Szlifowanie marmuru

Szlifowanie marmuru

Naprawy marmuru

Szlifowanie marmuru bądź szlifowanie posadzki marmurowej jest jednym z etapów renowacji podłogi kamiennej. Po wyrównaniu powierzchni oraz licowaniu wszystkich płyt przychodzi czas na dokonanie niezbędnych napraw.

Kamień naturalny jest pięknym, nadającym niepowtarzalny efekt wizualny budulcem, ale wymaga regularnej dbałości, a raz na jakiś czas – również konserwacji i renowacji. W niektórych sytuacjach samo polerowanie marmuru może okazać się niewystarczające.

Zakres prac musi być za każdym razem oceniony indywidualnie. Dzięki temu ostateczny efekt będzie najbardziej zadowalający.

Remonty marmuru – o czym warto pamiętać

Obowiązkowym elementem jest właściwe przygotowanie powierzchni do procesu szlifowania. Dlatego też w pierwszej kolejności wszelkie miejsca uszkodzone zostają odtłuszczone i przygotowane do wypełnienia szpachlami dwuskładnikowymi.
Szpachle każdorazowo dobierane są kolorystycznie do podłoża, co zapewnia najlepszy efekt wizualny.

Wszelkie uzupełnienia należy wykonywać minimum dwukrotnie, ponieważ szpachle mają rzadką konsystencję i często zapadają się poniżej poziomu materiału.
Wszelkich wypełnień ubytków w marmurze należy dokonywać podczas właśnie tego etapu prac.

Jeśli uzupełnienia wykonalibyśmy później, to nadmiar szpachli, którą są wypełniane ubytki, byłby bardzo ciężki do usunięcia. Wyższe gradacje ściernic diamentowych tylko polerują posadzkę kamienną, a powierzchnia powinna być idealnie wyrównana.

Uzupełnianie marmuru wraz z wycinaniem spoin

Czasami klienci zamawiają usługę renowacji podłogi łącznie z wycinaniem spoin oraz ponownym ich wypełnianiem. W takim przypadku niezbędne jest wycięcie mechaniczne spoin. Taki zabieg rzeczywiście istotnie przedłuża prace. Ale tylko prawidłowe wycięcie i wypełnienie zagwarantuje trwałość wykonania.

Warto pamiętać, że nie można wypełniać fug przy podłogach kamiennych ogrzewanych żywicami. Takie podłogi pracują i może dojść do pękania płyt.
Czyszczenie marmuru musi być przemyślane i dostosowane do stanu powierzchni.

Marmur, jak każdy kamień naturalny, wymaga odpowiedniego traktowania. Po ocenie stanu powierzchni, głębokości rys i obecności ubytków, w zależności od rodzajów marmuru, nasi doświadczeni eksperci dobierają odpowiednie metody oraz środki.

Dobrze przeprowadzona renowacja pozwoli na osiągnięcie najlepszego efektu. Oznacza to między innymi, że odbite światło nie będzie załamywało się na spojeniach, ale pomoże efektownie rozświetlić wnętrze.

Etapy w procesie szlifowania marmuru

Po wykonaniu wszelkich napraw oraz uzupełnień możemy przystąpić do właściwego szlifowania marmuru. Prace rozpoczynamy od szlifowania wstępnego. Następnie kolejno przechodzimy przez trzy granulacje: 50, 100, 200.

Po każdej obróbce bardzo dokładnie przemywamy i osuszamy posadzkę w celu uwydatnienia pozostałych rys. Po zakończeniu szlifowania marmuru możemy przejść do następnego etapu działań, jakim jest polerowanie marmuru.

Szlifowanie marmuru cena

Brak stałego cennika usług podyktowany jest naszym ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie. Obowiązkowym elementem nawiązania współpracy jest ocena stanu powierzchni mającej być przedmiotem czyszczenia lub konserwacji.

Aby dowiedzieć się więcej, warto skontaktować się z naszym biurem. Zdjęcia dokumentujące niektóre z licznych realizacji, również w obiektach zabytkowych, zamieściliśmy w galeriach na naszej stronie.

Pytania o konkretne usługi lub doradztwo w sprawach związanych z renowacją powierzchni można wysłać wygodnie poprzez formularz kontaktowy w zakładce KONTAKT. W treści wystarczy wpisać hasło polerowanie marmuru lub inne, interesujące zagadnienie oraz krótko opisać specyfikę zlecenia i lokalizację nieruchomości.

Renowacja powierzchni z kamienia naturalnego

Do renowacji zgłaszane są nie tylko posadzki, ale też ściany, parapety lub inne, mniejsze instalacje. W naszej ofercie znajdziesz również inne usługi dotyczące renowacji różnych powierzchni. Szeroki wachlarz usług dotyczy również rodzajów materiałów. Wykonujemy między innymi polerowanie marmuru, polerowanie granitu, szlifowanie granitu, zabiegi takie jak krystalizacja marmuru.

Przyjmujemy zlecenia na terenie całej Polski, pracujemy również w innych krajach europejskich, świadcząc kompleksowe usługi czyszczenia i renowacji powierzchni wykonanych z kamieni naturalnych, a także cegieł i konstrukcji stalowych.