Jak powinien wyglądać proces renowacji cegły?

proces renowacji cegły

Zaczynamy od piaskowania powierzchni 

Oferujemy dokładne, precyzyjne oraz zawsze równomierne piaskowanie. Nasze usługi polegają na odświeżaniu starych i zniszczonych ścian wszelkiego rodzaju.

Stare elewacje są zazwyczaj ubrudzone – ocena powierzchni do renowacji elewacji

Stare, zniszczone ściany to zmora każdego budynku, który swoje lata świetności ma już za sobą. Nasza firma oferuje dokładne, precyzyjne oraz przede wszystkim równomierną renowację ścian każdego rodzaju. Usługę, polegającą na odświeżaniu zniszczonych powierzchni, wykonujemy na ścianach każdego rodzaju.

Zabytkowe elewacje – dla nas to nie problem

Nasza oferta obejmuje także renowacje ścian kościołów i wszelkich zabytkowych obiektów, do budowy których posłużył kamień lub cegła. Na tym jednak nie kończy się zakres naszej pracy. Poza wymienionymi wyżej usługami, nasza firma zajmuje się także oczyszczaniem zabytkowych budynków fabrycznych, które mają być przeznaczone do adaptacji na wielkopowierzchniowe obiekty handlowe, galerie sztuki, nowoczesne obiekty mieszkalne o charakterze industrialnym (lofty), czy prestiżowe obiekty biurowe.

Lata doświadczenia i wiele wykonanych realizacji z oczyszczania obiektów o charakterze zabytkowym

Długie lata obecności na rynku pozwoliły nam posiąść doświadczenie, które jest niezbędne do skutecznego i, co równie istotne, bezpiecznego oczyszczania obiektów o charakterze zabytkowym. W swojej pracy stosujemy wyłącznie sprawdzone i bezpieczne metody, jak JOS, Remmers Rotec oraz Ce-Pe. Jakość świadczonych przez nas usług znajduje odzwierciedlenie w referencjach, wystawionych przez zadowolonych Klientów.

Indywidualne podejście do renowacji powierzchni z kamienia

Każdy Zleceniodawca może liczyć na usługi najwyższej jakości. Wszystko dzięki temu, że do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie – proces oczyszczania zawsze poprzedzamy próbą, która pozwala nam dobrać najlepszą i najbardziej skuteczną metodę oraz ścierniwa o stosownej granulacji i twardości, które nie uszkodzą lica materiału i spoin go wypełniających.

Piaskowanie to nie tylko maszyny, a również odpowiednie ścierniwa

W swojej pracy stosujemy wyłącznie najlepsze ścierniwa, które gwarantują pełną skuteczność procesu oczyszczania oraz zapewniają całkowite bezpieczeństwo. Należą do nich m. in.: mączki wapienne i szklarskie, ścierniwa firmy Remmers, garnet oraz piaski kwarcowe w granulacji od 0,1mm. To jeszcze nie wszystko, równie istotny jest odpowiedni sprzęt. Posługujemy się oczyszczarkami niskociśnieniowymi najlepszych producentów, które posiadają funkcję regulacji ciśnienia od 0,1 Bara i płynnego dozowania materiału ściernego. Wszystkie te metody znajdują zastosowanie w przypadku oczyszczania na sucho i mokro. Zastosowanie najbardziej zaawansowanych metod pozwala nam na niezwykle skuteczne usunięcie wszelkich zabrudzeń, które przez lata nagromadzały się na powierzchni ścian obiektu.

Kompleksowa renowacja ścian kamiennych i wykonanych z cegły

Wykonywane przez nas usługi mają charakter kompleksowy, co oznacza, że podczas renowacji ścian kamiennych i ceglanych, poza oczyszczaniem, zajmujemy się także uzupełnianiem wszelkich powstałych ubytków, zajmujemy się przymurowaniem, spoinowaniem oraz impregnowaniem odnawianej powierzchni. Nasza firma posiada własny zakład kamieniarski, dzięki czemu jesteśmy w stanie odtworzyć wszelkie zniszczone, brakujące i nadgryzione zębem czasu elementy kamienne.

Szerokie portfolio – realizacja prac na terenie całej Europy

Portfolio naszej firmy obejmuje wiele prestiżowych zleceń, wykonanych na terenie całego kraju. Nasze realizacje dotyczą tak ekskluzywnych obiektów, jak choćby Sejm RP, Manufakturę Łódź, Senat RP, Urząd Rady Ministrów, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Dworzec Centralny w Warszawie, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA przy ul. Wołoskiej, Arkady Kubickiego pod Zamkiem Królewskim w Warszawie, Muzeum Chopina w Żelazowej Woli, Centrum Bankowo-Finansowe w Warszawie, Teatr Powszechny oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Poza pełnym profesjonalizmem i fachową, miłą obsługą, wszystkim naszym klientom zapewniamy atrakcyjne, niezwykle konkurencyjne ceny.

Nie muszą Państwo martwić się o jakość naszych usług, na wykonane prace udzielamy gwarancji, jesteśmy firmą ubezpieczoną. Wycena przeprowadzanych przez nas prac odbywa się na podstawie przesłanych zdjęć oraz zapytań ofertowych.

Jesteśmy podwykonawcami w renowacjach zabytkowych budynków wykonanych z cegły czy kamienia

Przeprowadzamy kompleksowe renowacje elewacji ceglanych i kamiennych jako wykonawca lub podwykonawca prac renowacyjnych. Zawsze zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług, do których zalicza się: renowacja elewacji kamiennych, piaskowanie elewacji, fasad, murków oporowych, ogrodzeń, powierzchni płaskich wykonanych z cegły, kamienia, betonu, tynku.

Piaskowanie drewna

Piaskujemy konstrukcje drewniane (postarzanie i oczyszczanie drewna), oczyszczamy powierzchnie na sucho jak i w osłonie mgły wodnej. Technika ta, nazywana hydropiaskowaniem, pozwala na znaczące zredukowanie kurzenia podczas realizowanego procesu renowacji.

Usuwamy graffiti 

Zajmujemy się także usuwaniem graffiti oraz wszelkich zabrudzeń, które przez lata powstawały na materiale.

Pragniemy zaznaczyć, że nie ogranicza nas zasięg terytorialny – swoje usługi świadczymy dla firm, instytucji i osób prywatnych na terenie zarówno całego kraju, jak i Europy. Stosowane przez nas metody (m.in. renowacja i hydropiaskowanie niskociśnieniowe elewacji i fasad z cegły i kamienia naturalnego, metodami JOS,Rotec oraz Ce-Pe) uchodzą za najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane, dzięki czemu nie uszkadzają spoin i struktury materiału (technologie oczyszczania stosowane przy renowacji zabytków). Gwarantujemy stuprocentową skuteczność i bezpieczeństwo przeprowadzanych prac.

Dlaczego warto przeprowadzać renowację cegły?

Cegła to piękny, ale zarazem wymagający szczególnej uwagi materiał budowlany. Regularne przeprowadzanie prac renowacyjnych pozwala jednak na utrzymanie surowca w doskonałym stanie, nawet w przypadku wieloletniej eksploatacji. Nasza firma świadczy takie usługi, wykorzystując wyłącznie środki renomowanych producentów oraz sprawdzone, solidne metody renowacyjne gwarantujące oczekiwaną efektywność.

Kiedy cegła wymaga pielęgnacji?

Pod wpływem ciągłej eksploatacji, cegła może ulegać postępującemu skażeniu biologicznemu. Wówczas niezbędne jest przeprowadzenie kilku czynności, najlepiej przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych środków chemicznych zwalczających mikroorganizmy. Renowacja cegły może być dodatkowo wzmocniona poprzez hydrofobizację, pozwalającą na wydłużenie trwałości materiału budowlanego. Kompleksowa realizacja prac jest dzięki temu w stanie przywrócić wygląd elewacji do pierwowzoru.

Na czym polegają prace renowacyjne?

Prace renowacyjne opierają się przede wszystkim na usuwaniu atmosferycznych oraz cementowych zanieczyszczeń z lica ścian, a także wypełnianiem lub wymianą uszkodzonych fug i cegieł. Profesjonalna ekipa pracowników jest w stanie fachowo wykuć nieprawidłowe przemurowania i obtłuczone cegły, a także niepożądane fragmenty drewna, gipsu czy metalu. Wzmocnienie strukturalne oraz scalenie kolorystyczne dotyczy wszystkich elementów, czyli:

  • cegieł
  • spoiny
  • kitów

Wszelkie ubytki uzupełnione mogą być masą mineralną o podbarwieniu oraz uziarnieniu zbliżonym do oryginalnego surowca.

Jakie metody są wykorzystywane?

W przypadku cegły prace renowacyjne przeprowadzić można na różne sposoby. Do najpopularniejszych należą metody ścierne oraz chemiczne. Wybór konkretnego rozwiązania zależy zarówno od rodzaju oczekiwanego efektu końcowego, jak i aktualnego stanu cegły. Nie bez znaczenia pozostają również materiały, przy użyciu których przeprowadzana jest renowacja. W naszej firmie stosowane są wyłącznie najnowocześniejsze narzędzia oraz akcesoria, co pozwala na uzyskanie znakomitego efektu w przypadku każdej realizacji.