuwa się stare powłoki i wszelkie zanieczyszczenia z obrabianej powierzchni, kolejnym krokiem jest jej ujednolicenie, a na koniec nadaje się właściwą chropowatość. Tak przygotowana może zostać poddana dalszej obróbce typu malowanie. Zaletą piaskowania jest między innymi zwiększenie przyczepności farby. Można również wyeliminować powstałe na powierzchni uszczerbki będące wynikiem korozji. Rury, na które oddziałują niekorzystne czynniki atmosferyczne lub chemiczne, mają wielorakie defekty, można je zniwelować właśnie dzięki procesowi piaskowania. Firma Gravit stosuje wyłącznie dobrej jakości ścierniwa i odpowiedni sprzęt, dbając o dokładne oczyszczenie materiału. Piaskowanie rur wewnątrz odbywa się z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa, personel realizujący usługę jest właściwie chroniony. Wszystko po to, aby efekt końcowy w pełni usatysfakcjonował klienta.

Usuwanie korozji wewnątrz rur przemysłowych
System ekologicznego piaskowania rur

Dlaczego warto zdecydować się na piaskowanie rur wewnątrz?

Za pomocą rurociągów możliwe jest przetransportowanie różnego rodzaju źródeł energii, ale konieczne będzie odpowiednie przygotowanie powierzchni rur, zwiększenie jej odporności na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Kluczowe jest przeciwdziałanie korozji, która niszczy powierzchnię rury, osłabiając jej strukturę i wpływając negatywnie na jakość transportowanego przez nią paliwa. Regularne czyszczenie rur wewnątrz zapobiega utracie ich walorów użytkowych. Wymaga to jednak użycia specjalistycznego sprzętu, obsługiwanego przez doświadczonych pracownikó. Firma Gravit specjalizuje się w usuwaniu korozji wewnątrz rur przemysłowych, a umożliwia to zastosowanie piaskarek i obróbka strumieniowo-ścierna. Połączenie tych innowacyjnych metod gwarantuje dokładne oczyszczenie powierzchni wewnętrznych i przygotowanie ich do nałożenia zabezpieczenia antykorozyjnego. Wszystko przebiega zgodnie z dbałością o środowisko naturalne ze względu na ekologiczne piaskowanie.

Piaskowanie rur wewnątrz pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc, każdego zakamarka, usunięcie wszelkiego typu zabrudzeń, zacieków i osadów. Jest to obecnie najskuteczniejszy i najlepszy sposób na pozbycie się warstwy objętej korozją. Powierzchnia zostanie idealnie wygładzona, odświeżona i odpowiednio przygotowana do dalszej obróbki. Jeżeli rura ma zostać dokładnie oczyszczona na całej powierzchni z rdzy i zanieczyszczeń, to nie ma lepszej metody od piaskowania. Można liczyć na kompleksowe odnowienie elementu, zniwelowanie uszczerbków powstałych na powierzchni, wzmocnienie materiału i podniesienie jego trwałości. Jest to metoda całkowicie bezpieczna, nie występuje problem pylenia ani emitowania szkodliwych substancji do środowiska naturalnego. Wystarczy przesłać do firmy Gravit zapytanie wraz ze zdjęciami poglądowymi i miejscem wykonania usługi, co umożliwi przygotowanie indywidualnej oferty. Klient otrzyma wycenę i propozycję terminu realizacji usługi, a po uzgodnieniu wszystkich szczegółów współpracy będzie można przystąpić do realizacji prac.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Sprawdź ofertę: