Jak powinien wyglądać proces renowacji cegły?

proces renowacji cegły

Renowacja cegły

Cegła to piękny, ale zarazem wymagający szczególnej uwagi materiał budowlany. Od czasów starożytnych jest podstawowym budulcem w wielu miejscach na świecie. Kolor cegły nadaje wyjątkowy klimat budowli. Regularne przeprowadzanie prac renowacyjnych pozwala na utrzymanie surowca w doskonałym stanie, nawet w przypadku wieloletniej eksploatacji. Nasza firma świadczy takie usługi, wykorzystując wyłącznie środki renomowanych producentów oraz sprawdzone, solidne metody renowacyjne gwarantujące oczekiwaną efektywność. Pod wpływem ciągłej eksploatacji, cegła może ulegać postępującemu skażeniu biologicznemu. Wówczas niezbędne jest przeprowadzenie kilku czynności, najlepiej przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych środków chemicznych zwalczających mikroorganizmy. Czyszczenie i hydropiaskowanie starej cegły może być dodatkowo wzmocnione poprzez hydrofobizację, pozwalającą na wydłużenie trwałości materiału budowlanego. Kompleksowa realizacja prac jest dzięki temu w stanie przywrócić elewacji pierwotny wygląd.

Na czym polega renowacja cegieł

Oferujemy dokładne, precyzyjne oraz zawsze równomierne piaskowanie. Nasze usługi polegają na odświeżaniu starych i zniszczonych ścian wszelkiego rodzaju. Stare elewacje są zazwyczaj ubrudzone. Potrzebna jest ocena powierzchni. Nasza firma oferuje dokładne, precyzyjne oraz przede wszystkim równomierną renowację ścian każdego rodzaju. Zabytkowe elewacje nie są dla nas problemem. Nasza oferta obejmuje renowacje ścian kościołów i wszelkich zabytkowych obiektów, do budowy których posłużył kamień lub cegła. Na tym jednak nie kończy się zakres naszej pracy. Poza wymienionymi wyżej usługami, nasza firma zajmuje się także oczyszczaniem zabytkowych budynków fabrycznych, które mają być przeznaczone do adaptacji na wielkopowierzchniowe obiekty handlowe, galerie sztuki, nowoczesne obiekty mieszkalne o charakterze industrialnym (lofty), czy prestiżowe obiekty biurowe.

Renowacja cegły – 20 lat doświadczenia

Długie lata obecności na rynku pozwoliły nam zyskać doświadczenie, które jest niezbędne do skutecznego i, co równie istotne, bezpiecznego oczyszczania obiektów o charakterze zabytkowym. W swojej pracy stosujemy wyłącznie sprawdzone i bezpieczne metody, jak JOS, Remmers Rotec oraz Ce-Pe. Jakość świadczonych przez nas usług znajduje odzwierciedlenie w referencjach wystawionych przez zadowolonych klientów. Aby ściany odzyskały swój pierwotny wygląd, bardzo często wymagają uzupełnienia spoiny, czyli fugi, wyczyszczenia z tynku, zaprawy.

Kompleksowa renowacja ścian kamiennych i wykonanych z cegły

Wykonywane przez nas usługi mają charakter kompleksowy, co oznacza, że podczas renowacji ścian kamiennych i ceglanych, poza oczyszczaniem, zajmujemy się także uzupełnianiem wszelkich powstałych ubytków, przymurowaniem, spoinowaniem oraz impregnowaniem odnawianej powierzchni. Nasza firma posiada własny zakład kamieniarski, dzięki czemu jesteśmy w stanie odtworzyć wszelkie zniszczone, brakujące i nadgryzione zębem czasu elementy kamienne.

Renowacja elewacji ceglanych budynków zabytkowych

Jesteśmy podwykonawcami w renowacjach zabytkowych budynków wykonanych z cegły czy kamienia.

Przeprowadzamy kompleksowe renowacje elewacji ceglanych i kamiennych jako wykonawca lub podwykonawca prac renowacyjnych. Mamy bardzo duże doświadczenie w oczyszczaniu starej cegły. Zawsze zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług, do których zalicza się: renowacja elewacji z cegły, piaskowanie elewacji, fasad, murków oporowych, ogrodzeń, powierzchni płaskich wykonanych z cegły, kamienia, betonu, tynku.

Renowacja cegły w mieszkaniu

Prace renowacyjne opierają się przede wszystkim na usuwaniu atmosferycznych oraz cementowych zanieczyszczeń z lica ścian, a także wypełnianiem lub wymianą uszkodzonych fug i cegieł. Profesjonalna ekipa pracowników jest w stanie fachowo wykuć nieprawidłowe przemurowania i obtłuczone cegły, a także niepożądane fragmenty drewna, gipsu czy metalu. Wzmocnienie strukturalne oraz scalenie kolorystyczne dotyczy wszystkich elementów, czyli:

• cegieł,

• spoiny,

• kitów.

Wszelkie ubytki uzupełnione mogą być masą mineralną o podbarwieniu oraz uziarnieniu zbliżonym do oryginalnego surowca.

Renowacja cegły w mieszkaniu cena

Każdy zleceniodawca może liczyć na usługi najwyższej jakości. Wszystko dzięki temu, że do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie – proces oczyszczania zawsze poprzedzamy próbą, która pozwala nam dobrać najlepszą i najbardziej skuteczną metodę oraz ścierniwa o stosownej granulacji i twardości, które nie uszkodzą lica materiału i spoin go wypełniających.

Cegła jest elementem często wykorzystywanym również jako element ozdobny. Dawniej kojarzona raczej z wnętrzami loftowymi, dziś spotykana również w niewielkich mieszkaniach. Aby spełniała swoją funkcję jako dekor, warto zadbać o jej odświeżenie i odpowiednie przygotowanie.

Renowacja cegły klinkierowej

Klinkier cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje właściwości. Cegły tego typu są mrozoodorne i mają niską nasiąkliwość. Wykorzystywane w budownictwie różnego typu z czasem również wymagają odświeżenia. Nasza firma zajmuje się także i takimi zleceniami. Wykorzystujemy wówczas specjalnie opracowane techniki, wybierając do fugowania klinkieru specjalne, przeznaczone do niego materiały.

Renowacja cegły cena

Każde zlecenie różni się nie tylko z uwagi na materiał, który ma zostać poddany renowacji, ale też na stopień ubytków w cegłach czy stopień zabrudzenia. Preferujemy indywidualną wycenę na podstawie oględzin naszych ekspertów.

W swojej pracy stosujemy wyłącznie najlepsze ścierniwa, które gwarantują pełną skuteczność procesu oczyszczania oraz zapewniają całkowite bezpieczeństwo. Należą do nich m. in.: mączki wapienne i szklarskie, ścierniwa firmy Remmers, garnet oraz piaski kwarcowe w granulacji od 0,1mm. To jeszcze nie wszystko, równie istotny jest odpowiedni sprzęt.

Posługujemy się oczyszczarkami niskociśnieniowymi najlepszych producentów, które posiadają funkcję regulacji ciśnienia od 0,1 Bara i płynnego dozowania materiału ściernego. Wszystkie te metody znajdują zastosowanie w przypadku oczyszczania na sucho i mokro. Zastosowanie najbardziej zaawansowanych metod pozwala nam na niezwykle skuteczne usunięcie wszelkich zabrudzeń, które przez lata nagromadzały się na powierzchni ścian obiektu.

Renowacja ścian ceglanych

Nawet bardzo starą cegłę potrafimy wyczyścić tak, by budynek odzyskał swój blask. W zakresie naszych prac jest również jak najlepsze przygotowanie cegieł na wymagające warunki atmosferyczne. Dzięki tym zabiegom elewacja w dobrym stanie będzie wizytówką budynku.

Pracujemy na terenie całego kraju, a wykonane prace przedstawiamy w galerii, która znakomicie ukazuje zakres naszej oferty.