Renowacja kamienia – Obróbka strumieniowo-ścierna

Renowacja kamienia

Stare elewacje i posadzki kamienne mogą wyglądać pięknie. Trzeba tylko o nie odpowiednio zadbać, a to zadanie właśnie dla naszej firmy.

Dzięki nam każda nawierzchnia kamienna wygląda jak nowa

Nawet wyjątkowo trwałem i odporne na uszkodzenia mechaniczne materiały tracą z czasem swoje właściwości. Tak jest też z kamieniem naturalnym, na którym wskutek intensywnej eksploatacji mogą pojawiać się przebarwienia, zarysowania lub plamy. W przypadku elewacji kamiennych zły wpływ na stan kamienia najczęściej ma niewłaściwy montaż, brak konserwacji, promienie UV, zabrudzenia atmosferyczne czy też wysolenia i podciąganie kapilarne.

Jednak pracownicy naszej firmy doskonale wiedzą, w jaki sposób przywrócić pierwotne walory użytkowe i estetyczne powierzchniom marmurowym, granitowym, z piaskowca, trawertynu lub lastryko. Skuteczna renowacja kamienia sprawia, że w większości przypadków nie ma konieczności wymiany podłoża. Bez wątpienia to daje ogromne oszczędności – zarówno czasu, jak i pieniędzy, pracemożemy tak zaplanować aby nie wstrzymywać funkcjonowania budynku.

Usługa renowacji kamienia ma charakter kompleksowy.

• Dokładnie szlifujemy kamień niezawodnymi i nowoczesnymi maszynami, aby zlikwidować ewentualne nierówności oraz idealnie wyrównać podłoże.
• Uzupełniamy wszelkie ubytki za pomocą szpachli epoksydowych, idealnie dopasowanych kolorystycznie do odnawianego kamienia.

• Dwa kolejne kroki to szlifowanie i polerowanie posadzki.
• Przeprowadzamy krystalizację kamienia w celu uzyskania twardej, spoistej, nieprzepuszczalnej i błyszczącej powierzchni.
• Precyzyjnie polerujemy oraz impregnujemy kamienne podłoże.

W przypadku elewacji prace bywają bardziej złożone i bez szczegółowych informacji takich jak zalecenia konserwatorskie czy też projekt prac nie da się opisać prac wykonywanych przy elewacjach.
• Wykonujemy wymiany i naprawy punktowe elewacji ceglanych i kamiennych.
• Zszywamy pęknięcia
• Przeprowadzamy czyszczenie niskociśnieniowe i z użyciem lasera.
• Iniekcje i impregnacje są również przez nas wykonywane.

Uzyskane efekty często zaskakują naszych klientów.

Brudna, zniszczona elewacja? Nasza ekipa przywróci jej piękno!

Specjalizujemy się też w czyszczeniu, odnawianiu i impregnowaniu nawet najbardziej zniszczonych fasad kamiennych oraz ceglanych. Stosujemy wyłącznie metody skuteczne, a zarazem całkowicie bezpieczne.

Piaskowanie elewacji z wykorzystaniem niskociśnieniowych technologii JOS i Remmers Rotec z płynną regulacją ciśnienia od 0,1 bara nie powoduje uszkodzenia lica materiału czy wypłukania spoin. To niezwykle delikatne metody, idealne do czyszczenia nawet finezyjnych elementów dekoracyjnych, figur i ornamentów. Praktycznie nie wytwarzają pylenia, co jest sporym problemem przy tradycyjnych sposobach wysokociśnieniowych. Strumieniowanie niskociśnieniowe i mgławicowe umożliwia stopniowe usuwanie zanieczyszczeń z elewacji w osłonie wody bądź na sucho.
Dlatego klienci powierzają nam również renowacje obiektów zabytkowych, które wymagają szczególnej ostrożności, aby zachować wszelkie historyczne detale.

Warto nam zaufać. Oto nasze atuty:

• Ponad 20-letnie doświadczenie w renowacji kamienia naturalnego. Dlatego jesteśmy w stanie zapewnić rzeczywiście wysoką jakość usług.
• Wykwalifikowany zespół, który stale rozwija swoje kompetencje. Właśnie dzięki temu wiemy, jak przywrócić dawny blask starej posadzce kamiennej czy zniszczonej elewacji.
• Wiedza i doświadczenie wynikające z setek przeprowadzonych renowacji. Bezsprzecznie pozwala nam to przedstawić Państwu naszą ofertę.
• Doskonała znajomość technologii renowacji kamienia oraz posiadanie profesjonalnego sprzętu. To sprawia, że zapewniamy krótkie terminy realizacji i świetne efekty.
• Niezawodne metody pracy. W związku z tym piaskowanie elewacji czy odnowienie posadzek nie naraża struktury kamienia na dodatkowe uszkodzenia. Nie prowadzi też do naruszenia jego naturalnej powierzchni.

Szuka przywracania dawnego blasku elewacjom i nawierzchniom kamiennym to nasza specjalność

Nie słowa, ale wszystkie dotychczasowe realizacje dowodzą skutecznego działania naszej firmy. Dlatego nieustannie poszerza się baza naszych klientów. A mamy ich nie tylko na terenie Polski, ale całej Europy.
To osoby prywatne, które chcą na nowo cieszyć się z piękna posadzek marmurowych lub przywrócić urok fasadzie swojego domu.
To również firmy, deweloperzy, spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe.
Dbamy zatem nie tylko o powierzchnie domów jednorodzinnych, ale także o budynki wielorodzinne, biurowce i większe obiekty użyteczności publicznej oraz obiekty zabytkowe. Część efektów naszej pracy można zobaczyć w galerii zdjęć.

Zaufaj nam, jak setki innych klientów z całej Europy

Zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą wszystkich klientów, których interesuje skuteczna renowacja kamienia, konserwacja posadzek marmurowych i betonowych, a także piaskowanie i renowacja elewacji. Doradzimy i dopasujemy odpowiednią metodę czyszczenia, uzupełniania ubytków oraz impregnacji. Wybierzemy też optymalne środki do konkretnego podłoża. Z naszą pomocą każda kamienna i ceglana nawierzchnia będzie ponownie prezentować się olśniewająco.