Realizacje z Renowacji Posadzek Betonowych i Lastryko

Posadzki betonowe i lastryko powstają z twardych i mocnych mieszanin, które wykazują optymalną podatność na szlifowanie i polerowanie przy dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednia obróbka diamentowa pozwala na uzyskanie połysku naturalnego kamienia, zapewniającego pożądany efekt estetyczny. Z czasem posadzki z betonu i lastryko ulegają jednak szarzeniu i matowieniu, dlatego wymagają odpowiedniej renowacji.

Renowacja posadzek betonowych i lastryko

Renowacja posadzek betonowych i lastryko polega na zastosowaniu odpowiednich technologii, które pozwalają na kompleksową odnowę ich powierzchni. Proces ten polega na usunięciu wszystkich zanieczyszczeń, zmatowień i zarysowań, a następnie uzupełnieniu ubytków wypełniaczami.
Wykorzystanie właściwych materiałów sprawia, że wypełnione elementy w nieznacznym stopniu odróżniają się od pozostałej części podłoża. Lastryko zabezpieczane jest również specjalnymi krystalizatorami oraz impregnatami, które ograniczają chłonność posadzki oraz ułatwiają późniejszą pielęgnację. Profesjonalne wykonanie tych prac pozwala na zachowanie unikalnego charakteru lastryko.

Efekty renowacji posadzek betonowych i lastryko

Po prawidłowo przeprowadzonej renowacji, posadzki betonowe i lastrykowe zyskują zupełnie nową jakość. Ich powierzchnia jest nie tylko pozbawiona ubytków oraz wyrównana, ale również odpowiednio błyszcząca. Renowacja pozwala na wyeksponowanie największych atutów posadzek z lastryka, które obecnie wracają do mody. Nie warto więc ich wymieniać, a jedynie poddać kompleksowej odnowie.