Szlifowanie posadzek wykonanych z betonu, kamienia, lastryka i marmuru

Szlifowanie posadzek

Szlifowanie posadzki może okazać się jednym z prostszych, a jednocześnie bardziej efektywnych sposobów na to, aby przywrócić zniszczonej powierzchni piękny wygląd. To metoda będąca jednym z elementów renowacji stosowana w celu usunięcia nierówności – etap niezbędny przed profesjonalnym polerowaniem.

Trwałe zabrudzenia i uszkodzenia widać z czasem na każdym rodzaju intensywnie użytkowanej posadzki. Na szczęście możliwe jest szlifowanie powierzchni betonowych, jak i pozostałych rodzajów nawierzchni.

Posadzka może być dekoracyjną, wierzchnią warstwą podłogi, ale też powierzchnią, na której kładzione są płytki, parkiety. Przygotowanie gładkiej powierzchni może mieć więc znaczenie wizualne, ale również praktyczne.

Szlifowanie posadzek betonowych

Na czym polega szlifowanie betonu? Przede wszystkim na ocenie powierzchni, użyciu specjalistycznych maszyn i wyborze odpowiednich narzędzi. Od wyboru odpowiedniej szlifierki będzie zależało bardzo wiele – od komfortu pracy, przez stopień wydajności urządzenia, aż po to, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć.

Jeśli wybraliśmy odpowiednią szlifierkę, segmenty diamentowe, zadbaliśmy o odprowadzanie pyłu oraz materiału usuwanego i usunięcie luźnych elementów podłoża, mleczka cementowego, szlifowanie podłogi, nawet w trudno dostępnych miejscach, szlifowanie betonu powinno pójść sprawnie.

Sprzęt do szlifowania posadzki betonowej

Wybór odpowiedniej maszyny do szlifowania posadzek jest kluczowy. Większy ciężar szlifierki sprawia, że szlifowanie betonu nie wymaga siły. do wyboru są szlifierki jednofazowe, trójfazowe oraz spalinowe. Przy wyborze szlifierki powinniśmy wziąć pod uwagę odprowadzanie pyłu, a więc panujące na miejscu warunki techniczne, ale i ilość powierzchni do obróbki.

Szlifowanie betonu rozpoczyna się od narzędzi diamentowych umożliwiających wykonanie obróbki zgrubnej, usunięcie farb, klejów czy innych powłok, jak masy poziomujące. Następnie zmieniamy ziarno i wraz z głowicami o drobniejszym ziarnie dążymy do zamierzonego efektu. Jako kropkę nad i w procesie renowacji stosuje się polerowanie betonu.

Czy warto zamówić szlifowanie betonu i polerowanie betonu

Gładki beton polerowany wygląda niezwykle efektownie. Nabłyszczenie powierzchni sprawia, że podłoga prezentuje się znakomicie. Usługę szlifowania betonu stosuje się w obiektach przemysłowych, ale również w budynkach mieszkalnych – jak przygotowanie przed położeniem terakoty.

Zmniejszamy rozmiar ziarna – od szlifowania betonu do polerowania

Obecne na powierzchni betonu twarde powłoki wymagają wiedzy, doświadczenia i oczywiście sprzętu. W niewielkich pomieszczeniach pod nałożenie nowej powłoki najlepsze będzie ręczne szlifowanie. W przypadku szlifowania betonu w większych pomieszczeniach wybiera się szlifierki wielogłowicowe.

Maszyny planetarne charakteryzują się dyskami obracającymi się niezależnie. Właściwie na każdym etapie szlifowania i polerowania betonu warto kierować się wielkością powierzchni i efektem, jaki chcemy uzyskać. Pomoże to w doborze narzędzi i sprawi, że prace szlifierskie będą przebiegać sprawnie.

Szlifowanie posadzek betonowych cennik

Nasza firma jest przygotowana na to, aby szlifować beton w obiektach przemysłowych i mieszkalnych – niezależnie od wielkości powierzchni. Nasz park sprzętowy pozwala na przeprowadzanie kompleksowych usług.

Dbamy o zapobiegnie zapyleniu powietrza, dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Wykonując szlifowanie posadzki chcemy usunąć starą powłokę: usuwamy stopniowo zarysowania, „wrośnięte” w powierzchnię zabrudzenia, warstwę mleczka cementowego.

Inwestorzy zastanawiają się niekiedy, czy mając przed sobą szlifowanie betonu bardziej opłaca im się wypożyczenie sprzętu czy zlecenie tego firmie zewnętrznej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, efektami naszej pracy i do porównania kosztów.

Szlifowanie posadzek kamiennych

Do posadzek kamiennych, w tym także marmurowych i granitowych stosujemy tarcze diamentowe, gwarantujące eliminację nawet mikrouszkodzeń, dzięki czemu posadzki takie są zabezpieczone przed pęknięciami.

Szlifowanie posadzki z kamienia można także wykonać zaraz po ułożeniu. Już wówczas zdarzają się nierówności powierzchni lub rysy i uszkodzenia powstałe w wyniku transportu kamienia. Szlifowanie doskonale niweluje te wady, nadając marmurowi idealnie gładką powierzchnię.

Czym jest lastryko?

Lastryko to przypominający kamień budulec, składający się z cementu, wody oraz grysu. Bardzo popularne w drugiej połowie ubiegłego wieku, dzisiaj znowu wchodzi w okres świetności.

I nic w tym dziwnego – posiada przecież piękny wygląd, duże możliwości dostosowania się do stylu każdego wnętrza, szerokie możliwości kolorystyczne i wzornicze.

W dodatku wylane lastrykiem podłoże może błyszczeć jak tafla wody, jeśli zapragniemy uzyskać taki efekt. Lastryko można użyć się do wykończenia posadzki, schodów, parapetów czy tarasu, a nawet do powierzchni stołu lub blatów kuchennych.

Szlifowanie posadzki z lastryka

Nie warto rozważać całkowitej wymiany powierzchni lastrykowej – nawet jeśli jej czasy świetności dawno minęły – znacznie bardziej opłacalne i szybsze będzie przeprowadzenie zabiegu szlifowania.

Gdy blask podłogi lastrykowej zniknął, a nieinwazyjne metody pielęgnacji lastryka zawodzą, warto rozważyć wykonanie szlifowania. Szczególnymi wskazaniami do zastosowania tego zabiegu są spękania, zarysowania lub głębsze uszkodzenia i nierówności.

Dodatkowo dzięki szlifowaniu wady nie będą się pogłębiać, do struktury lastryko będzie wnikać mniej zanieczyszczeń, dzięki czemu zabiegi pielęgnacyjne powierzchni lastryko będą prostsze i szybsze.

Szlifowanie posadzek marmurowych

Marmur to piękny, lecz mało wytrzymały kamień. Pomimo że stosowany głównie we wnętrzach, wciąż jest narażony na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Przypadkowe uderzenia, intensywna eksploatacja lub substancje o kwaśnym odczynie – to wszystko może trwale uszkodzić marmur.

Kiedy wykonać szlifowanie posadzki z marmuru?

Gdy zauważymy na powierzchni marmuru widoczne wgłębienia lub spękania, że prawdopodobnie jedynym wyjściem będzie wykonanie szlifowania posadzek. Zabieg ten dodatkowo usunie także przebarwia, stare zabrudzenia, zmatowienie oraz zarysowania.

Szlifowanie sprawia, że wady nie będą się już pogłębiać, a regularne dbanie o marmur będzie łatwiejsze. Szlifowanie doskonale niweluje wady, nadając podłodze idealnie gładką powierzchnię.

Usługa szlifowania betonu i innych rodzajów posadzki

Nie każde zlecenie dotyczące szlifowania betonu oznacza to samo. Niekiedy klient ma na myśli betonową wylewkę poziomującą, innym razem stylową podłogę w stylu loftowym. Dlatego wstępne ustalenia mają duże znaczenie zarówno w procesie ustalania szczegółów realizacji, jak i dla wyceny usługi.

Nasz zespół specjalistów wykorzystuje do szlifowania posadzek różnego typu najlepszy sprzęt i ogromne doświadczenie. Oferujemy szlifowanie betonu, kamienia naturalnego, lastryko.

Do posadzek kamiennych, w tym także marmurowych i granitowych stosujemy tarcze diamentowe, gwarantujące eliminację nawet mikrouszkodzeń, dzięki czemu posadzki takie są zabezpieczone przed pęknięciami.

 

Polecane artykuły na blogu:

Sprawdź ofertę: