Realizacje z Renowacji Elewacji

Kompleksowa rewitalizacja budynków, odnawianie zabytkowych obiektów

Stare budownictwo ma swój urok, w przypadku zabytkowych obiektów najlepszym rozwiązaniem jest ich rewitalizacja – jest to sposób na nadanie im życia i zupełnie innych funkcji. Renowacja elewacji i remonty fasad są w stanie diametralnie odmienić dotychczasowy wygląd dowolnego budynku, nawet zaniedbanego i zniszczonego. Można jednocześnie liczyć na zachowanie wyjątkowego klimatu danego miejsca, każde skrywa swoją historię, którą wiele osób pragnie poznać, odkryć na nowo.

Renowacja budynków sposobem na połączenie historii z nowoczesnością

Zaniedbane obiekty mogą odzyskać utracony blask i świetność, ale wymaga to zaangażowania, uwagi i pracy, jednym słowem zainwestowania pieniędzy, czasu i energii. Renowację budynków warto wobec tego powierzyć firmie z wieloletnim doświadczeniem w branży kamieniarskiej. Wykwalifikowany personel jest w stanie odnowić obiekty popadające w ruinę. Prace renowacyjne opierają się głównie na oczyszczeniu ścian z zanieczyszczeń atmosferycznych i cementowych, wypełnieniu powstałych ubytków, wymienieniu uszkodzonych fug, cegieł i elementów kamiennych. Usunięte zostają wszelkie zbędne elementy kamienne, gipsowe czy metalowe. Ekipa zajmie się wzmocnieniem strukturalnym i scalaniem kolorystycznym cegieł, spoin, kitów, użyte materiały cechują się wysoką jakością, dobiera się je do oryginalnego surowca pod kątem wybarwienia i uziarnienia. Prace renowacyjne mogą przebiegać przy wykorzystaniu rozmaitych metod, łącznie ze zastosowaniem środków chemicznych. Każde zlecenie wymaga indywidualnego podejścia, dopasowania idealnego rozwiązania, zgodnie z oczekiwaniami inwestora, rodzajem oczekiwanego efektu końcowego. Korzystając z usług firmy Gravit, można liczyć na zrealizowanie projektu na wysokim poziomie. Jakość i precyzja wykonania wynika z zastosowania nowoczesnych narzędzi i akcesoriów, innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Kompleksowa renowacja elewacji z cegły i kamienia, z dbałością o każdy szczegół

Renowacja i piaskowanie elewacji pozwala na kompleksowe odnowienie zaniedbanych budynków, które utraciły swoje pierwotne walory użytkowe i estetyczne. Konieczne jest pozbycie się wszelkich zabrudzeń powstałych na przestrzeni wielu lat. Służy temu piaskowanie, gumkowanie lub sodowanie czyli obróbka strumieniowo-ścierna przy wykorzystaniu sprężonego powietrza i drobinek ścierniw. Piaskowaniu poddawana jest elewacja zarówno z cegły, jak i z kamienia. Metodą tą można oczyścić także beton, drewno i stal. Pozwala to na wyeliminowanie wszelkiego rodzaju zabrudzeń, co już wpływa na poprawę estetyki obiektu. Zastosowanie nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu gwarantuje uzyskanie wysokiej skuteczności, przy zachowaniu bezpieczeństwa przeprowadzanych prac. Nie trzeba martwić się o powstanie uszkodzeń podczas oczyszczania powierzchni, zajmiemy się doborem odpowiedniego rodzaju ścierniwa, ciśnienia roboczego i technologii czyszczenia. Do dyspozycji są piasek kwarcowy, garnet, soda, kukurydza, elektrokorund, mączki dolomitowe, zmielone łupiny orzechów. Firma Gravit wykonuje również gumkowanie przy użyciu pudrów roślinnych. Usunięte zostaną wyłącznie defekty, bez ingerowania w pierwotny kształt powierzchni.

Zajmujemy się renowacją nie tylko zabytkowych budynków, ale też rzeźb i płaskorzeźb. Jako że każdy element wymaga zastosowania innej metody czyszczenia, jedynym słusznym rozwiązaniem jest powierzenie realizacji tego typu prac doświadczonym pracownikom. Mamy do wyboru wielorakie technologie, co pozwala na dopasowanie tej odpowiedniej i wykonanie prac na najwyższym poziomie, z dbałością o detale. W przypadku obiektów zabytkowych i dekoracyjnych stosowane są wszelkie środki ostrożności, aby uzyskać pożądane efekty, zachowując unikalny styl budynków – w tym właśnie tkwi sekret ich piękna, niezależnie od wieku i pełnionej funkcji. Remonty fasad i renowacja elewacji, czyli odświeżanie i konserwacja budynków zabytkowych pozwala na zachowanie ich pierwotnego, niepowtarzalnego wyglądu. Zabiegi impregnujące mogą zostać przeprowadzone wyłącznie na dokładnie oczyszczonej powierzchni, aby nie doszło do utrwalenia zabrudzeń. Elewacje budynków są bezustannie narażone na działanie szeregu niekorzystnych czynników zewnętrznych, łącznie z opadami atmosferycznymi, spalinami, dymem, pyłem czy nawet wandalizmem. Wszystko to ma negatywny wpływ na walory użytkowe i estetyczne obiektu, który ulega coraz większym zniszczeniom. Renowacja budynków to skuteczny i bezpieczny sposób na pozbycie się wszelkich niedoskonałości i przywrócenie dawnego blasku, dzięki czemu obiekty mogą ponownie zachwycać swoją dawną świetnością.

Świadczymy usługi z zakresu renowacji elewacji wykonanej z cegły, kamienia i drewna. Wszystkie stosowane metody są skuteczne i jednocześnie bezinwazyjne, dotyczą oczyszczania na sucho i przy pomocy osłony mgły wodnej. Idealne efekty pozwala uzyskać piaskowanie betonu, czyszczenie strumieniowo-ścierne i hydropiaskowanie. Niezwykle skutecznym sposobem na wyeliminowanie zanieczyszczeń jest oczyszczenie niskociśnieniowe, wystarczy dobrać odpowiednią wartość ciśnienia roboczego i twardość ścierniwa oraz użyć głowic rotacyjnych. Przy mocno zabrudzonej powierzchni firma Gravit stosuje piaskowanie niskociśnieniowe, co pozwala na szybką odnowę – polega na rotacyjnym napylaniu ściany drobinkami ścierniwa pod niskim ciśnieniem. Wykorzystujemy niskociśnieniowe metody czyszczenie elewacji: Ce-Pe, JOS TORC i Remmers Rotec.

Każdy klient może liczyć na indywidualne podejście, fachowe doradztwo i kompleksową obsługę. Rewitalizacja budynków zostanie wykonana z dbałością o każdy detal. Firma Gravit zajmie się przeprowadzeniem badań technicznych, czyszczeniem elewacji i uzupełnieniem ubytków, łącznie z brakującymi elementami. Fachowcy pomogą zadbać o każdy budynek, dobiorą najlepszą metodę czyszczenia i impregnacji. Usługi obejmują mycie elewacji (ciśnieniowe i parą), szlifowanie okładzin kamiennych np. z piaskowca, poprawianie ryflowania w piaskowcu. Renowacja cegły przebiega przy użyciu odpowiednio dobranych środków chemicznych, wzmocnieniu jej struktury i wydłużeniu trwałości poprzez hydrofobizację.

Polecane artykuły na blogu: