Nasze Usługi

Oferujemy Państwu wysokiej klasy usługi w zakresie kamieniarstwa. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu, możemy zapewnić doskonałą jakość naszych działań, która wynika między innymi ze zdobytej na przestrzeni dekad wiedzy. Poniżej prezentujemy Państwu najczęściej wykonywane przez nas usługi wraz z krótką charakterystyką.

Nasze usługi kamieniarskie charakteryzują się wysoką jakością. Każdorazowo staramy się sprostać Państwa oczekiwaniom, a co za tym idzie – konsultujemy uprzednio nasze poczynania. W ramach usług kamieniarstwa budowlanego zajmujemy się wykonaniem posadzek, wykończeń ścian, a także blatów wykonanych z takich materiałów jak marmur, granit czy też kwarcyt. Wszystkie te elementy sprawdzą się doskonale zarówno w domach prywatnych, jak i punktach usługowych, takich jak hotele czy restauracje. Jako że cechuje je wysoka wytrzymałość, stanowią szczególnie dobry wybór do miejsc, w których panuje wzmożony ruch.

Kamienne posadzki, choć są niezwykle wytrzymałe, wraz z upływem czasu ulegają degradacji, szczególnie w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Aby uniknąć konieczności jej wymiany na nową, warto skorzystać z usługi renowacji, dzięki której pomieszczenie odzyska dawny blask.

W trakcie renowacji kamiennej posadzki dochodzi do poprawy ich struktury (usunięcia nierówności, pęknięć, zarysowań), a co za tym idzie – wzrasta odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne, jak środki chemiczne czy błoto lub woda. Warto pamiętać, że renowacja jest znacznie tańszym (a przy tym wysoce skutecznym) rozwiązaniem, dzięki któremu można zadbać o świetny wygląd posadzek.

Lastriko jest formą sztucznego kamienia, powstałego z połączenia hydraulicznego spojenia i wytrzymałego kruszywa. Choć jest stosunkowo wytrzymałe i prezentuje się bardzo korzystnie, niestety wraz z biegiem czasu ulega degradacji. Ciemnienie, rozwarstwianie i utrata połysku to najczęstsze uszkodzenia, jakie spotykają lastriko.

Podobnie jak w przypadku posadzek z kamienia naturalnego, również lastriko można poddać renowacji. To zdecydowanie niższy koszt, a także krótszy czas trwania zabiegów w porównaniu z wymianą całej posadzki. Wśród najczęściej stosowanych metod renowacji lastryka można wskazać jego szlifowanie, dzięki któremu przywraca się mu jego naturalny blask. Dodatkowo, można zdecydować się na zabieg polerowania, a całość działań (bez względu na to, czy lastriko będzie poddawane polerce, czy nie) należy zakończyć impregnacją.

Elewacje budynków, nawet jeśli są prawidłowo pielęgnowane, wraz z upływem czasu ulegają degradacji. Tracą naturalny kolor, pokrywają się nalotami i nie prezentują się już estetycznie. W takiej sytuacji warto przeprowadzić ich piaskowanie, które pozwala na przywrócenie świetnego wyglądu elewacji. Co ważne, zabieg ten można wykorzystywać nie tylko w odniesieniu do ceglanych murów, ale również drewna, stali, betonu czy kamienia.

Jeśli elewacja budynku, który chcą Państwo poddać renowacji, jest pokryta substancjami smolistymi, lepszym rozwiązaniem jest hydropiaskowanie – czyli po prostu piaskowanie z dodatkiem wody.

Zabieg piaskowania rur przeprowadza się głównie w zakładach przemysłowych, gdzie transportowane są różnego rodzaju substancje o potencjalnie szkodliwym działaniu dla struktury rur. Jest to usługa, która charakteryzuje się znacznym stopniem złożoności i wymaga użycia odpowiedniego sprzętu, a także dużego doświadczenia. Nie oznacza to jednak, że nie warto przeprowadzać piaskowania rur, a wręcz przeciwnie.

Dzięki temu zabiegowi możliwe jest przywrócenie optymalnych właściwości materiałów, z których wykonane są rury. Co za tym idzie, zapewniają Państwo bezpieczeństwo osobom pracującym w zakładzie, a także dłuższą żywotność całości.

Jak widać, nasze usługi kamieniarskie to szeroki zakres zabiegów, dzięki którym rozmaite powierzchnie kamienne (i nie tylko) odzyskają swoje właściwości, a także świetny wygląd. W celu ustalenia zakresu prac, zachęcamy do kontaktu.

Chcesz dowiedzieć się więcej skontakuj się z nami!