Na czym polega proces renowacji marmuru?

Renowacja marmuru

Renowacja posadzek i schodów marmurowych

Renowacja marmuru czy też renowacja posadzek marmurowych jest procesem złożonym z kilku etapów w trakcie których dokonujemy kompleksowego remontu posadzki kamiennej.

Renowacja marmuru do stanu pierwotnego

Nawet najbardziej zniszczoną podłogę kamienną jesteśmy w stanie doprowadzić do pierwowzoru. By określić dokładny zakres prac niezbędna jest wizja lokalna na podstawie której optymalnie dobieramy technologię renowacji oraz termin realizacji, doradzamy również w zakresie bieżącego utrzymywania posadzki marmurowej.

Proces renowacji marmuru

Renowację powierzchni zaczynamy od wymian płyt i wyrównania posadzki, czasami w trakcie prac przygotowawczych zachodzi potrzeba usunięcia kleju pozostałego po montażach wykładzin. Ponieważ wielu z naszych klientów nie zdawało sobie sprawy z możliwości odnowienia zniszczonej podłogi marmurowej i przykrywało je wykładzinami.

Równanie posadzki marmurowej

Do równania posadzek marmurowych używamy ciężkich maszyn oraz frezów diamentowych, należy pamiętać że właśnie w trakcie tego etapu uzyskujemy ostateczną płaszczyznę posadzki co istotnie wpływa na całokształt prac-niewłaściwie wyrównana posadzka psuje ostateczny efekt prac. Po zakończeniu równania posadzki marmurowej możemy przejść do następnego etapu jakim jest szlifowanie marmuru

Szlifowanie marmuru

Szlifowanie marmuru bądź szlifowanie posadzki marmurowej jest kolejnym etapem jaki musimy wykonać w trakcie renowacji podłogi kamiennej. Po wyrównaniu powierzchni oraz licowaniu wszystkich płyt przychodzi czas na dokonaniem napraw uszkodzonych płyt oraz właściwej ich naprawy. Dlatego też wszelkie miejsca uszkodzone zostają odtłuszczone i przygotowane do wypełnienia szpachlami dwuskładnikowymi kolorystycznie dobranymi do podłoża.

Odnowienie posadzki marmurowej – uzupełnianie ubytków

Wypełnień ubytków w marmurze należy dokonywać podczas właśnie tego etapu prac. Jeśli uzupełnienia wykonalibyśmy później to nadmiar szpachli którą są wypełniane ubytki byłby bardzo ciężki do usunięcia-wyższe gradacje ściernic diamentowych tylko polerują posadzkę kamienną . Czasami klienci zamawiają usługę renowacji podłogi łącznie z wycinaniem spoin oraz ponownym ich wypełnianiem. W takim przypadku niezbędne jest wycięcie mechaniczne spoin co istotnie przedłuża prace lecz należy pamiętać że nie można wypełniać fug żywicami przy podłogach kamiennych ogrzewanych takie podłogi pracują i może dojść do pękania płyt. Po wykonaniu wszelkich napraw oraz uzupełnień możemy przystąpić do szlifowania marmuru. Prace rozpoczynamy od szlifowania wstępnego kolejno przechodząc przez kolejne granulacje. Po każdej obróbce przemywamy i osuszamy posadzkę w celu uwydatnienia pozostałych rys, kończąc etap szlifowania marmuru możemy przejść do następnego jakim jest polerowanie marmuru.

Polerowanie marmuru

Polerowanie marmuru lub polerowanie kamienia jest jednym z etapów prac w trakcie renowacji posadzki. Po każdej gradacji należy zebrać powstały urobek odkurzaczami przemysłowymi oraz osuszyć powierzchnię. Następnie dokonujemy dokładnych oględzin podłogi celem uniknięcia jakichkolwiek zarysowań, dla przykładu kilka ziarenek piasku które dostaną się pod głowicę maszyny szlifującej zmuszą nas do cofnięcia się kilka kroków wstecz dlatego tak istotnym jest właściwe utrzymanie czystości obrabianej podłogi kamiennej. W trakcie polerowania posadzki marmurowej bądź wykonanej z konglomeratu, granitu uzyskujemy ostateczny wygląd nowej podłogi. Równocześnie z obróbką dużymi szlifierkami prowadzi się prace polegające na obróbce ręcznej krawędzi posadzki ,po zakończeniu polerowania marmuru możemy przejść do ostatnich prac jakimi są krystalizacja marmuru tzw. utwardzenie marmuru oraz impregnacja (impregnacja marmuru) hydrofobowa posadzki.

Odnawianie marmuru

Gravit to firma, która specjalizuje się w renowacji marmuru, renowacji podłóg, renowacji kamienia naturalnego i innych powiązanych usługach. Jakość, której możesz zaufać. Jesteśmy dumni z naszej profesjonalnej obsługi i dużego doświadczenia. Klienci zaufali nam, jeśli chodzi o ich potrzeby w zakresie renowacji marmuru, ze względu na naszą jakość wykonania.

Szybkie terminy, gwarantowane. Nasza firma oferuje krótkie czasy realizacji wszystkich projektów, w tym renowację marmuru, renowację podłóg, renowację kamienia naturalnego (renowacja kamienia naturalnego) i inne powiązane usługi. Dotrzymujemy naszej obietnicy szybkiego wykonania pracy, dzięki czemu nie musisz się martwić o niedotrzymanie terminów.

Odnawianie posadzek

Marmur to rodzaj skały metamorficznej, która składa się głównie z kalcytu. Renowacja marmuru to proces, w którym naprawia się i konserwuje marmurowe powierzchnie. Najczęstszą przyczyną uszkodzeń powierzchni marmurowych jest naturalna kwasowość wody deszczowej, która powoduje, że rozpuszcza ona powierzchnię kamienia. Kompleksowa renowacja marmuru polega głównie na oczyszczeniu i wypolerowaniu powierzchni okładem lub roztworem chemicznym w celu usunięcia brudu, plam i wykwitów z powierzchni. Najczęstszą formą renowacji jest usunięcie starego wykończenia z podłogi, oczyszczenie i przygotowanie powierzchni do renowacji, a następnie nałożenie nowego wykończenia. Proces można wykonać ręcznie lub maszynowo.

Gravit – najlepsza firma zajmująca się renowacją kamienia naturalnego w mieście. Od ponad 20 lat zajmujemy się renowacją marmuru i kamienia naturalnego. Oferujemy profesjonalną, wysokiej jakości obsługę w przystępnej cenie. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu możemy zaoferować różnorodne usługi, od renowacji marmuru i kamienia naturalnego po renowację podłóg i nie tylko.

Szybkie terminy nie stanowią dla nas problemu. Pracujemy z krótkimi terminami, dzięki czemu nigdy nie przegapisz kolejnego terminu. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze możemy z łatwością sprostać Twoim wymaganiom dotyczącym terminów.

Odnawianie kamienia naturalnego

Profesjonalny serwis? Jak najbardziej. Gravit to będąca na rynku od 20 lat firma, która specjalizuje się w renowacji marmuru, renowacji podłóg, renowacji kamienia naturalnego i innych powiązanych usługach. Jesteśmy najlepsi w tym, co robimy. Nasza profesjonalna obsługa została doceniona przez wielu zadowolonych klientów, którzy polegają na nas w zakresie swoich marmurowych potrzeb.

Proces renowacji to proces przywracania pierwotnego stanu podłogi, na przykład poprzez usunięcie lub naprawę wszelkich uszkodzonych czy zużytych materiałów. Proces ten ma na celu zachowanie wyglądu i funkcji podłogi. Proces renowacji można wykonać ręcznie lub maszynowo.

W przypadku ręcznego odnawiania podłóg istnieją różne metody usuwania starych materiałów i zastępowania ich nowymi. Istnieją dwie główne metody renowacji podłóg: zdzieranie i szlifowanie. Zdzieranie polega na usunięciu wszystkich starych materiałów z posadzki w celu przygotowania jej do nowych, natomiast szlifowanie polega na usunięciu tylko części starych materiałów w celu przygotowania podłogę na nowe. Trzy najpopularniejsze metody szlifowania podłóg to ręczne, mechaniczne i pneumatyczne. Szlifowanie ręczne polega na użyciu rąk do usuwania starych materiałów papierem ściernym, podczas gdy szlifowanie mechaniczne polega na użyciu szlifierki elektrycznej do usuwania starych materiałów.

Renowacja marmuru cena

Duże doświadczenie sprawia, że wiemy, co robimy. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży możesz zaufać, że wiemy, co robimy. Mamy rozległą wiedzę na temat marmuru i kamienia naturalnego, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twój projekt zostanie wykonany poprawnie za pierwszym razem!

Gravit to profesjonalna firma zajmująca się renowacją, która specjalizuje się w renowacji marmuru, renowacji podłóg i renowacji kamienia naturalnego. Mamy duże doświadczenie w branży z szybkimi terminami realizacji i atrakcyjnymi cenami. Oferujemy pełen zakres usług w zakresie renowacji marmuru, renowacji podłóg oraz renowacji kamienia naturalnego. Interesuje Cię renowacja marmuru? Cennik znajdziesz na naszej stronie.