Renowacja Posadzek Kamiennych

Odnowiona i wzmocniona posadzka dzięki renowacji kamienia naturalnego

Kamień jest materiałem odznaczającym się niezwykłą trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Niestety wraz z upływem czasu, na skutek użytkowania, zaczyna tracić swoje pierwotne właściwości. Na szczęście jest sposób na przywrócenie utraconych walorów użytkowych i estetycznych, służy temu renowacja kamienia naturalnego. Posadzka wykonana z kamienia naturalnego może zostać poddana renowacji, co przekłada się na ogromną oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba wymieniać jej na nową, wystarczy zlecić jej odnowienie firmie Gravit.

Efekt renowacji posadzki kamiennej

Profesjonalna renowacja kamienia naturalnego gwarancją uzyskania oczekiwanych efektów

Renowację posadzek kamiennych powinno się powierzyć firmie, która dzięki swojej obszernej wiedzy, kompetencjom i wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu jest w stanie zrealizować powierzone zlecenia na najwyższym poziomie, z dbałością o każdy szczegół. W celu usprawnienia realizacji prac nasza ekipa pracowników jest powiększana o sprawdzonych podwykonawców. Wszystko to przekłada się na kompleksowość oferowanych usług kamieniarskich, z dbałością o potrzeby i oczekiwania klienta. Może on liczyć na fachowe doradztwo w zakresie przygotowania oferty, doboru odpowiedniego rodzaju materiału, montażu elementów kamiennych, konserwacji i renowacji. Własny zakład kamieniarski w mieście Warszawa pozwala firmie na stałą sprzedaż kamienia naturalnego importowanego z rozmaitych miejsc na całym świecie. Do wyboru jest wysokiej jakości granit, marmur, piaskowiec, konglomerat, bazalt, onyks i trawertyn.

Kompleksowa impregnacja marmuru

Renowacja posadzek kamiennych umożliwia zlikwidowanie nierówności, zarysowań i zmatowień, które powstają na skutek ich eksploatacji. Kolejną zaletą jest zwiększenie ochrony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Renowacja kamienia naturalnego przyczynia się do wydłużenia jego okresu żywotności, dzięki czemu posłuży użytkownikowi przez wiele lat. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż wymiana posadzki na nową, można mówić o kilkakrotnie niższych kosztach. Renowacja dotyczy różnego rodzaju powierzchni kamiennych, łącznie z granitem, marmurem, piaskowcem, trawertynem czy lastryko. Kompleksowe usługi kamieniarskie dotyczą również czyszczenia, polerowania i szlifowania posadzki z kamienia. Zostaje ona odpowiednio zabezpieczona podczas zabiegu krystalizacji i impregnacji.

Proces szlifowania marmuru

Renowacja posadzek kamiennych sposobem na przywrócenie im utraconego piękna

Posadzka kamienna wymaga regularnej renowacji, jeśli ma zachować swoje walory użytkowe i estetyczne, pięknie wyglądać przez wiele lat. Kluczowy jest profesjonalny montaż wysokiej jakości kamienia, następnie odpowiednie zabezpieczenie posadzki i prawidłowe jej pielęgnowanie. Podłogi wykonane ze szlachetnych materiałów budowlanych są narożne na wielorakie czynniki niszczące: woda i zawarte w niej związki chemiczne, spaliny i drobinki kurzu znajdujące się w powietrzu, ścieranie posadzki. Przyczyniają się one do utraty poleru, powstawania nieestetycznych zarysowań, przebarwień, plam. Zaniedbana posadzka kamienna sprawia wrażenie zabrudzonej, dochodzi wręcz do kruszenia się struktury kamienia. Sposobem na wydłużenie żywotności posadzek kamiennych jest ich renowacja. Niezbędne będzie wykonanie prac z zakresu impregnacji, szlifowania, krystalizacji i polerowania.

Na renowację kamienia naturalnego typu marmur składa się między innymi uzupełnianie powstałych w nim ubytków, na końcu poddaje się go zabiegowi zabezpieczającemu powierzchnię(impregnacja). Niezwykły połysk można uzyskać za pomocą obróbki diamentowej marmuru, a wykonanie prac na mokro pozwala na zachowanie czystości, nie trzeba martwić się o powstanie dodatkowych zabrudzeń na skutek kurzenia się obrabianego materiału. Do realizacji zlecenia używany jest wyłącznie profesjonalny sprzęt, obsługiwany przez doświadczony personel. Gwarancję profesjonalnie wykonanej usługi potwierdza wynik uzyskany za pomocą miernika połysku. W zależności od potrzeb i oczekiwań, można uzyskać efekt lustrzanego blasku lub tak zwanej mokrej podłogi. Wystarczy dobór odpowiedniej technologii i pielęgnacji, aby posadzka miała preferowane przez klienta walory użytkowe i estetyczne. Zastosowanie profesjonalnej chemii kamieniarskiej renomowanych marek (AKEMI, GENERAL i BELIZZONI) umożliwia pozbycie się wszelkich zabrudzeń, nawet tych najbardziej uporczywych.
Uzupełnianie ubytków w powierzchni marmuru

Na czym polega renowacja posadzek kamiennych w firma Gravit?

W celu odnowienia kamienia naturalnego niezbędne jest poddanie go zabiegowi szlifowania i polerowania. W ten sposób posadzka nabiera głębokiego, lustrzanego połysku, żywych kolorów. Podłoga zostaje wyrównana przez usunięcie wszelkich zagłębień i wystających elementów. Uzyskanie takich efektów staje się możliwe dzięki użyciu przekładni planetarnych, wyposażonych w nowoczesne wkładki diamentowe. Firma Gravit dysponuje niezawodnym parkiem maszyn, na który składają się NUOVA MONDIAL MEC i ACHILLI (umożliwiające uzyskanie efektu idealnie wyrównanej posadzki) oraz HTC i SCANMASKIN. W zależności od potrzeb klienta, przed szlifowaniem możliwe jest wykonanie szeregu dodatkowych prac kamieniarskich typu wymiana płyt, cięcie posadzki, kotwienie i spajanie głuchych płytek z podłożem. Oferta firmy dotyczy również układania posadzek i schodów wykonanych z kamienia.

Efekt polerowania marmuru

Proces szlifowania kamienia naturalnego polega na wygładzeniu podłogi przy pomocy wkładek z diamentowym materiałem ściernym wtopionym w metal, dzięki czemu wyeliminowane zostają wszelkie uskoki. Po fazie szlifowania przystępujemy do uzupełnienia ubytków szpachlami epoksydowymi, dobranymi kolorystycznie do obrabianego podłoża. Prace wykończeniowe polegają na starciu wszelkich zarysowań powstałych na powierzchni za pomocą wkładek diamentowych o ziarnach mniejszych i mniej twardych. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zawsze zaczyna się od szlifowania grubego, po czym zamyka pory kamienia. Ostatnim etapem jest krystalizacja kamienia przy użyciu materiału ściernego o bardzo drobnym ziarnie i starannie dobranych środków chemicznych – dzięki temu zabiegowi powierzchnia staje się spoista, twarda, błyszcząca i nieprzepuszczalna. Wykonujemy krystalizację kamienia na sucho lub na mokro. W pierwszym przypadku wykorzystuje się płynne krystalizatory i pady z wełny stalowej oraz szorowarkę i dysk termiczny. Do przeprowadzenia krystalizacji na mokro niezbędne są specjalne proszki do krystalizacji wapieni, pady i szorowarka, dzięki którym można zniwelować nieestetyczne zmatowienia powstałe na powierzchni kamiennej.

Krystalizacja marmuru

Zachęcamy do obejrzenia filmu z renowacji posadzek. Zajmujemy się polerowaniem i szlifowaniem marmuru. Realizujemy zlecenia na terenie całej Europy.

CHCESZ UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI?