Realizacje z Renowacji Elewacji

Renowacja elewacji ceglanych i kamiennych polega na jej kompleksowej odnowie, obejmującej prace związane z wykorzystaniem nieinwazyjnych metod oczyszczania powierzchni. W ramach usługi zastosować można nowoczesne i niskociśnieniowe rozwiązania, które eliminują konieczność ponownej kompleksowej odbudowy i wymiany okładziny. Renowacja elewacji przeprowadzana jest za pośrednictwem czyszczenia zarówno na sucho, jak i w osłonie mgły wodnej. Dodatkowo stosujemy technologie rotacyjne stosowane przy rewitalizacji elewacji zabytkowych, które w znaczący sposób pozwalają zachować lico materiału w niezmienionej formie np. Remmers Rotec Vortex czy też JOS TORC.

Renowacja elewacji

Czyszczenie elewacji zalecane jest w przypadku widocznych zabrudzeń, w tym także nalotów pleśni lub glonów. Renowacja pozwala również na usunięcie drobnych uszkodzeń, które mogą wynikać z zawilgocenia muru. Likwidacja brudu musi być przeprowadzana z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi, ze względu na szorstką i porowatą fakturę elewacji. W realizacji tych usług zastosowanie znajduje czyszczenie strumieniowo-ścierne, hydropiaskowanie niskociśnieniowe, piaskowanie betonu oraz czyszczenie w osłonie wody.

Czyszczenie elewacji

Renowacja elewacji może być przeprowadzona zarówno w przypadku powierzchni ceglanych, jak i kamiennych – włącznie z fasadami z cegły klinkierowej. W zależności od rodzaju materiału konieczny jest dobór odpowiedniej technologii, ciśnienia roboczego oraz ścierniwa. W zakres naszych usług wchodzi również gumkowanie, sodowanie i pudrowanie, które należą do metod mniej inwazyjnych od piaskowania. Wykorzystujemy wiele rodzajów ścierniw, w tym mączkę szklaną, garnet, łupiny orzecha, piaski szklarskie czy mączki dolomitowe. Jesteśmy w stanie efektywnie oczyścić zarówno delikatne piaskowce, jak i twardą stal.