Renowacja i Piaskowanie Elewacji

Obróbka strumieniowo-ścierna

Piaskowanie przez nas wykonywane to rodzaj obróbki strumieniowo-ściernej którą wykonujemy poprzez zastosowanie wobec czyszczonych powierzchni sprężonego powietrza zawierającego drobinki ścierniw.

Piaskowanie elewacji z cegły i kamienia

Jedną z usług, oferowanych przez naszą firmę, jest piaskowanie elewacji z cegły i kamienia. Proces ten pozwala na niezwykle skuteczne usunięcie zabrudzeń i wszelkich innych nalotów, zgromadzonych na materiale. Pod pojęciem piaskowania rozumie się technikę obróbki strumieniowo – ściernej. Proces ten jest realizowany przy wykorzystaniu sprężonego powietrza, zawierającego drobinki materiału ściernego.

Piaskowanie elewacji z cegły i kamienia
Piaskowanie elewacji z cegły

Co wykorzystujemy do procesu piaskowania?

Czyszczona powierzchnia traktowana jest strumieniem, który jest w stanie usunąć wszelkie nagromadzone zabrudzenia. W chwili obecnej, materiał ścierny jest dobierany stosownie do rodzaju oraz intensywności zabrudzeń, jak również do rodzaju czyszczonej powierzchni. Zakres używanych ścierniw jest obecnie niezwykle szeroki i obejmuje różne materiały, począwszy od mączek szklarskich poprzez piasek kwarcowy, garnet, sodę, kukurydzę, elektrokorund, mączki dolomitowe na zmielonych łupinach orzechów kończąc. Wykonujemy też gumkowanie z użyciem pudrów roślinnych.

To wszystko sprawia, że przeprowadzany proces piaskowania jest w stu procentach skuteczny.

Oczyszczamy kamień, cegłę, beton, drewno oraz stal.

Skuteczność piaskowania 

Skuteczność to jednak nie wszystko, w przypadku obiektów zabytkowych lub o szczególnej wartości, równie istotnym aspektem jest także bezpieczeństwo prowadzonych prac, na które wpływa nie tylko rodzaj ścierniwa, ale także zastosowana technika. Aby czyszczona powierzchnia nie uległa uszkodzeniu, konieczne jest nie tylko właściwe dobranie twardości ścierniwa, ale także zastosowanie odpowiedniego ciśnienia roboczego i technologii czyszczenia. Dzięki temu czyszczone powierzchnie nie ulegają uszkodzeniu a ich pierwotny kształt zostaje całkowicie zachowany.

Piaskowanie elewacji z kamienia i cegły zabytkowych budynków

Takie metody obróbki stosuje się w przypadku oczyszczania rzeźb i płaskorzeźb. Specyficzny charakter obiektów zabytkowych, uwzględniający liczne gzymsy, sztukaterie i zakamarki nie pozwala na inny rodzaj czyszczenia niż piaskowanie. Piaskowanie elewacji z kamienia i cegły to jedna z wielu usług którą można wykonać dzięki powyższym technologiom. Piaskowiec i cegła są materiałami, których użyto do uświetnienia fasad wielu budynków, szczególnie zabytkowych oraz dekoracyjnych. To właśnie te materiały odpowiadają za niepowtarzalny i unikalny styl tego typu obiektów. Nie należy jednak zapominać, że materiały te są niezwykle wymagające w utrzymaniu, a obiekty zabytkowe powinny być zachowane w nienagannym stanie, bez względu na ich wiek czy pełnioną przez nie funkcję. W związku z tym co jakiś czas wymagają odświeżenia i konserwacji, tak aby cały czas cieszyły swym wyglądem i zachwycały niepowtarzalnym stylem.

Kompleksowe piaskowanie zabytkowego budynku - Modlin Twierdza

Czyszczenie elewacji – co powoduje brud na elewacjach?

Elewacje budynków przez cały rok wystawione są na destrukcyjne działanie różnego rodzaju czynników, wśród których należy wymienić nie tylko opady atmosferyczne (grad, śnieg, kwaśne deszcze), ale także unoszące się w powietrzu spaliny, dym, pył oraz co niestety zdarza się często, działalność wandali – tzw. graficiarzy, którzy wciąż starają się zdobyć wątpliwą sławę we własnym środowisku, poprzez prezentowanie swoich zdolności na ścianach, często bezcennych, budynków. Wszystkie w/w czynniki mają znaczący wpływ na wygląd elewacji, całkowicie zmieniając charakter obiektu. Każdy budynek może jednak odzyskać swój dawny blask, którym olśniewał w latach swojej świetności. Proponowana przez naszą firmę metoda piaskowania to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na niezwykle skuteczne, a przy tym stuprocentowo bezpieczne usunięcie wszelkich zabrudzeń oraz osadów, które przez długie lata gromadziły się na ścianach obiektu.

Elewacja po pielęgnacji kamienia naturalnego

Dlaczego warto pielęgnować kamień naturalny?

Impregnacja ścian wykonanych z cegły i kamienia naturalnego i cegły jest bardzo istotnym działaniem. Skorzystanie z usług profesjonalnego wykonawcy pozwala na uzyskanie właściwych efektów. Impregnacji ulegają jednak wyłącznie czyste powierzchnie, ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do utrwalenia zabrudzeń. Poszczególne kamienie naturalne jak również cegła różnią się między sobą poziomem porowatości, a tym samym posiadają odmienną tendencję do przyjmowania zabrudzeń czy przebarwień. Dotyczy to zarówno tych powstałych pod wpływem obecności substancji stałych, jak i wchłoniętych przez strukturę kamienia płynów. Jedynie profesjonaliści są w stanie wykorzystać idealnie dobrane preparaty, dzięki czemu renowacja elewacji przynosi oczekiwane rezultaty.

Kompleksowa renowacja elewacji wykonanych z kamienia i innych materiałów

Każda budowla posiada rzuty i plany, w których precyzyjnie zostały określone jej elementy. Jednym z nich jest elewacja, czyli zewnętrzna powierzchnia ściany. Jest ona szczególnie narażona na różnego rodzaju zanieczyszczenia i uszkodzenia. Zwykle, najbardziej reprezentatywną część budynku stanowi fasada, która znajduje się z przodu każdego obiektu.

Nasza firma zajmuje się kompleksową renowacją elewacji wykonanych z kamienia, cegły oraz czyszczeniem elewacji drewnianych. Jesteśmy obecni na rynku od ponad dwudziestu lat i oferujemy usługi doświadczonego zespołu fachowców.

Kompleksowa renowacja elewacji
Renowacja elewacji

Renowacja elewacji – Proces Hydropiaskowania

Nasze propozycje z zakresu renowacji elewacji obejmują najnowocześniejsze i nieinwazyjne metody oczyszczania na sucho jak i w osłonie mgły wodnej. Jesteśmy firmą wiodącą w wykorzystaniu takich metod jak piaskowanie betonu, czyszczenie strumieniowo-ścierne czy hydropiaskowanie, czyli czyszczenie w osłonie mgły wodnej w celu ograniczenia pylenia.  Zapewniamy renowację elewacji ceglanych i kamiennych, w tym renowację elewacji z cegły klinkierowej.

Zapewniamy przystępne ceny oraz udzielamy fachowych porad. Z działań naszych pracowników zadowolonych są setki klientów, nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami, czego efekt możecie Państwo obejrzeć w naszej galerii. Znajdziecie tam zdjęcia przedstawiające wykonane przez nas renowacje z całej Europy.

Różne metody czyszczenia

W naszej pracy istotnym elementem, jest odpowiedni dobór materiału czyszczącego do danego zlecenia. Jest to klucz do wspaniałego efektu, a przy tym zapewnia maksymalną ochronę.

Czyszczenie niskociśnieniowe

Czyszczenie niskociśnieniowe to doskonały sposób na oczyszczenie budynku z wielu zanieczyszczeń. Polega ono na dobraniu twardości ścierniwa do czyszczonego drewna oraz zastosowaniu odpowiednio niskiego ciśnienia roboczego z użyciem głowic rotacyjnych.

Wiemy, że każdy chciałby, aby jego dom wyróżniał się czystością i świeżością, dlatego renowacja elewacji drewnianej jest dla nas szczególnym zadaniem.

Piaskowanie niskociśnieniowe

Piaskowanie niskociśnieniowe to szybki sposób na odnowę. Ten rodzaj oczyszczania jest bardzo pomocny wtedy, gdy ściana budynku jest mocno zabrudzona. Piaskowanie elewacji drewnianych, a także ceglanych i kamiennych polega na napylaniu ściany drobinkami ścierniwa pod ciśnieniem. Metoda ta pozwala na oderwanie się brudu od powierzchni, w efekcie czego budynek zostaje odświeżony i przywrócony do pierwowzoru.

Piaskowanie elewacji z cegły

Wiemy, jak ważne jest ostrożne podejście do pracy i rodzaj stosowanej techniki. Przeprowadzamy niskociśnieniowe piaskowanie elewacji z cegły w przypadku, gdy mamy do czynienia z wiekowymi budynkami. Nasze metody nie uszkadzają cegły ani fugi. Zapewniamy równomierne oraz precyzyjnie przeprowadzoną renowację elewacji budynku. Oczyszczanie wykonane przez  nas to doskonały sposób na renowację elewacji obiektów zabytkowych.. Stosujemy najlepsze niskociśnieniowe metody czyszczenie elewacji jak Ce-Pe, JOS TORC czy Remmers Rotec. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. W każdym przypadku, po przeprowadzonej pracy uzupełniamy ubytki powstałe na ścianach obiektów. Jesteśmy w stanie dobrać najlepsze materiały, gdyż posiadamy w Warszawie swój własny zakład kamieniarski.

Efekt prac piaskowania niskociśnieniowego

Renowacja elewacji obiektów zabytkowych

Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre budynku wymagają wykonania dodatkowej pracy i większej ostrożności. Renowacja starej elewacji zabytkowej to kosztorys, odpowiednie materiały i stuprocentowa precyzja. Wszystkie te elementy zapewniamy Państwu podczas naszej usługi.

Oferujemy przeprowadzenie odpowiednich badań technicznych, czyszczenie elewacji najlepszą i nieinwazyjną metodą oraz wykonanie prac związanych z uzupełnieniem ubytków. Poza tym, uzupełniamy brakujące elementy architektury.

Renowacja starej elewacji zabytkowej
Renowacja elewacji z piaskowca

Renowacja elewacji z piaskowca

Piaskowiec jest wymagającym materiałem budowlanym. Wiemy to z doświadczenia, gdyż posiadamy w Warszawie swój zakład kamieniarski. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować Państwu sprawdzony materiał do wykorzystania przy każdego rodzaju ubytku.

Piaskowiec jest materiałem, który bardzo elegancko wygląda, ale też ze względu na kolorystykę i skład bardzo łatwo przyjmuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i łatwo ulega degradacji. Ma zdolność do absorpcji większej ilości pyłów takich jak np. dym z przewodów kominowych lub zabrudzeń atmosferycznych. Z tego względu wymaga on szczególnego traktowania.

Czyszczenie elewacji z piaskowca

Czyszczenie elewacji z piaskowca, oferowane przez nas uwzględnia środki, które dokładnie usuwają brud, a jednocześnie nie powodują uszkodzeń struktury tego kamienia.

Pielęgnacja elewacji

Istotnym elementem, o który należy pamiętać przy każdym obiekcie, jest jego pielęgnacja. Łatwiej jest zadbać o elewację na nowym budynku. Znacznie trudniej zaś jest wykonać renowację elewacji budynku zabytkowego lub kamienicy. Nasi specjaliści pomogą Państwu zadbać o każdy budynek, wybierając najlepszą i najbardziej kompleksową metodę czyszczenia oraz późniejszej jej impregnacji.

Mycie elewacji

Do najpopularniejszych sposobów dbania o ściany budynku jest mycie elewacji. Można je przeprowadzić ręcznie, choć ciśnieniowe i czyszczenie parą pozwala na osiągnięcie lepszych efektów.

Polerowanie i szlifowanie elewacji

Polerowanie i szlifowanie elewacji to sposób na przyciągnięcie uwagi. Kamień jest bardzo popularnym materiałem w budownictwie i jak każdy z nich wymaga odpowiedniego traktowania. Kamień najczęściej spotykany jest na posadzkach, ale nie tylko. Niektóre budynki wyróżniają się świetlistą okładziną wykonaną z płyt kamiennych. Jest to bardzo reprezentacyjny element, który często wieńczy fasady sądów, banków lub nowoczesnego budownictwa.

Polerowanie kamienia

Polerowanie kamienia wymaga posiadania umiejętności posługiwania się maszynami polerskimi. W naszej firmie wykwalifikowani pracownicy potrafią bez problemu dobrać odpowiedni sprzęt do rodzaju materiału użytego w fasadzie.

Czyszczenie elewacji

Nasze usługi zapewniają nie tylko czyszczenie elewacji, ale także wypełnienie wszelkich powstałych ubytków. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od momentu wykonania planu napraw, doboru materiału do jego zastosowania i gruntownej naprawy wszystkich nieprawidłowości wynikających z upływu czasu, bądź innych czynników zewnętrznych. Szczegółowe informacje na temat naszych usług znajdziesz na naszej stronie.

Efekt czyszczenia elewacji
Efekt renowacji cegły na budynku zabytkowym

Dlaczego warto przeprowadzać renowację cegły?

Cegła to piękny, ale zarazem wymagający szczególnej uwagi materiał budowlany. Regularne przeprowadzanie prac renowacyjnych pozwala jednak na utrzymanie surowca w doskonałym stanie, nawet w przypadku wieloletniej eksploatacji. Świadczy takie usługi, wykorzystując wyłącznie środki renomowanych producentów oraz sprawdzone, solidne metody renowacyjne gwarantujące oczekiwaną efektywność.

Kiedy cegła wymaga pielęgnacji?

Pod wpływem ciągłej eksploatacji, cegła może ulegać postępującemu skażeniu biologicznemu i rozwarstwianiu. Wówczas niezbędne jest przeprowadzenie kilku czynności, najlepiej przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych środków chemicznych zwalczających mikroorganizmy. Renowacja cegły może być dodatkowo wzmocniona poprzez hydrofobizację, pozwalającą na wydłużenie trwałości materiału budowlanego. Kompleksowa realizacja prac jest dzięki temu w stanie przywrócić wygląd elewacji do pierwowzoru.

Na czym polegają prace renowacyjne?

Prace renowacyjne opierają się przede wszystkim na usuwaniu atmosferycznych oraz cementowych zanieczyszczeń z lica ścian, a także wypełnianiem lub wymianą uszkodzonych fug i cegieł.

Profesjonalna ekipa pracowników jest w stanie fachowo wykuć nieprawidłowe przemurowania i obtłuczone cegły, a także niepożądane fragmenty drewna, gipsu czy metalu. Wzmocnienie strukturalne oraz scalenie kolorystyczne dotyczy wszystkich elementów, czyli:

  • cegieł
  • spoiny
  • kitów

Wszelkie ubytki uzupełnione mogą być masą mineralną o podbarwieniu oraz uziarnieniu zbliżonym do oryginalnego surowca.

Pracownik podczas prac renowacyjnych
Wykorzystanie maszyny do piaskowania

Jakie metody są wykorzystywane?

W przypadku cegły prace renowacyjne przeprowadzić można na różne sposoby. Do najpopularniejszych należą metody ścierne oraz chemiczne. Wybór konkretnego rozwiązania zależy zarówno od rodzaju oczekiwanego efektu końcowego, jak i aktualnego stanu cegły. Nie bez znaczenia pozostają również materiały, przy użyciu których przeprowadzana jest renowacja. W naszej firmie stosowane są wyłącznie najnowocześniejsze narzędzia oraz akcesoria, co pozwala na uzyskanie znakomitego efektu w przypadku każdej realizacji.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami wideo z prac renowacyjnych. Zobaczycie Państwo w jaki spsoób wygląda renowacja elewacji oraz czyszczenie piaskowca. 

Chcesz uzyskać więcej informacji?