Renowacja Posadzek Kamiennych

Renowacja posadzek kamiennych, krystalizacja marmuru.

Marmury, granity, konglomeraty i trawertyny są obecnie najczęściej stosowanym budulcem wykończeniowym, a stanowiąc istotną pozycję w kosztach wykonania inwestycji, powinny być fachowo zabezpieczone. Zapoznaj się również z naszą usługą

Pomimo iż stwarzają wrażenie trwałych narażone są na szereg niszczących czynników takich jak:

  • woda i znajdujące się w niej związki chemiczne,
  • powietrze zanieczyszczone spalinami i kurzem,
  • ścieranie posadzki (szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu).
Efekt renowacji posadzki kamiennej

Negatywne skutki wymienionych czynników powodują szybką utrata poleru, przebarwienia, plamy, kruszenie struktury kamienia oraz ogólne wrażenie brudu.

Impregnacja marmuru

Przeprowadzamy kompleksowe renowacje posadzek kamiennych, uzupełniamy ubytki w powierzchni, wykonujemy impregnację marmuru. W trakcie renowacji nie używamy żadnych past podnoszących połysk i autopolerów. Połysk uzyskiwany jest poprzez obróbkę diamentową powierzchni. Prace wykonywane są na mokro nie powodując kurzenia. Usługi wykonujemy w wykończonych pomieszczeniach, a ich odbiór odbywa się przy zastosowaniu profesjonalnych urządzeń (mierników połysku), w tym przypadku klient jest pewien jakości wykonanej usługi.

Renowacja posadzek z kamienia

Często renowacja posadzki kamiennej jest tańsza od jej wymiany na płytki ceramiczne. Stosując nowoczesną technologię renowacji i pielęgnacji kamienia naturalnego uzyskujemy doskonałe efekty końcowe – od lustrzanego blasku do efektu „mokrej podłogi”, a co równie ważne po dokonanym zabiegu podłoże kamienne wymaga o wiele mniej pracy przy utrzymaniu go w czystości, gdyż brud nie wnika w głąb tylko zostaje na powierzchni, skąd łatwo daje się usunąć, dzięki stosowaniu przez nas najlepszej chemii kamieniarskiej firm AKEMI, GENERAL i BELIZZONI.

Kompleksowa impregnacja marmuru

Pragniemy Państwu zaprezentować sposoby fachowej renowacji i zabezpieczenia kamienia naturalnego.

Szlifowanie i polerowanie kamienia naturalnego jest to stosunkowo nowa, włoska technologia, zapewniająca głęboki, lustrzany połysk, a także żywe kolory podłoża.

Szlifowanie marmuru

Takie efekty otrzymujemy stosując przekładnie planetarne z nowoczesnymi wkładkami diamentowymi. Metoda ta jest o wiele skuteczniejsza pod względem efektu końcowego od metody powszechnie stosowanej w naszym kraju, jaką jest szlifowanie maszynami z tzw. nerkami.

Do wykonywania usług renowacji posadzki kamiennej posiadamy park ciężkich maszyn firm:

  • NUOVA MONDIAL MEC
  • ACHILLI
  • HTC
  • SCANMASKIN

Renowacja posadzki

Maszyny dwóch pierwszych firm mają tą przewagę nad konkurencją, że pracują ruchem wahadłowym zajeżdżając w dużym stopniu na poprzednie pasma przejazdów, co zapewnia idealne wyrównanie posadzki. Jest to szczególnie ważne w przypadku jakości końcowej, nie następuje tzw. popłynięcie posadzki. Należy pamiętać, że jeśli wykonuje się renowację posadzki pierwszy raz i źle się wyprowadzi płaszczyznę to nie będzie można już nigdy poprawić jej zgodnie ze sztuką.

Układamy posadzki i schody kamienne

Przed przystąpieniem do prac szlifierskich możemy wykonać dodatkowe prace kamieniarskie, takie jak: wymiana płyt, cięcie posadzki lub też kotwienie i spajanie z podłożem głuchych płytek. Jeśli zajdzie taka potrzeba to podejmujemy się również układania posadzek i schodów kamiennych.

Proces szlifowania marmuru

Szlifowanie marmuru

W czasie tej operacji przy użyciu wkładek diamentowych o grubych, ostrych ziarnach, następuje tzw. „wyrównanie” podłogi, eliminujące wszelkie wystające punkty i zagłębienia. Otrzymuje się wtedy powierzchnię, na której można wykonywać kolejne czynności. Należy pamiętać, że właśnie w tej fazie, uzyskuje się ostateczną płaszczyznę podłogi. Na tym etapie stosowane są wkładki, których materiał ścierny -diament- wtopiony jest w metal, co umożliwia niwelowanie uskoków i wyrównanie posadzki.

Po fazie szlifowania marmuru

Następuje proces oględzin powierzchni oraz pozostałych ubytków i uzupełnienie ich szpachlami epoksydowymi, kolorystycznie dobranymi do podłoża (niektóre z kamieni naturalnych są powierzchniowo szpachlowane i żywicowane od nowości, jest to patent stosowany przez zakłady kamieniarskie dla podniesienia jakości materiału). Dlatego materiał może zostać uszkodzony podczas szlifowania przez niewykwalifikowaną ekipę. Posiadamy park ciężkich maszyn powyżej 300 kg z przekładniami planetarnymi, które są niezbędne przy obróbce posadzek granitowych i bazaltowych.

Uzupełnianie ubytków w powierzchni marmuru

Polerowanie marmuru

Serią wkładek diamentowych o ziarnach mniejszych i mniej twardych dokonuje się prac wykończeniowych powierzchni, ścierając wszelkie rysy powstałe po poprzednim, grubym materiale ściernym. Znając tajniki technologii staje się jasne dlaczego tak ważny jest w tej fazie rodzaj ziarna ściernego. Szlifowanie należy rozpocząć od „pumeksowania” (szlifowanie grube, przypominające stosowanie pumeksu), a zakończyć zamknięciem porów kamienia (jest to warunek niezbędny, aby móc przejść do następnego etapu).

Efekt polerowania marmuru

Krystalizacja wapienia i marmuru

Termin ten dotyczy ostatecznego etapu pracy, podczas którego stosuje się materiał ścierny o bardzo drobnym ziarnie oraz środki chemiczne odpowiednie do danego materiału (impregnacja, krystalizacja), które działając na kamień sprawiają że powierzchnia staje się spoista, nieprzepuszczalna, twarda i błyszcząca.

POSADZKA MARMUROWA – KRYSTALIZACJĘ można wykonać na dwa sposoby:

Krystalizacja marmuru na sucho, wykonuje się przy użyciu płynnych krystalizatorów oraz padów z wełny stalowej o odpowiedniej gradacji. Do usługi niezbędna jest tzw. szorowarka (nigdy polerka wysokoobrotowa, ponieważ można przypalić posadzkę). Bardzo przydatnym okazuje się dysk termiczny, który znacząco przyspiesza prace.

Krystalizacja marmuru na mokro, wykonuje się z użyciem proszków do krystalizacji wapieni oraz padów i szorowarki. Zalecamy tą metodę do stosowania na posadzkach już eksploatowanych, ponieważ usuwają w znacznym stopniu zmatowienia w ciągach komunikacyjnych i dobrze się sprawdza w przypadku bieżącej konserwacji powierzchni kamiennych.

Należy pamiętać że jakąkolwiek krystalizację wapienia można przeprowadzić na danej powierzchni tylko do czterech razy, następnie należy wykonać tzw. szlif marmuru.

Krystalizacja marmuru

Zachęcamy do obejrzenia filmu z renowacji posadzek. Zajmujemy się polerowaniem i szlifowaniem marmuru. Realizujemy zlecenia na terenie całej Europy.

CHCESZ UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI?