Realizacje z renowacji posadzek kamiennych

Renowacja posadzek kamiennych

Pomimo tego, że kamień jest jednym z najtrwalszych materiałów i spełnia funkcję reprezentacyjną, powinien być poddawany konserwacji i renowacji. Istotne będzie to, aby renowacja posadzek kamiennych została wykonana kompleksowo przez doświadczoną ekipę, przy wykorzystaniu właściwie dobranego sprzętu i sprawdzonych technologii. Renowacja kamienia naturalnego to kilkuetapowy proces, na który składa się szlifowanie, uzupełnianie ubytków, krystalizacja (krystalizacja marmuru), polerowanie, mycie maszynowe i impregnacja. Efektem końcowym jest niezwykle piękna i wytrzymała posadzka, która posłuży przez następne długie lata.

Profesjonalna renowacja kamienia naturalnego przywróci walory użytkowo-estetyczne każdej posadzce

Coraz częściej wybieranym budulcem wykończeniowym jest kamień naturalny, który niestety z czasem niszczeje. Można jednak temu przeciwdziałać, poddając go zabiegowi renowacji. Jest on niezbędny do tego, aby zapobiec utracie poleru, przebarwieniom, plamom, kruszeniu się struktury. Negatywny wpływ na posadzkę kamienną ma przede wszystkim woda i chemiczne detergenty, zabrudzenia, ścieranie. Celem renowacji jest nie tylko jej odnowienie, ale też ułatwienie pielęgnacji, zmniejszenie podatności na zabrudzenia i ich wnikanie w głąb struktury kamienia. Zaimpregnowaną posadzkę łatwo utrzymać w czystości, nie ma też problemu z usunięciem zanieczyszczeń z jej powierzchni przy pomocy odpowiedniej chemii kamieniarskiej. Renowacja posadzek kamiennych (renowacja marmuru) służy przywróceniu im estetycznego wyglądu i zapobieganiu niszczeniu. Powstałe zarysowania są wygładzane, ubytki wypełniane, odbarwienia i odkształcenia niwelowane.

Renowacja kamienia naturalnego

Renowacja kamienia naturalnego jest procesem składającym się z wielu etapów, do wykonania prac kamieniarskich stosuje się specjalistyczny sprzęt i chemię oraz nowoczesne maszyny. Bardzo dobre efekty pozwala uzyskać wysokiej jakości chemia kamieniarska firm AKEMI i GENERAL, która radzi sobie nawet z największymi zabrudzeniami bez uszkadzania powierzchni kamienia. Zbędne jest stosowanie jakichkolwiek past nabłyszczających i autopolerów, gdyż efekt połysku pozwala uzyskać obróbka diamentowa powierzchni. Renowacja posadzek kamiennych z firmą Gravit to gwarancja nie tylko skuteczności i świetnych efektów, ale też czystości. Prace wykonywane są na mokro, nie powodując kurzenia. Klient będzie mógł przekonać się o wysokiej jakości połysku nie tylko wizualnie, ale potwierdzić to przy odbiorze dzięki miernikowi poleru. Renowacja i pielęgnacja kamienia naturalnego pozwala na uzyskanie preferowanego przez klienta efektu końcowego – satyny, lustrzanego blasku czy też efektu mokrej podłogi.

Na czym polega renowacja kamienia naturalnego?

Posadzce wykonanej z kamienia naturalnego można przywrócić utracone piękno dzięki zabiegom szlifowania, polerowania, krystalizacji i impregnacji. Szlifowanie i polerowanie to obróbka mechaniczna z użyciem segmentów diamentowych, pozwala uzyskać efekt lustrzanego połysku. Przy pomocy maszyn marek NUOVA MONDIAL MEC i ACHILLI równamy i licujemy płyty kamienne, na park maszyn składają się także urządzenia producentów HTC i SCANMASKIN. Podłoga kamienna poddana procesowi szlifowania staje się idealnie wygładzona, co umożliwia zastosowanie wkładek z diamentowym materiałem ściernym wtopionym w metal. Ubytki wypełniane są szpachlami lub żywicami kolorystycznie dobranymi do podłoża. Szlifowanie zawsze kończy się zamknięciem porów kamienia, aby móc przejść do kolejnego etapu renowacji podłogi jakim jest polerowanie kamienia (polerowanie marmuru). Krystalizacja posadzki kamiennej odbywa się przy zastosowaniu odpowiednio dobranego do rodzaju kamienia proszku ściernego i chemii kamieniarskiej, pozwala na zespolenie całej powierzchni, utwardzenie jej i nabłyszczenie. Zabieg krystalizacji może być przeprowadzany na sucho przy użyciu płynnych krystalizatorów, padów ze stalowej wełny, szorowarki i dysku termicznego lub na mokro za pomocą dedykowanych proszków do krystalizacji, padów i szorowarki. Usługi obejmują też wymianę uszkodzonych i odspojonych płyt, płomieniowanie i groszkowanie kamienia, hydrofobizację powierzchni z kamienia naturalnego, wycinanie spoin i fugowanie, konserwację oraz pełen zakres prac kamieniarskich.