Realizacje z renowacji posadzek kamiennych

Posadzki wykonane z kamienia naturalnego są trwałe, ale przy tym narażone na oddziaływanie wielu czynników zewnętrznych. Powierzchnia marmuru, granitu, konglomeratu czy też trawertynu może ulec porysowaniu, odkształceniu, odbarwieniu lub utracić swój połysk. Często zdarzają się też pęknięcia płytek kamiennych jak również ich odspojenie od podłoża. Renowacja posadzek kamiennych polega na kompleksowym wykonaniu prac kamieniarskich wraz z uzupełnieniem ubytków w ich powierzchni. Zniszczone płyty mogą być wymienione i zaimpregnowane, a także poddane krystalizacji.

Efekty renowacji posadzek kamiennych

Renowacja posadzek kamiennych często okazuje się rozwiązaniem dużo tańszym, niż ich wymiana na płytki ceramiczne. Wykorzystanie nowoczesnych metod odnowy i pielęgnacji naturalnego kamienia pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów, włącznie z lustrzanym blaskiem oraz efektem „mokrej podłogi”. Przeprowadzenie renowacji kamienia sprawia również, że kamienne podłoże staje się mniej wymagające w kwestii utrzymania w czystości. Zanieczyszczenia przestają wnikać w głąb powierzchni, dzięki czemu są łatwiejsze do usunięcia za pomocą dedykowanej chemii kamieniarskiej.

Renowacja posadzek kamiennych

Renowacja posadzek kamiennych pozwala na przywrócenie ich estetycznego wyglądu, który osiągany jest za pośrednictwem obróbki diamentowej powierzchni bez konieczności stosowania żadnych past i autopolerów. Prace realizowane są na mokro, dzięki czemu nie powodują kurzenia. Usługi wykonujemy w pomieszczeniach wykończonych, a ich odbiór odbywa się przy wykorzystaniu mierników połysku. Jesteśmy również w stanie zaoferować stałą obsługę i konserwację schodów i podłóg kamiennych.