Szlifowanie posadzek wykonanych z betonu, kamienia, lastryka i marmuru

Szlifowanie posadzek

Profesjonalne szlifowanie kamienia naturalnego

Kamienne powierzchnie zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz prezentują się niezwykle szlachetnie. Popularne są kamienne podłogi, elewacje, chodniki, ściany, a nawet blaty kuchenne lub łazienkowe. Kamienie dodają świetności i prestiżu każdemu wnętrzu lub budynkowi. Kamień to naturalny, ekologiczny i zdrowy materiał, dlatego jest tak chętnie stosowany. Jego jedyną wadą jest często dość wysoka cena. Dlatego wymiana kamienia naturalnego jest mało opłacalna – najlepiej o niego regularnie dbać, pomagając mu zachowywać dobry stan, a w razie potrzeby przywracać jego pierwotne piękno.

Doskonałym sposobem pozwalającym na przywrócenie kamieniowi świetnego wyglądu jest szlifowanie. Zostanie przywrócona naturalna barwa kamienia. Zabieg szlifowania usuwa głębokie, trudne do usunięcia zwykłymi metodami zabrudzenia, wygładza nierówności powstałe w wyniku uszkodzeń, przez co zapobiega ich pogłębianiu. Zostaną usunięte również grzyby, pleśnie które zdołały wniknąć w strukturę kamienia.

Czasem po ułożeniu kamienia okazuje się, że nie wszystko wygląda dokładnie tak, jakbyśmy chcieli. Jeśli wady nie są zbyt poważne, nic straconego – jest rozwiązanie, które można z powodzeniem wypróbować. Szlifowanie można bowiem zastosować także dla nowo położonego kamienia, którego struktura nie jest wystarczająco wyrównana lub posiada przykuwające uwagę zarysowania lub inne uszkodzenia.

Jakie rodzaje kamienia można poddać szlifowaniu?

Usługę szlifowania można zastosować do polepszenia wyglądu każdego rodzaju kamienia naturalnego – na przykład granitu, marmuru, piaskowca, trawertynu, onyksu czy konglomeratu. Do każdego rodzaju kamienia jest dobierany odpowiedni materiał ścierny.

Wykwalifikowani, doświadczeni eksperci oraz niezawodny sprzęt i sprawdzone metody sprawiają, że nasza usługa szlifowania kamienia przeprowadzana jest w profesjonalny, precyzyjny oraz szybki sposób. Nasze prace wykonujemy w sposób bezpieczny dla szlifowanej powierzchni, zawsze osiągając zamierzony efekt. Nasze usługi są dostępne na terenie całej Polski. Z zaangażowaniem podejmujemy się nawet trudnych zleceń.

Skuteczne szlifowanie lastryka

Lastryko to fantastyczny materiał, stwarzający ogromne możliwości aranżacyjne, ograniczone tylko wyobraźnią projektanta. Ten rodzaj podłoża jest dość odporny, jednak po upływie dłuższego czasu może matowieć lub ulec uszkodzeniom, zwłaszcza, jeśli nie dbano o niego prawidłowo. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia – możemy przywrócić piękny wygląd lastryko, korzystając z usługi szlifowania i renowacji lastryko. Można dzięki niej uzyskać oszałamiające rezultaty.

Czym jest lastryko?

Lastryko to przypominający kamień budulec, składający się z cementu, wody oraz grysu. Bardzo popularne w drugiej połowie ubiegłego wieku, dzisiaj znowu wchodzi w okres świetności. I nic w tym dziwnego – posiada przecież piękny wygląd, duże możliwości dostosowania się do stylu każdego wnętrza, szerokie możliwości kolorystyczne i wzornicze. W dodatku wylane lastrykiem podłoże może błyszczeć jak tafla wody, jeśli zapragniemy uzyskać taki efekt. Lastryko można użyć się do wykończenia posadzki, schodów, parapetów czy tarasu, a nawet do powierzchni stołu lub blatów kuchennych.

Kiedy wykonać szlifowanie lastryka?

Nie warto rozważać całkowitej wymiany powierzchni lastrykowej – nawet jeśli jej czasy świetności dawno minęły – znacznie bardziej opłacalne i szybsze będzie przeprowadzenie zabiegu szlifowania. Gdy blask podłogi lastrykowej zniknął, a nieinwazyjne metody pielęgnacji lastryka zawodzą, warto rozważyć wykonanie szlifowania. Szczególnymi wskazaniami do zastosowania tego zabiegu są spękania, zarysowania lub głębsze uszkodzenia i nierówności. Dodatkowo dzięki szlifowaniu wady nie będą się pogłębiać, do struktury lastryko będzie wnikać mniej zanieczyszczeń, dzięki czemu zabiegi pielęgnacyjne powierzchni lastryko będą prostsze i szybsze.

Szlifowanie może być, też przydatnym zabiegiem poprzedzającym usługę polerowania.

Skorzystaj z usług firmy doświadczonej w szlifowaniu lastryka

Doświadczeni, posiadający ogromną wiedzę fachowcy, profesjonalne narzędzia oraz pasja sprawiają, że nasze usługi wykonywane są na wysokim poziomie. Podejmujemy się każdych wyzwań, nawet tych skomplikowanych lub związanych z szlifowaniem ogromnych powierzchni lastryko, jak również nawierzchni zabytkowych, przy których należy zachować specjalne wytyczne. Jesteśmy w stanie wykonywać zlecenia na terenie całej Polski, a nawet Europy.

Szlifowanie pomaga odzyskać piękno marmuru

Marmur jest szlachetnym i wspaniale prezentującym się kamieniem naturalnym. Nie każdy jednak wie, że niestety nie jest zbyt odporny. Dlatego warto przygotować się, że po długotrwałej i intensywnej eksploatacji powierzchni marmurowych, może potrzebne być wykonanie zabiegu szlifowania.

Charakterystyka marmuru

Marmur powstaje z skał węglanowych, które ulegają metamorfozie we wnętrzu Ziemi pod wpływem temperatury oraz ciśnienia. Jego cechą charakterystyczną są niepowtarzalne, przepiękne żyłkowania widoczne na jego powierzchni oraz zróżnicowana kolorystyka – istnieją marmury o dominującej barwie czarnej, białej, szarej, żółtej, różowej,zielonej lub niebieskiej. Zastosowanie marmuru dodaje każdemu wnętrzu klasy.

Kiedy wykonać szlifowanie marmuru?

Marmur piękny, lecz mało wytrzymały kamień. Pomimo, że stosowany głównie we wnętrzach, wciąż jest narażony na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Przypadkowe uderzenia, intensywna eksploatacja lub substancje o kwaśnym odczynie – to wszystko może trwale uszkodzić marmur. Gdy zauważymy na powierzchni marmuru widoczne wgłębienia lub spękania, wtedy wiemy, że prawdopodobnie jedynym wyjściem będzie wykonanie szlifowania, które dodatkowo usunie także przebarwia, stare zabrudzenia, zmatowienie oraz zarysowania. Szlifowanie sprawia, że wady nie będą się już pogłębiać, a dbanie o marmur będzie łatwiejsze.Możemy uzyskać na posadzce marmurowej efekty lepsze od pierwowzoru Szlifowanie można także wykonać zaraz po ułożeniu marmuru – często zdarzają się nierówności powierzchni lub rysy i uszkodzenia powstałe w wyniku transportu kamienia. Szlifowanie doskonale niweluje te wady, nadając marmurowi idealnie gładką powierzchnię.

Nie ryzykuj – zaufaj profesjonalistom

Właściciele marmurowych powierzchni nie mogą pozwolić sobie na fuszerkę. Marmury są zbyt kosztowne, by ryzykować uszkodzenie ich struktury. Dlatego warto skorzystać z usług firmy Gravit. Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w szlifowaniu powierzchni z marmuru, który nie ma dla nas tajemnic. Wiedza i umiejętności naszych specjalistów, oraz wysokiej jakości narzędzia pozwalają nam na podejmowanie się nawet skomplikowanych zleceń, także dotyczących obiektów zabytkowych – zarówno na terenie całej Polski, jak i Europy.

Szlifowanie wydobywające atrakcyjny wygląd posadzek

Posadzki stanowią rozległy element wnętrza budynku, który jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Przypadkowe uderzenia, zarysowania, utrata połysku, pęknięcia i wytrawienia środkami kwasowymi – to wszystko może spowodować nie estetyczną prezencję posadzki. Gdy tradycyjne metody nie dają rady przywrócić posadzce pięknego wyglądu, może to oznaczać, że nadeszła pora zdecydować się na wykonanie szlifowania.

Jakie posadzki można poddać szlifowaniu?

Usługę szlifowania można zastosować na większości twardych nawierzchni, takich jak na przykład posadzki kamienne, betonowe czy lastrykowe. Jeśli zaniedbaliśmy ich regularne utwardzanie, takie podłogi będą niszczyć się szybciej, dlatego nie warto zwlekać. Szlifowanie sprawia, że posadzka nie ulega dalszej degradacji i zwiększa się jej wytrzymałość i odporność na wchłanianie płynów. Szczególnie ważne jest szybkie podejmowanie działań w przypadku posadzki betonowej – małe pęknięcia szybko przeradzają się w rozległe uszkodzenia powierzchni. Usługę szlifowania można przeprowadzić nawet zaraz po położeniu posadzki, jeśli stwierdzimy, że występują nierówności lub uszkodzenia.

Jak przeprowadzamy szlifowanie posadzek?

Zabieg jakim jest szlifowanie posadzki przeprowadzają wyłącznie nasi doświadczeni, posiadający ogromną wiedzę oraz umiejętności specjaliści. Profesjonalny, duży park szlifierek planetarnych umożliwia nam precyzyjne, skuteczne i terminowe wykonywanie zleceń od naszych klientów. Do posadzek kamiennych, w tym także marmurowych i granitowych stosujemy tarcze diamentowe, gwarantujące eliminację nawet mikrouszkodzeń, dzięki czemu posadzki takie są zabezpieczone przed pęknięciami.

Firma Gravit – eksperci w swojej dziedzinie

Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie, ale wciąż z pasją podejmujemy się nawet nietypowych i skomplikowanych zleceń szlifowania posadzek,posiadamy zakład kamieniarski w którym to na co dzień stykamy się z nietypowymi zapytaniami klientów. Pracujemy zarówno w Warszawie, jak i na terenie całej Polski, a nawet Europy. Opracowane przez nas skuteczne metody pozwalają na pewne, efektywne i terminowe wykonywanie prac, dlatego jesteśmy w stanie sprawnie wykonać szlifowanie nawet posadzek o wielkiej powierzchni. Profesjonalne maszyny i narzędzia pozwalają nam na podejmowanie się nawet trudnych projektów. Posiadamy duże doświadczenie także w pracy z obiektami zabytkowymi, będącymi pod nadzorem konserwatora zabytków. Dokładamy najwyższych starań, aby Twoja powierzchnia z lastryko, betonu, marmuru lub innego kamienia prezentowała się doskonale. Oferujemy szlifowanie betonu i krystalizację marmuru.

Zobacz efekty naszej pracy

Szlifowanie powierzchni z kamienia, betonu czy lastryko to zabieg wysoce inwazyjny, dlatego należy przeprowadzać go z dużą starannością. Pozwala on jednak na uzyskanie wspaniałych efektów. Niektóre zdjęcia z naszych zleceń przedstawiające nasze realizacje znajdziesz na naszym firmowym blogu.

Polecane artykuły na blogu: