Budynki z cegły i klinkieru prezentują się bardzo okazale, dlatego też tak często wybierane są one przez inwestorów. Jedynym problemem jest utrzymanie cegły klinkierowej w idealnym stanie. Profesjonalna renowacja cegły klinkierowej jest najprostszym sposobem na pozbycie się kłopotliwego białego nalotu na elewacji.
Dlaczego warto?
Wspomniany powyżej nalot, to nic innego jak wykwity solne i wapienne, które niestety można zauważyć na elewacji poprzez wytrącanie się na powierzchni cegły klinkierowej różnorodnych związków chemicznych zawartych w jej strukturze. Częstą przyczyną uporczywego nalotu jest także zaprawa spoinowa i murarska. Nie można zapominać o nagarach, a dokładniej mówiąc o nalotach atmosferycznych. Sadze, kurz i spaliny z biegiem czasu, mogą okazać się bardzo dużym zagrożeniem dla klinkieru i cegły formowanej ręcznie. Warto wspomnieć również o tym, że na przestrzeni lat cegły klinkierowe mogły być malowane najróżniejszymi farbami, dlatego też ich naturalny wygląd z biegiem czasu może pozostawiać wiele do życzenia. Rozwiązaniem opisanych problemów może okazać się renowacja cegły klinkierowej i jej impregnacja.
Jakie największe korzyści?
Jak wspomniano powyżej renowacja jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na przywrócenie pierwotnego blasku pomalowanym i zabrudzonym cegłom klinkierowym. Podczas renowacji czyszczone powierzchnie klinkieru są dodatkowo zabezpieczane za pomocą specjalnych preparatów wzmacniających i impregnujących. Na szczególną uwagę zasługuje hydrofobizacja, dzięki której można zapobiec wnikaniu wody bezpośrednio w strukturę cegły klinkierowej.