Jak wygląda proces Polerowania posadzki?

proces Polerowania posadzki

Polerowanie posadzek

Nawet najlepiej położona posadzka wymaga regularnej pracy. Dotyczy to posadzek betonowych, lastrykowych i kamiennych. Dzięki utrzymaniu czystości, regularnym naprawom i impregnacji, nawet intensywnie użytkowane podłogi mogą pozostać w świetnym stanie przez długie lata.

Oczywiście trwałość zależy w dużej mierze od tego, o posadzce w jakim miejscu mowa. Nawet gdy mamy do czynienia z materiałem trwałym, takim jak beton, lastryko czy granit, podłoga wymaga raz na jakiś czas renowacji.

Jak przywrócić posadzce betonowej pierwotny wygląd?

Dzięki profesjonalnym metodom można nie tylko idealnie doczyścić posadzkę, ale również usunąć zarysowania, uzupełnić ubytki i przywrócić dawny połysk. I to dosłownie! Idealnym rozwiązaniem, aby odnowić powierzchnię posadzki jest jej renowacja.

Kropką nad i w całym procesie jest etap polerowania (poprzedzony przez szlifowanie). Warto dokonać też impregnacji posadzki betonowej. Świeżo polerowany beton będzie łatwiejszy w czyszczeniu i bardziej odporny na uszkodzenia.

Proces renowacji, w tym polerowanie posadzki betonowej, warto oddelegować profesjonalistom. Kompleksowa usługa obejmująca czyszczenie, szlifowanie betonu (lub innej powierzchni), uzupełnianie ubytków i polerowanie betonu wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy.

Profesjonalne polerowanie posadzki betonowej – polerowanie betonu

Polerowany beton sprawdza się w najróżniejszych miejscach. Korytarze, klatki schodowe, hale produkcyjne. Posadzka betonowa jest łatwa w utrzymaniu, a przez to praktyczna. Trwałość posadzek betonowych nie oznacza jednak, że są zupełnie odporne na ścieranie.

Również różnego typu zabrudzenia z czasem potrafią wniknąć w materiał, a utrzymanie czystości wymaga większego wysiłku i nie przynosi już tak spektakularnych efektów.

Ostrożnie trzeba też podchodzić do środków stosowanych do sprzątania. Chemikalia mogą uszkadzać beton polerowany, na przykład zmienić kolor posadzki, zostawić zacieki i nierówności. Konieczne jest wówczas szlifowanie, w razie konieczności również uzupełnianie braków i wykończenie polegające na polerowaniu betonu.

W procesie renowacji betonu polerowanego stosuje się metody szlifowania na mokro (większa wydajność pracy) i na sucho. Po szlifowaniu można rozpocząć nakładanie nowej powłoki lub polerowanie betonu. Wypolerowany beton będzie mniej podatny na zabrudzenia i uszczerbki mechaniczne powierzchni.

Polerowanie posadzek betonowych

Polerowanie posadzki betonowej oraz lastrykowej przedłuża trwałość takich powierzchni. Konieczne jest odpowiednie przeprowadzenie tego procesu, które rozpoczyna się od przygotowania i wyrównania powierzchni, czyli jej zeszlifowania, a następnie użycia odpowiednich środków chemicznych, które umożliwiają zabezpieczenie nawierzchni.

Klient może wybrać jeden z trzech wariantów wykończenia: matowy, satynowy lub pełny poler. Niezależnie od wybranej wersji, zalety polerowania są takie same.

Szlifowanie, czyli równanie oraz polerowanie zabezpiecza przed wchłanianiem wilgoci, nadmiernym brudzeniem oraz szybkim zużyciem. Powierzchnia posadzki betonowej wygląda po polerowaniu właściwie jak nowa. Podłoga jest też łatwiejsza w czyszczeniu.

Polerowanie posadzek kamiennych

Właściwie wykonane polerowanie betonu, ale również posadzki marmurowej, granitowej czy kamiennej wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi ściernych, preparatów i specjalistycznych maszyn. Do różnych posadzek wybiera się różne techniki.

Jako firma mająca wieloletnie doświadczenie w procesie renowacji, w tym polerowania betonu, każdorazowo dokonujemy oceny stanu powierzchni. Na tej podstawie określamy zakres koniecznych prac i wyceniamy zlecenie.

Odnawianie posadzek betonowych – polerowanie betonu

Zajmujemy się betonem, lastryko oraz każdym z rodzajów posadzek z kamieni naturalnych. Wykonujemy kompleksowe czyszczenie, polerowanie posadzek, szlifowanie. Dzięki polerowaniu beton i inne nawierzchnie wyglądają znakomicie, są bezpieczne (antypoślizgowe) i łatwiejsze w codziennym czyszczeniu.

Polerowanie posadzek marmurowych

Jeżeli chcą Państwo odnowić posadzkę z konkretnego rodzaju kamienia, na przykład marmuru, nasi specjaliści sprawdzą, w jakim stanie jest powierzchnia i jakich napraw wymaga posadzka.

Celem renowacji jest ujednolicenie wyglądu posadzki na całej powierzchni. Tak jak w przypadku betonu, tak i na granicie czy marmurze, zabrudzenia i ubytki są bardziej widoczne w tych miejscach, w których posadzka jest bardziej eksploatowana.

Beton polerowany – zapytaj o usługę renowacji posadzki betonowej

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu renowacji elewacji i posadzek. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, ale przede wszystkim doświadczeniem, dzięki któremu usługę polerowania betonu, sodowania elewacji czy piaskowania kamienia wykonujemy zgodnie z najlepszymi praktykami.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym zakresem usług oraz do obejrzenia bogatej, dostępnej na stronie galerii zdjęć z naszych dotychczasowych realizacji.

Polecane artykuły na blogu: