Czym jest proces szlifowania kamieni?

Szlifowanie kamieni

Czym jest proces szlifowania kamienia?

Szlifowanie to najczęściej stosowany sposób obróbki różnego rodzaju kamienia od marmurów przez granity aż po trawertyny i onyxy . Odbywa się ono w ramach przygotowania powierzchni, która ma być poddana renowacji i konserwacji. Przed przystąpieniem do procesu należy upewnić się, że szlifowana powierzchnia jest całkowicie wyrównana oraz wszelkie ubytki w kamieniu są wypełnione.

Kamień w swej istocie ma twardą postać ale mimo wszystko ulega zarysowaniom, pęknięciom, miejscowym matowieniem oraz zabrudzeniom. Aby usunąć powstałe niedoskonałości należy zastosować proces szlifowania kamienia, który doskonale usuwa powstałe niedoskonałości nadając powierzchnią dawną świetność.

Do zalet szlifowania możemy zaliczyć:

  • usunięcie wad powstałych podczas układania posadzki
  • usunięcie uszkodzeń mechanicznych powstałych w skutek użytkowania
  • równa powierzchnia powstała w skutek szlifowania znacząco ułatwia konserwację i utrzymanie czystości, a impregnacja zabezpiecza przed wchłanianiem płynów

Dlatego jeżeli na kamiennych powierzchniach pojawią się rysy, nierówności oraz zabrudzenia, których nie można usunąć, warto zwrócić się do naszej firmy.

Gruntowne szlifowanie kamienia naturalnego

Zajmiemy się gruntownym wykonaniem usługi szlifowania kamienia. Długoletnie doświadczenie w parze ze specjalistycznym sprzętem pozwala nam sprostać każdemu zleceniu. Dołożymy wszelkich starań aby zrealizowane przez nas zlecenie zupełnie zadowoliło klienta a szlifowane powierzchnie zyskały dawną świetność.