Polerowanie kamienia

Polerowanie kamienia

Polerowanie kamienia to usługa, która nie tylko poprawia walory wizualne powierzchni, ale również przedłuża jej trwałość. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu proces renowacji nie stanowi dla nas żadnego wyzwania. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu efekt końcowy zachwyci nawet najbardziej wymagających. Nasza wykwalifikowana obsługa z chęcią udzieli szczegółowych informacji na temat oferty – zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Umożliwiamy przygotowanie wstępnej wyceny na podstawie przesłanych zdjęć poglądowych stanu rzeczywistego kamienia .

Na czym polega polerowanie kamienia?

Polerowanie kamienia to proces składający się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest wygładzenie powierzchni za pomocą narzędzi szlifierskich. Kolejnym krokiem jest jej dokładne oczyszczenie – bywa tak, że ubytki w posadzce muszą zostać wypełnione szpachlami kolorystycznie dobranymi do podłoża . Wszystko zależy od tego, w jakim stanie się ona znajduje. Następnie można przejść do właściwego szlifowania kamienia. Prace przerywane są po uzyskaniu pożądanego efektu wizualnego (matowego, satyny lub polerowanego). Na zakończeniu stosuje się krystalizatory i impregnaty, które sprawiają, że powierzchnia staje twarda, nieprzepuszczalna i błyszcząca.

Czy warto skorzystać z usługi?

Polerowanie kamienia pozwala pozbyć się rys, ubytków, a także innych mankamentów powierzchni, które powstają wraz z upływem czasu lub podczas niewłaściwego montażu. Posadzka odzyskuje pierwotny wygląd, a jednocześnie jest zabezpieczona przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Wzrasta także jej odporność na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Renowacja jest o wiele tańsza, niż wykonanie nowej posadzki z marmuru, granitu, trawertynu, konglomeratu, a także wielu innych materiałów.